Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: wrzesień 2020


02 października 2020

Podziel się newsem:

Wrzesień za nami – czas na muzyczne podsumowanie tego miesiąca! Kto wydał najciekawsze albumy i jakie wydarzenia poruszyły branżę muzyczną? Sprawdźcie!

Co się działo we wrześniu 2020?

Przyszedł wrzesień, a wraz z nim jesień – intensywny czas na rynku fonograficznym, co ma swoje odzwierciedlenie nawet w tym pandemicznym okresie. Miniony miesiąc nie może się pochwalić wybitnymi wydarzeniami muzycznymi, takimi jak chociażby te sprzed roku na PGE Narodowym, za to sporą ilością ciekawych, nowych wydawnictw już z pewnością.

I to właśnie one w głównej mierze przejęły to wrześniowe podsumowanie. Nie wszystkie udało się zmieścić w TOP 5, ale wybrałam, moim zdaniem, najciekawsze, najbardziej wyczekiwane i te, które narobiły najwięcej szumu. Sprawdźcie, co się działo we wrześniu i czy czegoś przypadkiem nie przegapiliście!


Premiera nowego albumu Krzysztofa Zalewskiego – Zabawa

To album, który był intensywnie wyczekiwany już co najmniej od kilku miesięcy, roku na pewno. Długo zajęło Krzysztofowi zebranie w całość materiału z Zabawy, bo jeśli liczyć od projektu z Niemenem to grubo ponad dwa lata, a jeśli brać pod uwagę ostatni autorski materiał – Złoto, to robi się ich aż cztery. Na szczęście Zalewski powrócił, ponownie w blasku i z niemniej szalonymi pomysłami. Wrzesień zdecydowanie należał do niego, ale czy piosenki z Zabawy są w stanie utrzymać się w świadomości odbiorców dłużej, a przynajmniej co najmniej tak długo, jak udało się to osiągnąć Krzysztofowi przy okazji przebojowego Złota? Zostawiam Was z Zabawą i pozostawiam tę kwestię Waszej ocenie.

Przeczytajcie również nasz wywiad z Krzysztofem Zalewskim


Premiera nowego albumu Alici Keys – ALICIA

Jeśli chodzi o zagranicę, we wrześniu światem muzycznym z pewnością poruszyła długo przekładana, ale w końcu sfinalizowana premiera nowego materiału od Alicii Keys. Album zatytułowany po prostu ALICIA to siódma płyta w dorobku współczesnej pionierki brzmień R&B i soul, którą artystka udowadnia, że choć od jej debiutu minie zaraz 20 lat – wciąż jest na absolutnym topie. Ikona światowej muzyki ponownie nie zawodzi, wręcz przeciwnie – ALICIA to album pełen przyjemnych, płynących brzmień, do których sama z pewnością będę powracać.


Wspólny singiel Kayah i Mery Spolsky – Królestwo Kobiet

Ten duet to chyba największa z muzycznych niespodzianek września, której nikt nie mógł się spodziewać. Kayah i Mery Spolsky – wokalistki z pozornie dwóch zupełnie skrajnych i odmiennych muzycznych bajek – połączyły swoje siły we wspólnym utworze Królestwo Kobiet. To energetyczna manifestacja kobiecej jedności, wsparcia, mądrości i odwagi. Kawałek od razu podbił serca fanów obu artystek. Sprawdźcie sami efekty tej niecodziennej współpracy!


Debiutancki album Vito Bambino – Poczekalnia

Vito Bambino, znany do tej pory z przewodnictwa grupie Bitamina wyruszył na szlak solowej kariery pod szyldem kultowej wytwórni Def Jam. Wokalista, choć w wydaniu solo, nie porzucił swoich dotychczasowych inspiracji i ponownie zaprezentował nam dawkę gatunkowych fuzji w postaci krążka Poczekalnia, na którym hip-hop miesza się z R&B i popem, a teksty opowiadają o sprawach najbardziej przyziemnych. Odkryjcie, co jeszcze kryje w sobie debiutancki album Vito Bambino!


Inauguracja działalności My Name Is New Label

Wrzesień 2020 z pewnością zapisze się mocnym śladem w historii projektu My Name Is New, który postanowił dokonać sporego przeobrażenia i z inicjatywy wspierającej młodych artystów zmienił się w label, który zajmie się wydawaniem debiutanckich albumów polskich twórców. Właściwie, to już zajmuje, bo jeszcze we wrześniu swoje premiery miały aż trzy albumy, które zainaugurowały działalność My Name Is New Label: Freakshow od Caville, Last Call od Funkasanki oraz Pudełko na buty od Tachera. Sprawdźcie, co mają do zaoferowania młodzi!

My Name Is New label

Sprawdźcie również, na co czekamy w październiku 2020

Wrzesień za nami – czas na muzyczne podsumowanie tego miesiąca! Kto wydał najciekawsze albumy i jakie wydarzenia poruszyły branżę muzyczną? Sprawdźcie! Co się działo we wrześniu 2020? Przyszedł wrzesień, a wraz z nim jesień – intensywny czas na rynku fonograficznym, co ma swoje odzwierciedlenie nawet w tym pandemicznym okresie. Miniony miesiąc nie może się pochwalić […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.