Premiery trzech albumów od My Name Is New LabelTacher, Caville i Funkasanki


30 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

My Name Is New Label inauguruje swoją działalność wydając aż trzy albumy jednego dnia. Posłuchajcie debiutów Tachera, Caville i Funkasanki!

Mocne otwarcie My Name Is New Label

Niedawno pisaliśmy o tym, że projekt My Name Is New zmienia nieco swój profil i przekształca się w sublabel Kayaxu, który skupi się bardziej na wydawaniu debiutanckich albumów polskich artystów. Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze efekty tych działań.

My Name Is New label

My Name Is New Label właśnie zainaugurował swoją działalność premierami aż trzech wydawnictw. Swoimi debiutanckimi albumami mogą się od dziś pochwalić zespoły Caville i Funkasanki oraz songwriter Maciek Tacher. Poznajcie ich!

Freakshow – debiutancki album Caville

My Name Is New label

Freakshow to metaforyczna podróż przez cyrk, podczas której stawiamy czoła demonom przeszłości i szukamy sposobu, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Każdy utwór to kolejna lekcja i kolejny etap drogi, po której już nigdy nie będziemy tacy sami. Stając się częścią show jesteśmy lepszą wersją siebie. Wszyscy równi, wszyscy wyjątkowi. Muzycznie Freakshow to połączenie mroku i światła – taneczne brzmienia przeplatające się z elektroniką i alternatywnym popem, ale przede wszystkim eksperymentalnym podejściem do twórczości. Bo dzisiejsza sztuka to nie tylko określone schematy.

Caville – Freakshow, odsłuch

Last Call – debiutancki album Funkasanki

My Name Is New label

Last Call to koncept album o przededniu… końcu świata. Nie znajdziecie w nim jednak globalnych katastrof, spektakularnych upadków mocarstw ani postapokaliptycznego krajobrazu. Dla Funkasanki koniec świata to koniec pewnego rozdziału i zarazem nowe otwarcie, pełne nadziei i ciekawości. Last Call to ostatnie wezwanie przed podróżą w przyszłość, wezwanie by rozliczyć się z samym sobą, by docenić to gdzie się obecnie jest, by przygotować się na nowe. Funkasanki w przeddzień swojego końca świata nie boją się, nie smucą ani nikogo nie straszą – chcą tylko tańczyć i cieszyć się z tego co mają, bo wiedzą gdzie jest źródło ich siły, przy okazji zachęcając słuchaczy do znalezienia własnego. Zespół stworzył bardzo pozytywny album o działaniu wręcz muzykoterapeutycznym – wszystkie piosenki łączą się w spójny przekaz aby radować się każdego dnia i być za wszystko wdzięcznymi, aby do wszystkiego podchodzić z szacunkiem i przede wszystkim aby odnaleźć oraz pokochać siebie i bezinteresownie kochać najbliższych i wszystkich, których spotykamy na naszej drodze.

Funkasanki – Last Call, odsłuch

Pudełko na buty – debiutancki album Tachera

My Name Is New label

Na swoim w pełni autorskim debiucie płytowym pod enigmatycznym tytułem Pudełko na buty Tacher opowiada romantyczne, często baśniowe, ale nie pozbawione popkulturowych odniesień historie. Konstruuje metafizyczne światy, zamieszkałe przez czasem nie do końca zidentyfikowane byty. Jeśli mówi w pierwszej osobie, to ustami bohaterów, w których się wciela. W jego opowieściach samotni ludzie poszukują sacrum i spełnienia w kałużach, na brudnych ulicach przedmieść.
Niebezpieczne, tętniące wielogatunkowym życiem – niczym Kantyna w Mos Eisley – Piekło, staje się alternatywą dla przyprawiającego o szaleństwo, przeszywającego szpitalnym chłodem, nieludzkiego Nieba. Okrutny kaznodzieja myli się co do natury swojego Boga. Wrażliwy urzędnik Departamentu Snów platonicznie zakochuje się w ziemskiej kobiecie. Domagające się czułości nieznane stworzenie zostaje wystawione na sprzedaż na wielkim piekielnym bazarze, a sztuczna inteligencja o imieniu Mary przez swój związek z mężczyzną naraża się na ostracyzm społeczny. Gitarom i instrumentom smyczkowym towarzyszą na Pudełku na buty syntezatory, a wszystko spajają bogato zaaranżowane harmonie wokalne. Piosenki Tachera to realizm magiczny ubrany w folk rockowy garnitur.

Tacher – Pudełko na buty, odsłuch

Nowe teledyski od Caville, Funkasanki i Tachera

Wraz z premierą każdego z albumów ukazały się teledyski do singli promujących te wydawnictwa. Zobaczcie klipy do tytułowego Pudełka na buty Tachera, Danse Macabre od Caville i Know My Name z płyty Funkasanki.

Tacher – Pudełko na buty, zobacz teledysk

Caville – Danse Macabre, zobacz teledysk

Funkasanki – Know My Name, zobacz teledysk

My Name Is New Label inauguruje swoją działalność wydając aż trzy albumy jednego dnia. Posłuchajcie debiutów Tachera, Caville i Funkasanki! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Mocne otwarcie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →