fot. Agata Trafalska

Kaśka Sochacka i Vito Bambino zamieniają “Kocham Cię” w “Boję się o Ciebie”

Obserwuj nas na instagramie:

Boję się o Ciebie to kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Kaśki Sochackiej – Ciche dni. Tym razem oprócz niej w utworze słyszymy również Vito Bambino.

Miłość w polskiej piosence – nieokrzesana sztuka

Pisanie o miłości w polskiej muzyce wychodzi różnie. Zazwyczaj autorzy stawiają na chowanie uczuć za nie zawsze oczywistymi metaforami, co w efekcie skutkuje tak szerokim polem interpretacyjnym, że często trudno dokładnie wskazać co przysłowiowy autor miał na myśli.

Miłość ma się dobrze również w lirycznym ujęciu. Wyszukane linijki, pełne poetyckiego romantyzmu, to kolejna droga, którą autorzy tekstów piosenek lubią podążać. Wszyscy są jednak zgodni co to jednego – śpiewanie o miłości to najtrudniejszy rodzaj uprawiania sztuki muzycznej.

Prawdopodobnie dlatego, że miłość to uczucie które porusza nas najbardziej. Dodatkowo emocje, jakie w nas wywołuje, są często bardzo indywidualne i różne. Do tego miłość bywa po prostu bardzo infantylna. Dlatego artyści w piosenkach raczej unikają pisania o miłości w sposób bezpośredni. Tych, którym się to udaje jest naprawdę niewielu. Zalicza się do nich między innymi Kaśka Sochacka.

Kaśka Sochacka Ciche Dni album
Kaśka Sochacka, fot. Agata Trafalska

Kaśka Sochacka – muzyczna terapeutka

W zasadzie Kaśka to artystka, która zbudowała swój wizerunek muzyczny na bezpośrednim przekazie i wychodzących na pierwszy plan emocjach – do bólu szczerych i autentycznych. Właśnie ta szczerość sprawiła, że twórczość Kaśki szybko stała się fenomenem na polskiej scenie. Na czym polega ten fenomen? Na tym poruszaniu przez Kaśkę w swoich piosenkach kwestii, z którymi każdy z nas się w życiu styka i z którymi każdy z nas z łatwością się utożsamia.

Wiśnia to przeszyta bólem tęsknota, Jeszcze – ogromna niepewność, a Ciche dni to możliwie najpiękniejsze ujęcie obezwładniających emocji, które zalewają nas podczas kłótni z tymi, których kochamy. Kaśka jest w tym wszystkim niczym muzyczna terapeutka, skutecznie punktująca emocje, z którymi zmagamy się na co dzień, a których często sami nie potrafimy nazwać.

Kaśka Sochacka – Ciche dni, posłuchaj singla

“Boję się o Ciebie” to nowe “Kocham Cię”

Boję się o Ciebie to jedno z piękniejszych ujęć miłości, jakie kiedykolwiek słyszałam. Tracące coraz częściej na sile i znaczeniu “Kocham Cię”, artystka zamienia tu w niesztampowe “Boję się o Ciebie”. Że Cię kiedyś stracę. Kto z nas się tak nie bał…

Pełen uczucia, miłosny dialog podkreśla w nowym utworze Kaśki Sochackiej obecność Vito Bambino. Artysta zaprezentował się tu w niecodziennym dla siebie wydaniu, przez co wspólnie udało im się stworzyć naprawdę zaskakujący duet, który nie ma na celu jedynie dodać trackliście płyty jeszcze jedno, przyciągające uwagę nazwisko, a faktycznie wnosi coś do przedstawianej historii. Całość przybiera formę rozmowy między kochankami, którzy dzielą się swoimi obawami. Dialog osiąga swoją kulminację na końcu, gdy głosy Kaśki i Vito łączą się w pełen troski krzyk.

Kaśka Sochacka i Vito Bambino – Boję się o Ciebie, zobacz teledysk


Ciche dni – premiera debiutanckiego albumu Kaśki Sochackiej już w ten piątek

Debiutancki album Kaśki Sochackiej, zatytułowany Ciche dni, ujrzy światło dzienne już w najbliższy piątek, 26 marca. Nie przegapcie tej, być może najważniejszej, a z pewnością jednej z istotniejszych premier tego roku! Preorder albumu znajdziecie na stronie sklepjazzboy.pl, a więcej informacji o płycie przeczytacie tutaj.

Kaśka Sochacka Ciche Dni album
Kaśka Sochacka – “Ciche Dni”, okładka albumu

Boję się o Ciebie to kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Kaśki Sochackiej – Ciche dni. Tym razem oprócz niej w utworze słyszymy również Vito Bambino. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →