Agata Trafalska

Kaśka Sochacka i Dawid Podsiadło w emocjonalnym singlu “Ciche dni”

Obserwuj nas na instagramie:

Kaśka Sochacka zapowiada swoją debiutancką płytę. Zanim jednak to, posłuchajcie jej nowego singla Ciche dni, w którym słyszymy również Dawida Podsiadło.

Wszystko zaczęło się od Wiśni…

Kaśka Sochacka zadebiutowała pod koniec 2019 roku singlem Wiśnia. To, co wydarzyło się wokół tego utworu potem, urosło to rangi ogromnej kuli śnieżniej. Pierwsze miejsce na LP3 przez cztery tygodnie z rzędu, gościnne występy z Kortezem, Offensywa Deluxe u Piotra Stelmacha – to tylko jedne z wielu sukcesów, które udało jej się już osiągnąć i to z zaledwie jednym singlem na koncie.

Kaśka Sochacka – skazana na sukces

Nic jednak dziwnego. Kaśka od początku otacza się ludźmi, którzy są odpowiedzialni za niejeden sukces na polskiej scenie. Nad tekstami pracuje z Agatą Trafalską (Kortez), produkcją jej piosenek zajął się Olek Świerkot (Kortez, Dawid Podsiadło), a muzycznie pomagają jej tacy artyści jak skrzypaczka Magdalena Laskowska (Dawid Podsiało, Ralph Kaminski), Patrick The Pan, czy perkusista Marcin Ułanowski (Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Ania Dąbrowska, Kortez). Tworzenie w takim tandemie to wręcz skazanie na sukces.

Potem, w 2020 roku ukazały się dwa kolejne, świetnie odebrane single Kaśki SochackiejŚnię i Jeszcze. Wraz z Wiśnią złożyły się na pierwszą EPkę artystki. Teraz Kaśka powraca ze swoją kolejną muzyczną odsłoną i zapowiedzią wyczekiwanego, debiutanckiego albumu.

Za sukcesem Kaśki Sochackiej stoją jednak nie tylko ludzie z szanowanymi nazwiskami i przede wszystkim umiejętnościami. Myślę, że tym, co sprawia, że tak wiele osób wierzy temu, co tworzy Kaśka i identyfikuje się z jej muzyką, jest niezwykła wrażliwość i autentyczność, podsycona szlachetną dozą melancholii, w której przecież tak bardzo lubimy się zatapiać.

Kaśka Sochacka Dawid Podsiadło Ciche dni

Dawid Podsiadło w nowym singlu Kaśki Sochackiej – Ciche dni

Tego czynnika nie brakuje również w najnowszym singlu Kaśki SochackiejCiche dni. Nostalgiczny utwór, który ponownie jest wynikiem pracy zespołu tworzonego przez Kaśkę, Agatę Trafalską, Olka Świerkota, Magdalenę Laskowską, Korteza (bas), Marcina Ułanowskiego oraz Lesława Mateckiego (gitara, instrumenty klawiszowe). Dodatkowo, w utworze słyszymy również przeszywające nostalgią chórki Dawida Podsiadło. W wywiadzie dla Red Bulla, Kaśka mówi o tej współpracy:

To był pomysł Uzka (Paweł Jóźwicki, szef Jazzboya, przyp. red.), żeby w tym utworze nawiązać nieoczywisty dialog z mężczyzną. Ja nie miałabym śmiałości żadnemu tak znanemu artyście zaproponować udziału na mojej płycie. Wydawało mi się, że jestem w takim miejscu, że raczej nie będzie to dla kogoś specjalnie atrakcyjne, dogrywać się na mój debiut. Ja jestem skromna dziewczyna. Ale okazało się, że jest inaczej, że jest chęć i że wyszło super.

Kaśka Sochacka Dawid Podsiadło Ciche dni
Kaśka Sochacka, fot. Agata Trafalska

Ciche dni – opowieść o tym, jak się godzić

Ciche dni to opowieść, w której nietrudno się odnaleźć. Kłótnie, niemożność porozumienia się i ten nieznośny moment, w którym jest nam głupio i nie wiemy jak zbliżyć się do siebie ponownie, to stałe elementy relacji, które zawiązujemy przez całe życie. Historia Kaśki została dodatkowo podkreślona pięknym i wzruszającym obrazkiem. Obserwujemy w nim perypetie dwóch drewnianych bohaterów, którzy przeżywają kryzys w swoim związku. Swoimi działaniami ukazują schematy, jakimi rządzą się nasze miłosne przeżycia. Dodatkowo w teledysku wykorzystano fragmenty filmu Północ – północny zachód z 1959 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Kaśka Sochacka zapowiada swój debiutancki album – Ciche dni. Znamy datę premiery

Singiel Ciche dni to równocześnie zapowiedź debiutanckiego albumu Kaśki Sochackiej, który ukaże się już 26 marca 2021 roku i zostanie wydany pod szyldem wytwórni Jazzboy. Płyta o tym samym tytule będzie opowiadała o kolei rzeczy w związku, pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Historia opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę, przedstawia scenki z życia w związku z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka. Na płycie czekają nas również liczne niespodzianki, chociażby duet z Vito Bambino. Nie przegapcie tego wyjątkowego debiutu!

Kaśka Sochacka zapowiada swoją debiutancką płytę. Zanim jednak to, posłuchajcie jej nowego singla Ciche dni, w którym słyszymy również Dawida Podsiadło. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wszystko zaczęło się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →