Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: czerwiec 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Z Rytmy.pl niczego nie przegapicie! Sprawdźcie zatem szybki skrót najważniejszych wydarzeń ze świata muzyki i nie tylko, które miały miejsce w czerwcu!

Co się działo w czerwcu 2020?

Nie da się ukryć, że w czerwcu, to jednak nie muzyka i kultura były w Polsce najważniejsze, choć ludzie związani z tymi obszarami coraz prężniej działali i walczyli o to, aby móc wrócić do swojej pracy, czyli na sceny. Tak powstał chociażby ruch Otwieramy Koncerty.

Czerwiec to jednak zdecydowanie miesiąc, który w Polsce minął pod szyldem wyborów prezydenckich, choć i tę kwestię artystom udało się połączyć z muzyką i kulturą. Co jeszcze działo się na półmetku tego roku?

Muzycy nie próżnowali. Ukazało się kilka kolejnych kluczowych wydawnictw muzycznych i inicjatyw, które będziemy pamiętać jeszcze długo. Zobaczcie TOP 5 rzeczy, które wydarzyły się w czerwcu!


Odmrażanie branży eventowej i pierwsze koncerty

Po trzech miesiącach izolacji i oglądania koncertów jedynie przez szklany ekran komputera, smartfona, bądź innego sprzętu, wreszcie mogliśmy wyjść na pierwsze prawdziwe koncerty! Branża muzyczna nie zastanawiała się długo i gdy tylko polski rząd pozwolił na organizację koncertów plenerowych do 150 osób – ruszyła do pracy. Tym samym już wystartowały pierwsze cykle koncertów letnich, takie jak chociażby Koncerty Na Dziedzińcu Tamy w Poznaniu, na które bilety znajdziecie na Biletomat.pl, a kolejne są wciąż ogłaszane.

Koncerty na dziedzińcu Tama Poznań

BTS i ich fani przekazali 2 miliony dolarów na Black Lives Matter

Niewątpliwie czerwiec był także miesiącem wzmożonej lekcji tolerancji, którą otrzymał cały świat, w związku z zamieszkami w USA i ruchem Black Lives Matter. Branża muzyczna bardzo aktywnie zaangażowała się w te wydarzenia. Wielu światowej sławy artystów można było spotkać na protestach, niektórzy nagrywali specjalne utwory oraz teledyski, mające wyrazić ich solidarność z dyskryminowaną, czarną społecznością, a jeszcze inni, tak jak zespół BTS i ich fani, organizowali wyjątkowe akcje, podczas których zbierali ogromne kwoty na rzecz Black Lives Matter. Brawo!

BTS Black Lives Matter

#milionypowodów by wziąć udział w wyborach

Tak jak wspominaliśmy, czerwiec upłynął w Polsce głównie w atmosferze wyborczej, a nasi artyści oczywiście również zaangażowali się w te działania i robili wszystko, aby zachęcić swoich fanów do uczestnictwa w wyborach. Powstało wiele inicjatyw i kampanii społecznych, w tym chociażby #milionypowodów – nagranie przedstawiające artystów, influencerów i celebrytów oraz ich powody do tego, aby głosować. Film stał się hitem, a na jego fali powstała jeszcze jedna, wyjątkowa inicjatywa – Freekwencja Festiwal, czyli darmowy festiwal z plejadą polskich artystów, który odbędzie się w mieście z największą frekwencją wyborczą. Pamiętajcie o tym 12 lipca!


Nowy album Jessie Ware – What’s Your Pleasure?

Ta premiera to absolutny hit czerwca, jak i prawdopodobnie jeden z najlepszych albumów tego roku. Jessie na płycie What’s Your Pleasure? wraca do swoich muzycznych korzeni i zabiera nas na dyskotekowy parkiet. To mieszanka klasyki popu i najlepszych klubowych brzmień, która sprawia, że nie można się od tego krążka oderwać. Za to Wasze nogi z pewnością bez problemu oderwą się od podłogi. Sprawdźcie i przeczytajcie również wywiad z artystką, który ukazał się na muno.pl!


Krzysztof Zalewski przerywa ciszę singlem Tylko Nocą

Na muzyczny ruch od Krzysztofa Zalewskiego wielu czekało już od dawna, bowiem jego ostatni album ukazał się w 2016 roku. Czas na nowości! A te właśnie nadchodzą. Krzysztof zaprezentował kilka dni temu swój najnowszy singiel Tylko Nocą, który zapowiada nowe wydawnictwo artysty, które ukaże się jesienią tego roku. Zalewski ponownie zaskakuje swoją stylistyką. Tym razem postanowił zabawić się elektroniką. Posłuchajcie efektów!

Sprawdźcie również, na co czekamy w lipcu 2020

Z Rytmy.pl niczego nie przegapicie! Sprawdźcie zatem szybki skrót najważniejszych wydarzeń ze świata muzyki i nie tylko, które miały miejsce w czerwcu! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Co się […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →