fot. Piotr Porębski

Ania Leon z kolejną muzyczną odsłoną. Posłuchajcie nowego singla “Tańcz”


24 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ania Leon to jedno z najgłośniejszych nazwisk ostatnich miesięcy. Wyczekiwany debiutancki album wokalistki pojawi się już w pierwszej połowie tego roku. Właśnie poznaliśmy jego kolejne oblicze. Posłuchajcie utworu Tańcz!

Wielki debiut tego roku

Ania Leon to 27-letnia debiutantka, z którą wytwórnia Kayax podpisała kontrakt w zeszłym roku. Artystka przeciera dark-popowe szlaki w Polsce – jej mroczne, elektroniczne brzmienia i zagadkowe, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.

Jej pierwszy oficjalny solowy materiał ukazał się na początku tego roku w postaci singla Łezki. Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy fani wokalistki mogli go usłyszeć. Artystka występowała z nim bowiem jako support przed Darią Zawiałow, Brodką, a także Natalią Przybysz.

Pisząc tę piosenkę wróciłam do swoich wspomnień – kiedy to nie ja byłam osobą, która decydowała o końcu relacji. I mimo tego, że mściwa nie jestem, to piosenką przecież krzywdy nie zrobię :) Więc odwróciłam role w utworze. To nie jest chyba forma terapii – przynajmniej nie takiej, którą polecają, ale sprawiło mi to frajdę i mam nadzieję, że każdy ze złamanym sercem po-ironizuje razem ze mną i poczuje się dzięki temu po prostu lepiej!

– mówi o singlu wokalistka (pisownia oryginalna).

Ania Leon – Łezki, posłuchaj!

Oczywiście na jednym singlu się nie skończyło. Właśnie poznaliśmy kolejną zapowiedź zbliżającego się albumu. Najnowszy utwór Tańcz to popowo-elektroniczna porcja muzyki wyrwana jak z klubowych parkietów.

„Tańcz” to historia o cienkiej granicy między dekadencją a destrukcją. Opowieść o samotności w tłumie ludzi. Utwór pisałam kiedy kluby – przynajmniej w teorii – były zamknięte, a życie nocne w pewnym sensie zeszło do podziemia. Słyszałam o nieformalnych, nielegalnych imprezach i w zaciszu swojego domu wymyśliłam pokręconą, abstrakcyjną historię, która dzieje się właśnie w takim miejscu.

– komentuje wokalistka.
Ania Leon
Okładka singla Tańcz/ fot. materiały prasowe

Do piosenki powstał także teledysk wyreżyserowany przez Martę Brodacką.

„Tańcz” to surrealistyczno-halucynogenna wizja dziejąca się w dusznym techno klubie. Klip opowiada o wytworach wyobraźni bohaterki, które stanowią metaforę jej podświadomych lęków i pragnień. To właśnie za sprawą tytułowego tańca, dziewczyna uwalnia się od swych wewnętrznych demonów, by w końcu czuć się wolną.

– dodaje reżyserka.

Ania Leon – Tańcz, posłuchaj!

Debiutancki album Ani Leon zaplanowany jest na maj tego roku. W pełni odda on ducha elektronicznych klimatów połączonych z elementami dark-popu.

Ania Leon to jedno z najgłośniejszych nazwisk ostatnich miesięcy. Wyczekiwany debiutancki album wokalistki pojawi się już w pierwszej połowie tego roku. Właśnie poznaliśmy jego kolejne oblicze. Posłuchajcie utworu Tańcz! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →