fot. Hubert Grygielewicz

Krzysztof Zalewski nagrał cover hitu Pantery


03 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski w ramach projektu Polish Metal Alliance nagrał cover hitu zespołu Pantera, zatytułowanego I’m Broken.

W hołdzie dla zmarłych muzyków zespołu

Krzysztof Zalewski to artysta, który zdecydowanie nie zamyka się w ramach gatunkowych, co pokazywał już wielokrotnie w swojej karierze. Mimo tego z dość dużym zaskoczeniem przyjęliśmy informację o nagraniu przez niego coveru utworu zespołu Pantera. Wraz z muzykami z projektu Polish Metal Alliance zaprezentował swoją wersję hitu I’m Broken. Jest to z jego strony hołd dla nieżyjących już braci Abbot: Vinniego Paula i Dimebaga Darrella. Wokalnie Zalewskiego wsparł Robert Gajewski z zespołu Carnal, a wśród innych muzyków biorących udział w projekcie udzielił się Marek Pająk z Vadera. Jesteście ciekawi, jak Zalewski poradził sobie w metalowym repertuarze? Sprawdźcie sami.

Krzysztof Zalewski i Polish Metal Alliance – I’m Broken (Pantera cover)

Z metalową przeszłością

Dla osób, które znają przeszłość Krzysztofa Zalewskiego, metalowy cover z pewnością nie jest aż takim zaskoczeniem. Przed swoim udziałem w programie Idol, w którym wygrana przyniosła mu popularność, grał on na gitarze i śpiewał w metalowym zespole Loch Ness. Biorąc zresztą udział w talent show Polsatu, wykonywał covery utworów takich zespołów jak Iron Maiden, Deep Purple czy Pearl Jam. Zanim jednak udało mu się przebić na szczyty list przebojów, minęło wiele lat. Pierwszym jego szeroko docenionym albumem było Złoto, które trafiło na półki sklepowe w 2016 roku, a więc aż 12 lat po wygraniu drugiej edycji Idola.

Krzysztof Zalewski w ramach projektu Polish Metal Alliance nagrał cover hitu zespołu Pantera, zatytułowanego I’m Broken. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM W hołdzie dla zmarłych muzyków zespołu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →