fot. materiały prasowe

Krzysztof Zalewski raz jeszcze woła: „Polsko”


25 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z koncertu MTV Unplugged. Polsko / Jaśniej – w obecnej sytuacji to wybór trafny, jak żaden inny.

Krzysztof Zalewski w akustycznej odsłonie

Jeszcze w zeszłym roku, a konkretniej w listopadzie, ukazał się album z zapisem akustycznego koncertu, który Krzysztof Zalewski zagrał w ramach MTV Unplugged. Na płycie znalazł się cały przekrój twórczości artysty – zarówno numery z Zabawy, Złota, Zeliga oraz z krążka Zalewski śpiewa Niemena. Tracklistę uzupełniły ponadto premierowe Ptaki oraz Początek – hymn Męskiego Grania z 2018 roku. Wraz z początkiem marca rozpocznie się trasa koncertowa promująca to szczególne wydawnictwo, więc żeby nieco o sobie przypomnieć – muzyk w dniu piątkowych premier wydał czwarty singiel z koncertowego albumu. Padło na Polsko / Jaśniej.

Mówimy o utworach odpowiednio z płyt Złoto oraz Zelig, które nawet wyłącznie w takiej, tytułowej kombinacji – mają sens w kontekście społeczno-politycznym.

Przeczytaj: Krzysztof Zalewski w niezwykłym coverze Tymka znowu zaskakuje

Krzysztof Zalewski polsko/jaśniej mtv unlugged
Fest Festival, fot. Katarzyna Mieszawska

Polsko tym razem dużo łagodniej

Piosenki nawet te najbardziej znane i te, z którymi publika jest najbardziej osłuchana, podczas MTV Unplugged mierzą się z aranżacją, która przy zachowaniu ich esencji, tworzy z nich niejako zupełnie nowe utwory. To spotkało Polsko i Jaśniej, które w wersji studyjnej są zdecydowanie dziksze, bardziej surowe. Jednak to względne ugrzecznienie (wprost proporcjonalne do energii) nie spowodowało wytarcia znaczenia – w ręcz je pogłębiło.

Może to przypadek, że ten singiel ukazał się dziś. Akcji promocyjnych nie planuje się w końcu na ostatni moment, lecz z całą pewnością utwór dziś brzmi inaczej.

Krzysztof Zalewski – Polsko / Jaśniej (MTV Unplugged)

Krzysztof Zalewski z kolejnym singlem z koncertu MTV Unplugged. Polsko / Jaśniej – w obecnej sytuacji to wybór trafny, jak żaden inny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Krzysztof Zalewski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →