fot. Silvia Pogoda

Natalia Przybysz i Kora we wspólnym utworze. Oto ich „Oko Cyklonu”


19 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Singiel Oko Cyklonu to pierwsza oficjalna zapowiedź nadchodzącego albumu Natalii Przybysz, na którym artystka zaśpiewała teksty Kory.

Natalia Przybysz i Kora łączą swoje energie

Nadchodzący album Natalii Przybysz będzie wyjątkowym projektem, bowiem artystka po raz pierwszy nie zaśpiewa na nim swoich tekstów, a wykorzysta do tego słowa napisane przez Korę, których ona sama nie zdążyła już zaśpiewać. Wydawnictwo Zaczynam się od miłości będzie muzyczną interpretacją niezaśpiewanych tekstów Kory w wykonaniu Natalii oraz jej zespołu w składzie: Jurek Zagórski, Mateusz Waśkiewicz, Pat Stawiński i Kuba Staruszkiewicz.

Natalia Przybysz śpiewa Korę po raz pierwszy. Oto Oko Cyklonu

Po nieco enigmatycznym Manifeście Kory 27.11.2012, który był czymś na kształt muzycznego aperitifu do albumu Zaczynam się od miłości, czas na pierwszy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo Natalii Przybysz, które ujrzy światło dzienne wiosną 2022 roku.

Zobacz również: Natalia Przybysz śpiewa Korę po raz pierwszy. Oto „Manifest Kory 27.11.2012”

Tak o piosence Oko Cyklonu, bo taki tytuł nosi utwór, o którym mowa, wypowiada się Kamil Sipowicz, spadkobierca dorobku Kory:

Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory Miłość zaczyna się od miłości po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty.
Pierwszy raz utwór Oko Cyklonu usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Bliżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule Oko Cyklonu. W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos.

Natalia Przybysz Kora Oko Cyklonu
Natalia Przybysz – Oko Cyklonu, okładka singla, fot. Silvia Pogoda

Tej energetycznej, rockowej aranżacji towarzyszy również utrzymany w odcieniach czerni i bieli teledysk autorstwa Silvii Pogody, z którą Natalia Przybysz miała już okazję współpracować przy teledyskach do utworów Ciepły wiatr, Kochamy się źle i sesji zdjęciowej do płyty Jak malować ogień. Sama reżyserka mówi o swojej najnowszej współpracy z wokalistką:

Bardzo się cieszę, że po dwóch latach mogłam znów współpracować z Natalią przy jej kolejnym albumie. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy Natalia przedstawiła mi ten projekt. To był szczególny moment, który dał mi poczucie, że to będzie zderzenie z mocną energią powstającą z połączenia dwóch silnych kobiet – artystek, jakimi są Kora i Natalia. Właśnie to zachwyciło mnie od początku. Mam nadzieje, że udało się tę potężną energię przenieść do klipu do pierwszego singla Oko Cyklonu.

Natalia Przybysz – Oko Cyklonu, zobacz teledysk!

Singiel Oko Cyklonu to pierwsza oficjalna zapowiedź nadchodzącego albumu Natalii Przybysz, na którym artystka zaśpiewała teksty Kory. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Natalia Przybysz i Kora łączą swoje energie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →