fot. Kuba Dąbrowski

Dawid Podsiadło powraca! Artysta zapowiedział wspólny album z Taco Hemingwayem


01 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Jako pierwsi polscy artyści wyprzedali Stadion Narodowy, a teraz zaśpiewają na jednym albumie. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zapowiadają wspólne wydawnictwo!

Nowości od Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya nadchodzą!

O tym, że Dawid Podsiadło szykuje coś nowego, mówiono już od dawna. Według przewidywań fanów i nieoficjalnych wspomnień samego Dawida (chociażby w podcaście z Radkiem Kotarskim) premiera następcy Małomiasteczkowego miała nadejść w tym roku. Podobno to miało być coś naprawdę dużego, chociaż sam artysta nie dawał po sobie tego poznać, a w kontekście swojej kolejnej płyty konsekwentnie milczał.

Z kolei fakt, że Taco Hemingway szyje coś nowego, był bardziej niż pewny — Taco zawsze szykuje coś nowego. Raper nie pozwala sobie na zbyt długie przerwy między wydawnictwami. Dwa lata to w jego przypadku i tak długo, a właśnie tyle minie niedługo od premiery jego podwójnego wydawnictwa, na które złożyły się płyty Jarmark oraz Europa.

Taco Hemingway – POLSKIE TANGO, posłuchaj!

Tacosiadło, czyli Dawid Podsiadło i Taco Hemingway we wspólnym projekcie

Fani rapera od jakiegoś czasu spekulowali na temat powrotu super grupy Taconafide, jednak artysta przygotował coś zdecydowanie bardziej zaskakującego. Nie będzie kolejnego Taconafide, za to będzie nowe — Tacosiadło!

Muzyczne drogi obojga przecięły się już w przeszłości — Dawid Podsiadło dograł się do POCZTÓWKI Z WWA, LATO ’19 Taco Hemingwaya, z której pochodzi przebojowy kawałek — W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE. Jesienią 2019 roku artyści zagrali również wspólny koncert na warszawskim Stadionie Narodowym, który przeszedł do historii jako jedno z największych wydarzeń w historii polskiej muzyki. Współpraca Dawida i Taco nie zakończyła się jednak na tych jednorazowych epizodach — artyści ogłosili właśnie premierę wspólnego albumu.

Zobacz również: Rok temu Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zagrali na Narodowym. Zobaczcie nowe nagranie z koncertu

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway — kiedy premiera wspólnej płyty?

Krążek ujrzy światło dzienne jesienią tego roku, a jego szczegóły będą sukcesywnie zdradzane w najbliższych dniach. Już jutro ukaże się pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo, o którym sam Dawid Podsiadło mówi:

„Najnowszy kwit” to komentarz do otaczającej nas rzeczywistości. No nie jest łatwo, wiadomo… często błądzimy po omacku, ale staramy się w tym jakoś odnaleźć. Zarówno ja, jak i mój serdeczny przyjaciel Filip, znany również jako Taco Hemingway, odczuwamy to podobnie. Myślę, że w tym utworze nasze stylistyki świetnie ze sobą zagrały. To najbardziej reprezentatywna część płyty… A, już chciałem tytuł zdradzać! Potrzymamy Was jeszcze trochę w niepewności :)

Z kolei Taco skomentował współpracę z Dawidem w następujących słowach:

Z Dawidem poznaliśmy się już kilka dobrych lat temu. Jest świetnym gościem, turbo wrażliwym. Od zawsze mi to w nim imponowało. Skumaliśmy się bardziej przy okazji naszego wspólnego koncertu na Narodowym. Spędziliśmy wtedy wiele czasu na wspólnych próbach, jedliśmy obiady zapakowane w styropianowe pudełka, siedząc na środku płyty stadionu… kosmos! Już wtedy powiedzieliśmy sobie, że musimy coś razem zrobić. No i jest. Jestem dumny z tej płyty!

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway wspólny album
Twitter / Dawid Podsiadło

PRIMA APRILIS, UWAŻAJ, BO SIĘ POMYLISZ!

Jako pierwsi polscy artyści wyprzedali Stadion Narodowy, a teraz zaśpiewają na jednym albumie. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zapowiadają wspólne wydawnictwo! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Kup bilet na Dadi Freyr | 22 lipca 2022, Poznań

Biletomat.pl
135 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →