Piotr “Rubens” Rubik zapowiada swój solowy album utworem z Johnem Porterem


19 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Gitarzysta zespołu Darii Zawiałow, Rubens, właśnie zapowiedział swój solowy album. Posłuchajcie debiutanckiego singla Skipping Over Clouds!

Rubens, gitarzysta Darii Zawiałow, zapowiada solowy album

Piotr Rubik to obecnie jeden z najbardziej cenionych gitarzystów na polskiej scenie. Aktualnie zasila szeregi koncertowego zespołu Darii Zawiałow i współtworzy kompozycje na jej albumy. Jest również częścią nowego projektu Mazolewski/Porter i pracował z Mrozem przy albumie Zew.

Piotr Rubens Rubik

Wcześniej przez wiele lat grał chociażby z zespołem LemON. W międzyczasie tworzył również z Michałem Kushem (producentem Darii Zawiałow) oraz Radkiem Rejselem zespół The And oraz bardziej gitarowy Bulblewires, z którym w 2014 roku zagrał chociażby na Open’erze, OFF Festivalu oraz Przystanku Woodstock.

Dziś, z całym, zbieranym przez lata, muzycznym doświadczeniem, Piotr Rubik, jako Rubens wkracza na ścieżkę solowej kariery i zapowiada swój własny debiutancki album.

Płyta ma się ukazać już wkrótce, nakładem wytwórni Mystic Production. Pracę nad nią wciąż trwają i data premiery nie jest jeszcze znana. Rubens zdradził jedynie, że będzie chciał zaprosić na nią kilku znajomych wokalistów.

Debiutancki singiel Rubensa – Skipping Over Clouds, zobacz teledysk!

Tymczasem, właśnie otrzymaliśmy zapowiedź tego krążka. Jest nią singiel Skipping Over Clouds, napisany, wyprodukowany, zmiksowany i zagrany przez Rubensa, na którym wokalnie udzielił się dodatkowo John Porter. Posłuchajcie efektów ich współpracy i zobaczcie towarzyszący utworowi, klimatyczny teledysk!

Zdjęcie główne: Dorota Kutnik

Gitarzysta zespołu Darii Zawiałow, Rubens, właśnie zapowiedział swój solowy album. Posłuchajcie debiutanckiego singla Skipping Over Clouds! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Rubens, gitarzysta Darii Zawiałow, zapowiada solowy […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →