fot. W. Dobrogojski

„Męskie Granie Orkiestra 2021” – emocje wciąż żywe. Album już jest!


03 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Album z zapisem koncertów z trasy Męskiego Grania to zawsze jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier muzycznych każdego roku. Wróćmy zatem wspomnieniami do minionego intensywnego muzycznego lata za sprawą dwupłytowego wydawnictwa – Męskie Granie Orkiestra 2021!

Męskie Granie 2021 jednak nie takie złe

Na początku muszę się nieco zreflektować. W tegorocznej relacji z koncertu Męskiego Grania w Poznaniu pisałam o swoich nienajlepszych refleksjach na temat minionej edycji, choć zdaje się, że spory wpływ na ten werdykt mogły mieć czas i miejsce, którego tego wieczoru mi niezbyt sprzyjały. Co prawda wciąż utrzymuje zdanie, że ten poznański koncert był dla mnie jakiś pozbawiony energii i przekombinowany, choć jak z perspektywy czasu odsłuchuje dziś album będący zapisem trasy Męskie Granie 2021, stwierdzam, że jednak nie była to wcale taka najgorsza edycja, jak mi się wtedy wydawało. Wciąż bez doskoku do chociażby takiego 2018 roku, ale z pewnością wrażenia z odsłuchu albumu mam już zdecydowanie przyjemniejsze niż z samego koncertu.

Sprawdź najnowsze newsy na temat Męskiego Grania

Męskie Granie 2021 album odsłuch
Męskie Granie 2021, fot. W. Dobrogojski

Męskie Granie Orkiestra 2021 zagra w Waszych domach

Album Męskie Granie 2021 tradycyjnie został podzielony na dwie części. Pierwsza, ta najistotniejsza i sygnująca całe wydawnictwo, to zapis pełnego koncertu tegorocznej Orkiestry, której czołówkę stworzyli Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino w towarzystwie zespołu w składzie: Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji oraz Piotrek “Rubens” Rubik. Znalazły się na niej orkiestrowe aranżacje wszystkich utworów, które mogliśmy usłyszeć podczas czterech wakacyjnych koncertów Męskie Granie Orkiestra 2021 w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Żywcu.

Męskie Granie 2021 – zobacz aftermovie!

Zobacz również: Męskie Granie Orkiestra 2021wysoko zawieszona poprzeczka

Wśród nich pojawiły się chociażby takie klasyki, jak energetyczne Mieć czy być Myslovitz, kultowa Kryzysowa Narzeczona Lady Pank, Warszawa T.Love, figlarna Małgośka AKA Mateusz w oryginale wykonywana przez Marylę Rodowicz, uwspółcześnione Śpij, kochanie, śpij Kayah i Bregovića z domieszką hip-hopu, podrasowany przez taconafidowskie Tamagotchi Psalm stojących kolejce Krystyny Prońko, przebojowa Załoga G grupy Hurt, znane już, pięknie wykonane przez Darię i Dawida Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości Pidżamy Porno czy nie mniej naszpikowany emocjami Siłacz Marcina Rozynka. No i oczywiście grande finale w postaci tegorocznego hymnu – I Ciebie też, bardzo w wersji koncertowej.

Męskie Granie Orkiestra 2021 – Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości

Męskie Granie 2021 – niezapomniane chwile

To jednak nie wszystko! Trzynaście pozycji pierwszej części albumu Męskie Granie Orkiestra 2021 uzupełnia druga płyta, na której znalazły się pojedyncze zapisy pozostałych koncertów odbywających się w ramach tegorocznej trasy Męskiego Grania. Tym sposobem w zaciszu własnych domów już zawsze będziemy mogli przywołać koncertowe emocje w wykonaniu Darii Zawiałow (Wojny i Noce), Dawida Podsiadło (Najnowszy Klip), Ralpha Kaminskiego (2009), Nosowskiej (Dosyć), Artura Rojka (Kundel), Organka (POGO), WalusiaKraksyKryzys (NaNoże), Vito Bambino (Dżentelmenel), Miuosha (Analog), Kwiatu Jabłoni (Mogło być nic), Much (Szaroróżowe) czy Niemocy (Dwa tygodnie).

Daria Zawiałow – Wojny i Noce, Męskie Granie 2021

Sporo? To jeszcze wciąż nie koniec smaczków i niespodzianek jakie niesie za sobą premiera albumu Męskie Granie Orkiestra 2021, bo skoro Męskie Granie to przecież nie może zabraknąć charakterystycznych dla tej trasy duetów! I tak też drugą część tego wydawnictwa otwiera Ciepły Wiatr w wykonaniu Natalii Przybysz i towarzyszącego jej Skubasa, z kolei króla i jego Zbyt dobrze Ci idzie słyszymy w wersji z gitarą Grzegorza Skawińskiego, a Vito Bambino zaśpiewał z Kaśką Sochacką genialny singiel Boję się o Ciebie. Na najnowszym wydawnictwie spod szyldu Męskiego Grania nie zabrakło również czegoś zupełnie ekskluzywnego, a jest tym utwór Wilk w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, który został stworzony we współpracy z aplikacją Empik Music. Do tej pory próżno było szukać go w innych serwisach streamingowych!

Kaśka Sochacka, Dawid Podsiadło – Ciche dni, Męskie Granie 2021, Żywiec

Zobacz również: Daria ZawiałowDawid Podsiadło i Vito Bambino już wkrótce razem na scenie

Album Męskie Granie Orkiestra 2021 to łącznie ponad dwie godziny najwyższej jakości muzycznych doznań. Posłuchajcie całości!


Męskie Granie Orkiestra 2021 – posłuchaj albumu!

Album z zapisem koncertów z trasy Męskiego Grania to zawsze jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier muzycznych każdego roku. Wróćmy zatem wspomnieniami do minionego intensywnego muzycznego lata za sprawą dwupłytowego wydawnictwa – Męskie Granie Orkiestra 2021! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →