kadr z filmu „Chłopi”

Pierwszy utwór z soundtracku do „Chłopów” trafił do sieci


09 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do sieci trafił pierwszy utwór z soundtracku do polskiego kandydata do Oscara. Chodzi o Chłopów w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

Polski kandydat do Oscara

Żadna polska produkcja (może obok Zielonej Granicy) nie wywołała w tym roku takiego poruszenia jak Chłopi. Nadchodząca adaptacja nie jest bowiem zwykłą ekranizacją. Zachwyt wzbudziła technika animacji malarskiej, którą zrealizowano film. Możemy dobrze znać z innej produkcji twórców, a więc słynnego filmu Twój Vincent. Polega ona na ręcznym malowaniu na płótnie każdej z wielu tysięcy klatek filmu, a następnie jej animowaniu. Pracowało nad tym ponad dwa lata ponad 100 malarzy. Film jest oczywiście adaptacją powieści Władysława Reymonta, za którą otrzymał Nagrodę Nobla w 1924 roku.

Efektowna metoda wykonania Chłopów, a także ciepłe przyjęcie zagranicą sprawiło, że film ten będzie polskim kandydatem do przyszłorocznych Oscarów. Kiedy Chłopi trafią do kin? 13 października film ten zadebiutuje w polskich kinach. Póki co dostaliśmy możliwość poznania przedsmaku produkcji. Do sieci trafił bowiem pierwszy utwór z soundtracku filmu. L.U.C. i RB Film Orchestra zaprosili do współpracy Kayah, Dagadanę, Laboratorium Pieśni oraz Tęgich Chłopów. Oto co o singlu czytamy w informacji prasowej:

Singiel „Jesień – Tańcuj” przenosi nas na wesele Boryny i Jagny, tworząc roztańczony utwór, który łączy pokolenia i gatunki muzyczne. W utworze usłyszymy hipnotyzujące głosy takich artystów jak Kayah, Laboratorium Pieśni i Dagadana, współgrające z tradycyjnym brzmieniem kapeli Tęgie Chłopy w ramach międzynarodowej orkiestry RBFO. To połączenie daje nam wrażenie, że Reymontowska wieś ożywa na nowo. Podobnie jak Reymont zbudował barokową katedrę językową z prostych słów i powiedzeń chłopów, tak L.U.C. stworzył bogatą i barwną muzykę filmową, używając wyłącznie autentycznych i akustycznych instrumentów historycznych. Tekst utworu został stworzony na podstawie setek słów i cytatów z “Chłopów”, co nadaje mu niezwykłą głębię.

L.U.C. & RB Film Orchestra ft. Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy – Jesień – Tańcuj

Do sieci trafił pierwszy utwór z soundtracku do polskiego kandydata do Oscara. Chodzi o Chłopów w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Polski kandydat do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →