fot. materiały promocyjne

Kayah i Julia Wieniawa w kolejnej odsłonie projektu “Kayax XX Rework”. Tym razem nowe życie dostał kawałek “Nie muszę”


05 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kayah i Julia Wieniawa łączą swoje muzyczne siły w kolejnej odsłonie Kayax XX Rework. Tym razem na tapet został wzięty utwór Nie muszę.

Dwudziestolecie Kayaxu trwa w najlepsze

Powstała z inicjatywy Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje wielkie dwudziestolecie. Z tej okazji w ramach projektu Kayax XX Rework artyści pracujący w wytwórni biorą na warsztat największe przeboje swoich kolegów i koleżanek, tworząc z nich własne interpretacje.

Przeczytaj także: Julia Wieniawa: Omamy powstały na przekór całej Polsce [recenzja]

Julia Wieniawa Rozkosz
fot. Karolina Jackowska

Do tej pory w ramach projektu wystąpili między innymi: Krzysztof Zalewski, który wykonał cover Oczka w głowie, w oryginale śpiewany przez Tymka; Mery Spolsky, która wzięła na tapetę utwór Marii PeszekNie mam czasu na seks; Julię Wieniawę i Kubę Karasia, którzy zreinterpretowali Nie mam dla ciebie miłości Skubasa czy też Reni Jusis, która zabawiła się z utworem Ja Pas Katarzyny Nosowskiej.

Teraz do muzycznej zabawy dołączyła również Kayah, która wystąpiła razem z Julią Wieniawą w reworku jednego z jej pierwszych utworów – singla Nie muszę.

Nie muszę, ale chcę i sprawia mi to przyjemność. Kocham śpiewać, a kiedy robię to w duecie – kocham podwójnie. Tak i tym razem. Na 20-lecie Kayaxu w ramach naszej zabawy w reworki stworzyłyśmy razem z Julią Wieniawą jazzową wersję jej hitu. Wiedziałam, że śpiewa dobrze, ale nie wiedziałam, że tak dobrze będzie mi się z nią śpiewało. Od kilku dni budzę się z tą piosenką na ustach. Niech i u Was tak będzie

– mówi o współpracy Kayah.

Współpraca przy tym reworku to dla mnie ogromne wyróżnienie. Kayah jest moją idolką od zawsze, więc zaśpiewanie z nią mojego utworu to coś niesamowitego. Kayah podeszła do tematu na dużym kontraście, sprawiając, że ten numer nabrał nowego wymiaru! Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

– dodała Julia Wieniawa.

Kayah i Julia Wieniawa – Nie muszę (Kayax XX Rework), posłuchaj!

Kayah i Julia Wieniawa łączą swoje muzyczne siły w kolejnej odsłonie Kayax XX Rework. Tym razem na tapet został wzięty utwór Nie muszę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →