fot. Asia Babiel

„Życzę ci wszystkiego najlepszego”. Playlista na urodziny Ralpha Kaminskiego


09 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ralph Kaminski wczoraj obchodził swoje 31. urodziny. Z tej okazji wraz fanklubem artysty wybrałam utwory, które mogłyby znaleźć się na jego okolicznościowej playliście.

Ralph Kaminski – świętujemy 31. urodziny artysty

Debiut w 2016, druga płyta trzy lata później: kariera Ralpha rozwijała się powoli, lecz sukcesywnie. W popkulturze już jakoś się tak utarło, że trzydziestka to pewna granica, ale czy po jej przekroczeniu cokolwiek się zmienia, a młodość magicznie się kończy? Ci, którzy mają już trójkę z przodu pewnie gorąco zaprzeczą.

Spokojnie, wierzę wam. W przypadku Ralpha Kaminskiego nie jest to jednak takie oczywiste, naturalnie rozważając jego postać wyłącznie pod artystycznymi względami. Jasne, że nie uzależniam sukcesu od wieku, lecz zwyczajnie dostrzegam zmiany, które nastąpiły. A te były wynikiem ewolucji. Od ciasnych klubów po większe koncertowe sale, od małych, kameralnych występów po sold outy i drugie terminy. Od ciekawostki do fenomenu. Dla mnie Ralph jest pierwszym przedstawicielem alternatywy, takim promyczkiem, który przebił się ze swoją indywidualnością i faktycznie pozwolił jej rosnąć. Co wcale nie było takie oczywiste, nawet w środowisku kultury, nawet na scenie, nawet na świeczniku.

Przeczytaj: Byłam na dwudziestu koncertach Ralpha Kaminskiego

Wczoraj artysta obchodził swoje 31. urodziny. Wraz z oficjalnym fanklubem muzyka wybraliśmy piosenki, które mogłyby trafić na tę okolicznościową playlistę.

Ralph Kaminski playlista
fot. Asia Babiel

#1 Justin Timberlake – SexyBack ft. Timbaland

Utwór ma już swoje lata i mogę się założyć, że Ralph na pewno pamięta jego premierę. Absolutna popowa klasyka, w co można właściwie wrzucić znakomitą większość piosenek Timberlake’a. Numer perfekcyjnie sprawdzi się w nieco późniejszym etapie imprezy, tak pomiędzy północą a drugą nad ranem, kiedy goście najchętniej działają na parkiecie. Lubienie Justina ostatnimi czasy oscyluje gdzieś na granicy gulity pleasure, aczkolwiek uważam, że absolutnie nie ma się czego wstydzić. Buja? Buja, i to tak samo jak dwanaście lat temu.

#2 Reni Jusis – Zakręcona

Raz kiedyś widziałam, jak Ralph i My Best In The World szaleją na backstage’u do tej piosenki, po czym stwierdziłam, że to idealny motyw na imprezę. Domówkę, urodziny, osiemnastkę (chociaż może “ta dzisiejsza młodzież” faktycznie takich hitów nie zna), wszystko jedno, bo siądzie bez dwóch zdań. Jak szaleć to szaleć, a polska muzyka z tamtego okresu to przecież istna kopalnia podobnych, tanecznych kawałków.

#3 RuPaul – Sissy That Walk

Wciąż poruszamy się pośród kawałków, które na liczniku mają więcej niż kiedyś było klas w podstawówce. Sissy That Walk to numer, który ewidentnie MUSIAŁBY polecieć na imprezie Ralpha. Eksjuzmi, ale kto się przy nim dobrze nie bawi?

#4 The Vaccines – Back In Love City

No i skoro mieliśmy do czynienia z numerami z (prawie) zamierzchłej przeszłości, czas na nieco bardziej współczesną propozycję. Ode mnie leci zespół The Vaccines z singlem Back In Love City pochodzącego z albumu o tym samym tytule. Płyta wyszła we wrześniu tego roku, więc całkiem świeża sprawa, chociaż starannie przyprószona retro vibe’em. Sam kawałek Back In Love City wywołuje we mnie delikatnie wspomnienie piosenki Tainted Love, reasumując: idealne na imprezę.

#5 One Direction x High School Musical 2 – Drag Me On It (Mashup)

Ostatni strzał ode mnie – mashup utworów Drag Me Down One Direction oraz Bet On It z High School Musical 2. To są bardziej moje czasy niż Ralpha, ale c’mon. Miks dwóch popowych arcydzieł musi być arcydziełem, prawda? Jego jedyny minus? Nie ma go na Spotify, co oznacza konieczność puszczania muzyki z YouTube’a. Wracając – to propozycja opierająca się na sympatii Kaminskiego do Harry’ego Stylesa (powszechnie znanej) i trzymam mocno kciuki, żeby okazała się trafna. To teenage pop w najczystszej postaci. Czego tu nie lubić?

MBOFC tworzy urodzinową playlistę dla Ralpha Kaminskiego

Poprosiłam członków MBOFC o wybranie jednego utworu, który ich zdaniem znakomicie wpisałby się w klimat urodzinowej imprezy Ralpha. Oto ich propozycje – co o nich sądzicie?

Bajm – Co mi Panie dasz – wybór Emila

Franz Ferdinand – Take Me Out – wybór Nikoli

Madonna – Celebration – wybór Roksany

Stardust – Music Sounds Better With You – wybór Oliwii

Maryla Rodowicz – Małgośka – wybór Ady

VIDEOCLUB – Amour plastique – wybór Agaty

Ralph Kaminski wczoraj obchodził swoje 31. urodziny. Z tej okazji wraz fanklubem artysty wybrałam utwory, które mogłyby znaleźć się na jego okolicznościowej playliście. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →