5 utworów, za które uwielbiamy nowy album Natalii Przybysz – „Jak Malować Ogień”


07 listopada 2019

Podziel się newsem:

Najnowszy album Natalii Przybysz to zbiór przemyśleń dotyczących życia jednostki wobec pędzącego świata, które ubrane są w ciepłe, gitarowe brzmienia. Sprawdźcie, co spodobało nam się najbardziej w Jak Malować Ogień!

Jak Malować Ogień, czyli siła w prostocie

Natalia Przybysz to pionierka, jeśli chodzi o polską muzykę alternatywną. To również posiadaczka jednego z najsilniejszych głosów na scenie i to nie tylko w kwestii czysto technicznej, ale również jeśli chodzi o moc przekazu, który kieruje do słuchaczy. Na swoim najnowszym albumie brzmi dość klasycznie, a jednak wciąż zaskakuje i zachwyca.

Jak Malować Ogień to zbiór historii mądrych i aktualnych, które artystka zaklęła w trafnych, zgrabnych tekstach. Towarzyszący jej muzycy otulili to wszystko lekkimi, bluesowo-popowymi brzmieniami, z którymi fani Natalii są już dobrze zaznajomieni. Jest w tym wszystkim jednak pewien powiew świeżości i kilka momentów, które sprawiają, że tej płyty z pewnością będziemy słuchać długimi tygodniami. Oto one:

1. Natalia Przybysz – Ogień

To najnowszy singiel, który jednocześnie otwiera album Jak Malować Ogień. Charakterystyczna gitara wybrzmiewająca na pierwszym planie wprowadza słuchacza w mistyczny wręcz stan. Utwór buduje napięcie i z surowych, spokojnych brzmień bluesowych płynnie przechodzi w bardziej energetyczną, popową kompozycję. Ogień jest w tym wszystkim swego rodzaju preludium do tego, czego możemy się spodziewać w dalszej części albumu. Zarówno muzycznie jak i tematycznie przygotowuje słuchacza na to, co wydarzy się potem. Już od pierwszych słów Natalia szczerze i dobitnie podkreśla to, co ją dotyka.

W tych czasach niespokojnych słowa są jak noże
Nasze piękne kontury były siłą przekroczone

Cały utwór otacza aura pewnego niepokoju i tajemnicy, która za chwilę zostanie odkryta.

2. Natalia Przybysz – Cienie

W tym utworze klimat diametralnie się zmienia. To radosna, a nawet taneczna kompozycja, której towarzyszy ciepłe brzmienie gitar. Cienie są jednym z utworów z płyty Jak Malować Ogień, w którym Natalia porusza tematykę miłości i zastanawia się nad jej kondycją w dzisiejszych czasach. Ta piosenka to przede wszystkim chwytliwe refreny, które z pewnością świetnie sprawdzą się w koncertowych sytuacjach. Nam już teraz nie chcą wyjść z głowy!

Tylko Twoje usta, tylko Twoje dłonie
Mogą gładzić fale na wzburzonej wodzie

3. Natalia Przybysz – Ciepły Wiatr

Związek z naturą i jej bliskość, która jest ważna dla Natalii Przybysz w życiu codziennym to kolejny temat poruszany na jej najnowszym albumie. Bardzo wyraźnie wybrzmiewa on chociażby przy okazji właśnie tego utworu, który jest pierwszym singlem z Jak Malować Ogień. Co nam dał Ciepły Wiatr? Z pewnością zrobił nam cały wrzesień i to w towarzystwie jego ciepłych, muzycznych podmuchów bardzo łagodnie przeszliśmy z letniego szaleństwa w stan jesiennej zadumy. A co nam zabrał? Możliwość słuchania czegokolwiek innego, bo od momentu premiery tego utworu nie możemy się od niego oderwać!

Zanim wiał miałam głos, miałam imię i miałam korzenie
I jak skała czułam moc i ciążenie

4. Natalia Przybysz – Wyspa

To kolejny po Ciepłym Wietrze utwór z płyty Jak Malować Ogień, który zasługuje na miano przeboju. Od pierwszych dźwięków Wyspa zaskakuje swym elektronicznym, a nawet klubowym zacięciem. To kawałek, który zdecydowanie wyróżnia się spośród w większości dość stonowanych i klasycznie brzmiących kompozycji z najnowszego albumu Natalii. Artystka skupia się w nim na życiu wewnętrznym i relacjach z samą sobą, co jest kolejną ważną dla niej kwestią, która często przejawia się w jej twórczości. Wyspa ma również spory potencjał singlowy i z pewnością świetnie sprawdzi się na żywo. Przekonajcie się o tym sami podczas koncertów z trasy Jak Malować Ogień, która już trwa!

Podobno ciało pamięta, co serce zapomnieć chce
Bo chociaż ciągle się zmienia, zostaje wspólny rdzeń

5. Natalia Przybysz – Krakowski Spleen (Maanam)

Natalia Przybysz ma w zwyczaju uwzględniać na swoich albumach artystów, których docenia i którzy w jakiś sposób są dla niej ważni. Tym razem postanowiła oddać hołd kultowej grupie Maanam, na czele ze wspaniałą artystką Korą. Choć wydawać by się mogło, że Krakowski Spleen nie jest wyjątkowo zaskakującym wyborem, to Natalia pozostawiła w tym wykonaniu swój unikatowy pierwiastek muzyczny. Dzięki temu utwór otrzymał niejako nowe życie i idealnie wpisał się w cały album zarówno brzmieniowo, jak i tematycznie. Ten wyjątkowy akcent jest świetnym podsumowaniem tego, co słyszymy na albumie Jak Malować Ogień i zamyka tę płytę w spójną całość.

Chmury wiszą nad niebem, ciemno i wstać nie mogę
Naciągam głębiej kołdrę, znikam, kulę się w sobie

To nasze ulubione momenty z najnowszego albumu Natalii Przybysz Jak Malować Ogień. Zachęcamy jednak abyście zaznajomili się z całą płytą, na której z pewnością znajdziecie jeszcze wiele wyjątkowych chwil.

Jak Malować Ogień w wersji eko

Jak Malować Ogień to jednak nie tylko muzyka. Warto również zaopatrzyć się w niecodzienne wydanie fizyczne albumu, którym Natalia także nas zachwyciła. Zarówno wersja CD jak i winyl zostały wyprodukowane w sposób ekologiczny, z pozostałości po innych płytach.

natalia przybysz jak malować recenzja ogień

Bardzo doceniamy takie ruchy w branży muzycznej i mamy nadzieję, że Jak Malować Ogień stanie się przykładem, z którego w niedalekiej przyszłości będą korzystać inni artyści.

Tymczasem pozostawiamy Was z najnowszym wydawnictwem Natalii. Jesteśmy pewni, że spędzicie doby czas z tą muzyką!

Posłuchaj najnowszego albumu Natalii Przybysz – Jak Malować Ogień

Najnowszy album Natalii Przybysz to zbiór przemyśleń dotyczących życia jednostki wobec pędzącego świata, które ubrane są w ciepłe, gitarowe brzmienia. Sprawdźcie, co spodobało nam się najbardziej w Jak Malować Ogień! Jak Malować Ogień, czyli siła w prostocie Natalia Przybysz to pionierka, jeśli chodzi o polską muzykę alternatywną. To również posiadaczka jednego z najsilniejszych głosów na […]

Natalia Przybysz - Trasa Jak Malować Ogień

Biletomat.pl
od 60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →