fot. Kayax

thekayetan i Mery Spolsky wyciągają fanów z opresji singlem „hebefrenicze”


30 lipca 2022

Podziel się newsem:

thekayetan i Mery Spolsky połączyli muzyczne siły, by razem wesprzeć swoich fanów w walce. hebefrenicze staje bowiem po stronie mniejszości.

W obronie mniejszości

thekayetan powraca z kolejną dawką brzmień. Artysta, który w tym roku podbił projekt My Name Is New Kayaxu (skierowany w kierunku debiutantów), prezentuje nam utwór hebefrenicze, w którym towarzyszy mu Mery Spolsky.

Przeczytaj także: Moje Rytmy #62: thekayetan staje w obronie społeczności LGBTQIA+

thekayetan
fot. materiały prasowe

Piosenka jest kolejną zapowiedzią drugiego już albumu wokalisty. Po świetnie przyjętych singlach priorytetem i twój zapach 22-letni kompozytor postanowił zaskoczyć nas kolejną charakterystyczną współpracą. hebefrenicze ma na celu ukazać nam krzywdy i bóle, z którymi na co dzień muszą zmagać się przeróżne mniejszości. Są to obrażenia nieodwracalne, które niosą za sobą konsekwencje niszczące zdrowie psychiczne. I właśnie kontrą tego zjawiska jest nowa piosenka thekayetana i Mery Spolsky – musimy bowiem dbać o siebie i nie dać się podporządkować systemowi.

Hebefrenia, to przypadłość psychiczna, która często dotyka osoby młode i jest następstwem opresji czy negatywnych wydarzeń. Stworzyłem niebinarny neologizm tego słowa i tak powstało hebefrenicze dedykowane wszystkim uciskanym mniejszościom. To mój pierwszy manifest, wyraz niezgody na przemoc, która jest tak bardzo obecna w naszym społeczeństwie. Utwór powstał wspólnie z Mery Spolsky – zaangażowaną artystką wielkiego formatu, której twórczość niesamowicie mi imponuje. Możliwość stworzenia czegoś wspólnie była dla mnie prawdziwym przywilejem i mam nadzieję, że nasz utwór doda otuchy wszystkim, którzy tego potrzebują

– mówi o utworze „hebefrenicze” thekayetan.

Najpierw dostałam od thekayetana piękny list i płytę z nagraną piosenką. Kiedyś sama tak robiłam – wysyłałam swoje piosenki w nadziei, że ktoś posłucha i może odpowie. Dlatego zanim jeszcze posłuchałam utworu thekayetan, już miał mnie po swojej stronie. Gdy hebefrenicze pierwszy raz zabrzmiało w moich słuchawkach, od razu zanuciłam sobie w głowie „Kayetan mi śpiewa, że złe stany miewa”. Poczułam, że mamy wiele wspólnego i zachciałam być częścią jego mrocznej, ale tanecznej piosenki. Cieszę się, że to się udało! A teledysk to tylko potwierdzenie, jak się świetnie skumaliśmy, bo czarny kolor i psychodelia to zdecydowanie coś, co czuję. Dzięky thekayetan!

– dodała Mery Spolsky.

thekayetan i Mery Spolsky – hebefrenicze, posłuchaj!

Reżyserią teledysku zajął się Bartosz Mieloch. Klip ma na celu przedstawić różne postacie bólu i doznawania krzywdy. Premiera nowego krążka artysty zaplanowana jest na październik tego roku.

thekayetan i Mery Spolsky połączyli muzyczne siły, by razem wesprzeć swoich fanów w walce. hebefrenicze staje bowiem po stronie mniejszości. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex W obronie mniejszości […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →