Lady Pank zapowiadają nowy album. Posłuchajcie singla “Ameryka”


16 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Lady Pank komentuje burzliwą sytuację na świecie. Posłuchajcie najnowszego singla Ameryka, który zapowiada nadchodzący album grupy.

Lady Pank śpiewają w nowym singlu o otaczającej nas rzeczywistości

Lady Pank to nie tylko zespół od biesiadowych piosenek, chóralnie wykrzykiwanych w środku nocy podczas każdej szanującej się, polskiej zabawy. Legendarna grupa rockowa ma na swoim koncie już niejeden politycznie zaangażowany utwór, czy protest song. Janusz Panasewicz i spółka nigdy nie pozostawali obojętni na obecną sytuację społeczną. Nie inaczej jest tym razem.

Lady Pank
Lady Pank

Czasy mamy burzliwe, nie tylko na rodzimym podwórku, ale na całym świecie. Odnosząc się do tego, Lady Pank podkreślają w swoim nowym singlu, zatytułowanym Ameryka, wszechobecny ostatnio niepokój. Ich najnowszy utwór jest symbolem „płonącej” demokracji, bowiem Ameryka będąca niegdyś synonimem wielkich marzeń, dziś stała się ekwiwalentem ogólnego kryzysu, jaki opanowuje wiele zakątków świata.

Ameryka jest w ogniu
Cała dziś płonie
Będę szukał wolności
Nawet po drugiej stronie

Historia zatacza koło, czyli jak Lady Pank uczcili swój jubileusz

Rok 2020 na zawsze zapisze się na kartach historii – z powodu pandemii, ale także zmian w świadomości ludzi, solidarności i wspólnej walki o lepsze jutro. A czy Ameryka również zapisze się w historii muzyki i stanie się równie kultowym utworem, co chociażby Mała lady punk, debiutancki utwór Lady Pank, który ukazał się równo 40 lat temu?

Lady Pank – Mała lady punk

Nie bez powodu wspominam właśnie tę piosenkę, bowiem tak, jak wtedy Małą lady pank śpiewał założyciel grupy, Jan Borysewicz, tak i dziś to właśnie on przejmuje rolę lidera Lady Pank i śpiewa Amerykę, którą napisał wraz z Wojciechem Byrskim.

Lady Pank - Ameryka
Lady Pank – Ameryka, okładka singla

Lady Pank zapowiadają nowy album. Premiera w 2021 roku

Dodatkowo z okazji swojego 40-lecia Lady Pank planują wydać zupełnie nowy album. Jubileuszowa płyta ma się ukazać w marcu przyszłego roku. Jest na co czekać! Tymczasem, posłuchajcie Ameryki!

Lady Pank – Ameryka, zobacz teledysk do singla

Zespół Lady Pank komentuje burzliwą sytuację na świecie. Posłuchajcie najnowszego singla Ameryka, który zapowiada nadchodzący album grupy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Lady Pank śpiewają w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →