Mery Spolsky wsparła społeczność LGBT+ podczas festiwalu w Opolu


08 września 2020

Podziel się newsem:

Wczoraj wieczorem, podczas koncertu Scena alternatywna na 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Mery Spolsky postanowiła wesprzeć polską społeczność LGBT+. Występ był transmitowany w TVP.

Scena Alternatywna to już stały punkt w programie Krajowego Konkursu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas tegorocznej edycji na scenie opolskiego amfiteatru wystąpili: SBB, Pablopavo i Ludziki, Armia, Eldo, Luxtorpeda, Noże, Grubson oraz Mery Spolsky.

Mery Spolsky na festiwalu w Opolu: Miłość zasługuje na równość

Mery podczas swojego występu, zapowiadając utwór Miło było Pana poznać, wygłosiła przemowę, w której nawoływała do miłości i szacunku dla wszystkich.

To będzie piosenka o miłości pod tytułem Miło Było Pana Poznać. Chociaż tak naprawdę mogłaby nazywać się Miło Było Panią Poznać, bo myślę sobie, że miłość zasługuje na równość. Nieważne czy dziewczyna z dziewczyną, chłopak z chłopakiem, chłopak z dziewczyną, po prostu wszyscy jesteśmy z Polski, a ludzie z Polski się szanują. Niech żyje miłość!

Wyświetl ten post na Instagramie.

🇵🇱❤️🏳️‍🌈

Post udostępniony przez ❌MERY SPOLSKY❌ (@meryspolsky)

To nie jedyny gest solidarności ze społecznością LGBT+ podczas wczorajszego koncertu. Swój apel o tolerancję wygłosił ze sceny także zespół Noże.

Nie ma miłości bez poszanowania praw innych. Chcieliśmy zaznaczyć, że miłość nie wyklucza.

Z kolei podczas niedzielnego koncertu Premiery, nagroda publiczności im. Karola Musiała trafiła w ręce Stanisławy Celińskiej, która wykonała utwór Niech minie złość. Artystka zdradziła, że napisała go specjalnie z myślą o festiwalu w Opolu, a padają w nim chociażby takie słowa: „jesteśmy przecież tacy sami, więc po co wzajemna zawiść?„.


Mery Spolsky zagra w Katowicach i Gdańsku – bilety

Jesienią Mery Spolsky zagra kilka zaległych koncertów promujących jej najnowszy album Dekalog Spolsky. Artystka wystąpi 5 listopada w katowickim P23 i 4 grudnia w B90 w Gdańsku. Bilety na oba wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Wczoraj wieczorem, podczas koncertu Scena alternatywna na 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Mery Spolsky postanowiła wesprzeć polską społeczność LGBT+. Występ był transmitowany w TVP. Scena Alternatywna to już stały punkt w programie Krajowego Konkursu Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas tegorocznej edycji na scenie opolskiego amfiteatru wystąpili: SBB, Pablopavo i Ludziki, Armia, Eldo, Luxtorpeda, […]

Bilety na koncerty Mery Spolsky - Katowice, Gdańsk

Biletomat.pl
od 50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →