materiały prasowe

Daria Zawiałow i jej debiutancki “A kysz!” na winylu


19 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Daria Zawiałow dorzuca jeszcze jedno wydawnictwo do swojej coraz bardziej imponującej kolekcji płyt. To urodzinowy winyl jej debiutanckiego albumu A kysz!.

A kysz! – przełomowy debiut Darii Zawiałow?

Już niedługo minie dokładnie pięć lat od narodzin prawdziwego fenomenu polskiej sceny alternatywnej. 3 marca 2017 roku światło dzienne ujrzał bowiem debiutancki album Darii ZawiałowA Kysz!, sprzedany do tej pory w ilości ponad trzydziestu tysięcy egzemplarzy i doceniony aż dwoma Fryderykami za Fonograficzny debiut roku oraz Album roku alternatywa. Kto wie, czy nie był to debiut, o którym niedługo będziemy mówić jako o – w pewien sposób – przełomowym dla historii polskiej muzyki…

Płyta jest kulminacją wszystkiego, co zbierało się we mnie od dłuższego czasu. Przez kilka lat ja i mój przyjaciel, a także producent albumu, Michał Kush, docieraliśmy się muzycznie, aż złapaliśmy falę, która poniosła nas do tworzenia tego, co zaczęło zaskakiwać i cieszyć. Utwory są zróżnicowane, a jednak spójne. Są momenty radości, zawadiackiej figlarności, a nawet lamentu, rozpaczy czy manifestu. Nie wszystkie teksty, które napisałam, mówią o mnie. Czasami opowiadam historię. Charakteru całości dodają gitary nagrane przez współkompozytora Piotrka „Rubensa” Rubika i muszę przyznać, że często inspirowało mnie ich brzmienie. Płyta jest więc i elektroniczna i gitarowa. Ostra i chłodna. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu kąt dla siebie

– mówiła o swoim debiutanckim albumie A kysz! sama Daria.
Daria Zawiałow A Kysz winyl
Daria Zawiałow – “A kysz!”, okładka reedycji albumu

Daria Zawiałow i jej muzyczny “time of my life”

Dziś Daria Zawiałow jest już w zupełnie innym miejscu niż tamta zawstydzona i onieśmielona wielkością rzeczy, jakie się wokół niej dzieją, dziewczyna sprzed pięciu lat. Wokalistka nie tylko zmieniła fryzurę, ale przeobraziła się w międzyczasie w dojrzałą artystkę, która dokładnie wie czego chce, dokąd dąży i nie daje się pociągać za sznurki.

Zobacz również: Ani rockowa, ani popowa. Awangardowa Daria Zawiałow na nowym albumie „Wojny i Noce” – recenzja

Smolik powiedział o niej ostatnio, że ta dziewczyna osiągnęła już niemalże wszystko. Trudno się z nim nie zgodzić. W ciągu pięciu lat Daria Zawiałow wydała trzy albumy: dwa platynowe, jeden podwójnie platynowy oraz kilkanaście złotych, platynowych i podwójnie platynowych singli, takich jak Hej Hej!, Kundel Bury, Szarówka, Punk Fu, Za krótki sen, Nie dobiję się do Ciebie, Kaonashi czy Malinowy Chruśniak. Warto również wspomnieć o podwójnym udziale Darii w Orkiestrze Męskiego Grania – jednej z najpopularniejszych tras koncertowych w Polsce. Dodajmy do tego łącznie trzy Fryderyki oraz ostatnią statuetkę MTV Europe Music Awards. Imponujący dorobek jak na zaledwie pięć lat kariery!

Daria Zawiałow – Malinowy Chruśniak, posłuchaj!

Daria Zawiałow świętuje swój pierwszy jubileusz – piąte urodziny albumu A kysz!

W ramach celebracji swojego pierwszego w karierze jubileuszu, Daria Zawiałow nie omieszkała przygotować niespodzianek dla swoich fanów. Jedną z nich będzie nowy album! No dobra, nowy-stary, bowiem mowa o nowym wydaniu dobrze znanego, debiutanckiego A kysz!, który doczeka się analogowej, czarnej płyty!

Okej, tu znowu trochę skłamałam, bo winyl albumu A kysz! nie będzie czarny, a…. przezroczysty! Dodatkowo wydawnictwo to będzie miało nową okładkę, na którą trafiło niepublikowane wcześniej zdjęcie artystki z sesji promującej jej debiutancką płytę.

Na winylowym wydaniu albumu A Kysz! zabraknie co prawda jednej piosenki z pierwotnej tracklisty płyty – Noce Ukryte, które zastąpił jednak utwór z reedycji tego albumu – Od tygodnia na Saskiej. Całość prezentuje się następująco:

Daria Zawiałow – A Kysz! (winyl), tracklista

Side A

 1. Malinowy Chruśniak
 2. Kundel bury
 3. Skupienie
 4. Miłostki
 5. Lwy
 6. Chameleon

Side B

 1. Nie wiem gdzie jestem
 2. Król lul
 3. Pistolet
 4. Niemoc
 5. Od tygodnia na Saskiej
Daria Zawiałow A Kysz winyl
Daria Zawiałow – “A kysz!” na winylu, okładka albumu

Winylowy A kysz! Darii Zawiałow – kiedy premiera?

Winylowe wydanie debiutanckiego albumu Darii Zawiałow to nie lada gratka dla prawdziwych melomanów, kolekcjonerów i fanów artystki. Z pewnością warto mieć je na swojej półce. Wydawnictwo trafi do sprzedaży niemalże w rocznicę premiery płyty A kysz!, dokładnie 4 marca 2022 roku, a już teraz możecie zamawiać je w przedsprzedaży pod tym linkiem. Nie przegapcie!

Daria Zawiałow dorzuca jeszcze jedno wydawnictwo do swojej coraz bardziej imponującej kolekcji płyt. To urodzinowy winyl jej debiutanckiego albumu A kysz!. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins A kysz! – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →