fot. materiały prasowe

Krzysztof Zalewski raz jeszcze woła: „Polsko”


25 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z koncertu MTV Unplugged. Polsko / Jaśniej – w obecnej sytuacji to wybór trafny, jak żaden inny.

Krzysztof Zalewski w akustycznej odsłonie

Jeszcze w zeszłym roku, a konkretniej w listopadzie, ukazał się album z zapisem akustycznego koncertu, który Krzysztof Zalewski zagrał w ramach MTV Unplugged. Na płycie znalazł się cały przekrój twórczości artysty – zarówno numery z Zabawy, Złota, Zeliga oraz z krążka Zalewski śpiewa Niemena. Tracklistę uzupełniły ponadto premierowe Ptaki oraz Początek – hymn Męskiego Grania z 2018 roku. Wraz z początkiem marca rozpocznie się trasa koncertowa promująca to szczególne wydawnictwo, więc żeby nieco o sobie przypomnieć – muzyk w dniu piątkowych premier wydał czwarty singiel z koncertowego albumu. Padło na Polsko / Jaśniej.

Mówimy o utworach odpowiednio z płyt Złoto oraz Zelig, które nawet wyłącznie w takiej, tytułowej kombinacji – mają sens w kontekście społeczno-politycznym.

Przeczytaj: Krzysztof Zalewski w niezwykłym coverze Tymka znowu zaskakuje

Krzysztof Zalewski polsko/jaśniej mtv unlugged
Fest Festival, fot. Katarzyna Mieszawska

Polsko tym razem dużo łagodniej

Piosenki nawet te najbardziej znane i te, z którymi publika jest najbardziej osłuchana, podczas MTV Unplugged mierzą się z aranżacją, która przy zachowaniu ich esencji, tworzy z nich niejako zupełnie nowe utwory. To spotkało Polsko i Jaśniej, które w wersji studyjnej są zdecydowanie dziksze, bardziej surowe. Jednak to względne ugrzecznienie (wprost proporcjonalne do energii) nie spowodowało wytarcia znaczenia – w ręcz je pogłębiło.

Może to przypadek, że ten singiel ukazał się dziś. Akcji promocyjnych nie planuje się w końcu na ostatni moment, lecz z całą pewnością utwór dziś brzmi inaczej.

Krzysztof Zalewski – Polsko / Jaśniej (MTV Unplugged)

Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z koncertu MTV Unplugged. Polsko / Jaśniej – w obecnej sytuacji to wybór trafny, jak żaden inny. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Krzysztof Zalewski w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →