fot. Marie Marou

Ralph Kaminski na pięciolecie „Morza” wydał singiel z przełomu dwóch epok


15 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ralph Kaminski zadebiutował pięć lat temu albumem Morze. Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel spajający ze sobą pierwszy etap jego twórczości z zakończoną już erą Młodości. Posłuchajcie utworu Pożegnanie z morzem.

Ralph Kaminski: 5 lat jego twórczości

Pięć lat to szmat czasu. Szczególnie w kontekście albumów muzycznych czy innych dzieł kultury. One starzeją się dziwnie, bo bardzo niejednoznacznie. Wiekowy film to jednocześnie ten z rocznika 00. jak i ten, który miał premierę kilka lat temu. Uderza mnie to raz po raz, kiedy wracam sobie do odtwarzania ulubionych płyt i uderzyło również teraz, kiedy zdałam sobie sprawę, że Morzu wybiła właśnie połowa dekady. Muzycznie wydarzyło się sporo, sam Ralph jest już w zupełnie innym miejscu, aczkolwiek album nie stracił ani swojego uroku, ani aktualności.

Chyba minimalizm okazał się kluczem, minimalizm oraz dosłowność uczuć, przede wszystkim tęsknoty. Młodość też na tym skorzystała, będąc niejako kontynuacją, lecz po otwarciu zupełnie nowego rozdziału. Na ich rozstaju zaś artysta postawił utwór, dotąd znany jedynie z koncertowych wykonań oraz wydania deluxe swego drugiego albumu. I… niespodzianka!. Pożegnanie z morzem właśnie pojawiło się na streamingach.

Przeczytaj: „Życzę ci wszystkiego najlepszego”. Playlista na urodziny Ralpha Kaminskiego

Ralph Kaminski pożegnanie z morzem

Pożegnanie z morzem na szerokich wodach

Pożegnanie z morzem od zawsze było utworem koncertowym. Nie pamiętam, czy podczas trasy Morze już wypłynęło, ale na żywo słyszeli je na pewno uczestnicy trasy Lato z tobą, a także ostatnich koncertów z omawianym albumem.

Dzisiaj 5 urodziny mojego debiutanckiego albumu „Morze”! Na tę okazję publikujemy utwór, który był dostępny tylko w fizycznej wersji deluxe „Młodości” 🌊 Piosenka pomost, łącząca moje dwie pierwsze płyty! Dziękuję za ten 5 lat!

– napisał artysta na swoim Facebooku

Kto nie miał szczęścia w nich uczestniczyć ani nie posiada wydania deluxe albumu Młodość – nie musi się już smucić. Utwór wylądował i wszyscy mogą już go doświadczać.

Ralph Kaminski – Pożegnanie z morzem, posłuchaj singla

Ralph Kaminski zadebiutował pięć lat temu albumem Morze. Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel spajający ze sobą pierwszy etap jego twórczości z zakończoną już erą Młodości. Posłuchajcie utworu Pożegnanie z morzem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →