thekayetan i Reni Jusis łączą siły celebrując Pride Month singlem “Pole widzenia”


07 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kayax ponownie świętuje Pride Month. Tym razem wyjątkowym, dumnym singlem Pole widzenia, w którym spotkali się thekayetan i Reni Jusis. Sprawdźcie!

Kayax świętuje Pride Month queerową muzyką

Kayax jak zwykle nie zawodzi, jeśli chodzi o szerzenie tolerancji, akceptacji i huczne świętowanie czerwca – miesiąca dumy, celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją osób nieheteronormatywnych. Z tej okazji rok temu wytwórnia wydała wyjątkową składankę Music 4 Queers & Queens. Z kolei tym razem częstuje nas dwoma tanecznymi i queerowymi singlami.

Music 4 Queers & Queens – posłuchaj albumu

thekayetan i Reni Jusis śpiewają dumnie w ramach Pride Month

Za pierwszy z nich odpowiedzialny jest thekayetan – młody reprezentant tęczowych artystów i przedstawiciel sygnowanej przez Kayax inicjatywy My Name Is New, który dopiero co zadebiutował, pełnym klubowej energii albumem Dla Nas Dom. Pracując nad swoim najnowszym singlem – Pole widzenia, artysta spełnił swoje ogromne, muzyczne marzenie – zaprosił do wspólnego wykonania tej piosenki swoją wielką artystyczną inspirację, Reni Jusis – ikonę środowiska LGBTQ+ w Polsce.

Pole widzenia powstało z okazji trwającego Pride Month. Jak czytamy w informacji prasowej – utwór jest ukłonem w stronę wszystkich osób nieheteronormatywnych, dla których czerwiec jest miesiącem celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją. Pole widzenia to jednak nie tylko thekayetan i Reni Jusis. W tworzeniu kawałka brał również udział Arek Kłusowski, który jest odpowiedzialny za tekst utworu i wsparł thekayetana także w finalnych pracach nad melodią kawałka.

Zobacz również: TOP 10 queerowych albumów – świętujemy pride month

thekayetan mówi o efektach finalnych tej współpracy:

Pole widzenia to utwór pełny. Zachęca on do trwania przy własnych wartościach, mimo wielu nieprzychylnych czynników. Rozbrzmiewa w nim głos Reni Jusis, mojej muzycznej idolki, z którą od zawsze chciałem stworzyć coś pięknego. Pole widzenia powstał przypadkiem, do szuflady, a skończył jako jeden z najważniejszych utworów w moim życiu

Z kolei Reni Jusis wspomina współpracę nas utworem Pole widzenia w ten sposób:

Muzyczne uhonorowanie Parady Równości i Pride Month staje się moją coroczną tradycją. W zeszłym roku poprzez składankę Music 4 Queers & Queens, w tym roku oddałam się w ręce młodego, debiutującego producenta i wokalisty, czego efektem jest zupełnie nowa kompozycja. thekayetan to niezwykły Człowiek, jestem pod wrażeniem jego multidyscyplinarnej twórczości.

thekayetan i Reni Jusis Pole widzenia
thekayetan i Reni Jusis – “Pole widzenia”, okładka singla

Queerowa impreza w klubie Jasna 1 w klipie do Pola widzenia

Do singla Pole widzenia powstał równie wyjątkowy, pełen queerowej energii teledysk, nagrany w kultowym, warszawskim klubie Jasna 1. W klipie poza thekayetanem i Reni Jusis, którzy nostalgicznie snują się po imprezie, wzięło również udział wielu znanych influencerów i celebrytów. Wśród nich znaleźli się między innymi: showman Bilguun Ariunbaatar oraz znany z programu Googlebox Mariusza Kozak i jego partner Sebastian Szarata.

thekayetan & Reni Jusis – Pole widzenia, zobacz teledysk

Muzyczne afterparty po Paradzie Równości w warszawskim Lunaparku z thekayetanem i Reni Jusis

Singiel Pole widzenia zostanie również wydany fizycznie wydaniu, bowiem zasili on album thekayetana Dla nas dom, który pojawi się na półkach sklepowych już 14 czerwca. thekayetana i Reni Jusis będzie można również zobaczyć i posłuchać na żywo już 19 czerwca, podczas afterparty po Paradzie Równości w warszawskim klubie Lunapark. Nie może Was tam zabraknąć!

Parada Dziwności Lunapark
Parada Dziwności – afterparty po Paradzie Równości w Lunaparku

Kayah i Nick Sinckler również zapraszają do queerowego tańca z okazji Miesiąca Dumy. Singiel Kochaj Różnym Być ukarze się już za chwilę!

To jednak nie koniec muzycznych niespodzianek od Kayaxu z okazji Miesiąca Dumy, bo jak pisałam na samym początku – wytwórnia przygotowała dla nas na najbliższy czas aż dwa tęczowe single! Kolejny ukaże się jeszcze w tym tygodniu, dokładnie 10 czerwca, a jego autorką będzie… Nie kto inny, jak sama Kayah, którą w utworze Kochaj Różnym Być wesprze amerykański piosenkarz, reprezentujący społeczność LGBTQ+ – Nick Sinckler. Nie przegapcie!

Sama artystka zapowiada swój nadchodzący singiel tymi słowami:

Kochaj różnym być to piosenka rozrywkowa, taneczna, pełna optymizmu i dobrej energii.
Tak my ją odbieramy.
Tak odebrali ją też wszyscy fantastyczni ludzie, którzy pojawili się na nagraniu klipu do niej.
A wierzcie mi, było ich niemało.

Ale jak wiecie, zawsze, w nawet najbardziej popowych piosenkach, staram się opisywać rzeczy dla mnie ważne.
Bliskie mi, takie z którymi w pełni mogę się utożsamiać.
Które, mam nadzieję, staną się iskrą do przemyśleń, być może jakiejś pięknej zmiany.
I dadzą Wam wiele pozytywnych emocji.
Na to liczę i tym razem.

Kayah i Nick Sinckler Kochaj różnym być
Kayah i Nick Sinckler

Kayax ponownie świętuje Pride Month. Tym razem wyjątkowym, dumnym singlem Pole widzenia, w którym spotkali się thekayetan i Reni Jusis. Sprawdźcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Kayax […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →