Arek Kłusowski – „Za późno”, czyli Kayah na nowo


30 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kayax XX Rework prezentuje przedostatnie z nowych wykonań, które powstały w ramach celebracji dwudziestolecia wytwórni. Z przebojem Kayah zmierzył się Arek Kłusowski – posłuchajcie Za późno w jego odświeżonej wersji!

Arek Kłusowski x Kayah, lecz nie po raz pierwszy

Artysta niedawno wydał swoją drugą płytę, która okazała się niezwykle dosadnym przypomnieniem o swojej osobie po zdecydowanie niedocenionym debiucie. Lumpeks to mocna popowa propozycja – nie bez powodu Weronika Szymańska, redaktorka prowadząca dział pop, umiejscowiła go na czwartej lokacie w swoim podsumowaniu najlepszych polskich albumów.

W ramach akcji Kayax XX Rework Arek Kłusowski stworzył nową wersję przeboju Kayah Za późno. To drugi taki w ostatnim czasie przelot wokalisty z artystką. Ostatnio połączyli siły w singlu Niech zimy nie będzie w towarzystwie Michała Kmieciaka.

Przeczytaj: „Papierowy dom to walka o przyszłość” – Arek Kłusowski o swoim najnowszym singlu

Arek Kłusowski Kayax Za późno Kayah cover

Popowa wersja utartej klasyki. Można? Można

Za późno w wykonaniu Arka Kłusowskiego to jakby kompletnie nowa piosenka. Projekt Kayaxu faktycznie wypuścił kilka zupełnie nowych wykonań, każde w unikalnym stylu jego autora.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem Za poźno Kayah, to pomyślałem sobie, że jest to bardzo energetyczny utwór z niezwykle trudną linią wokalną do zaśpiewania. Wraz z Maćkiem Sawochem chcieliśmy nadać temu utworowi nowe życie – poprzez kumulację różnych wrażliwości. Chciałem, aby w tym utworze było czuć mnie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba

– powiedział Arek Kłusowski.

Do tej pory w ramach akcji Kayax XX Rework ukazały się cztery covery. Jako pierwszy swoją interpretację utworu Oczko w głowie przedstawił Krzysztof Zalewski, później autorską wersją przeboju Nie mam czasu na seks podzieliła się Mery Spolsky. Wczoraj ukazało się nowe wykonanie hitu Miłość miłość Ani Leon. Przedostatnim utworem z projektu jest wzmiankowany cover Arka Kłusowskiego, natomiast jutro swoim nowym, autorskim wykonaniem jednego z Kayaxowych klasyków pochwalą się Julia Wieniawa i Kuba Karaś.

Arek Kłusowski – Za późno (Kayax XX Rework)

Kayax XX Rework prezentuje przedostatnie z nowych wykonań, które powstały w ramach celebracji dwudziestolecia wytwórni. Z przebojem Kayah zmierzył się Arek Kłusowski – posłuchajcie Za późno w jego odświeżonej wersji! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →