fot. materiały promocyjne

Męskie Granie 2023 ogłasza skład. Znamy line-up trasy!


26 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Poznaliśmy line-up festiwalu Męskie Granie 2023. Kto zagra na słynnej trasie koncertowej z udziałem polskich artystów? Lista robi wrażenie.

Męskie Granie 2023. Kto zagra?

Wiele i wielu z nas na to czekało! Wreszcie znamy artystów, którzy pojawią się na trasie Męskie Granie 2023. Wśród headlinerów znalazł się duet Nosowska – Król, którzy dotychczas nie mieli wspólnych wydań, ale zapowiada się, że szykują na koncerty coś specjalnego. Festiwal zaprosił na scenę również jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki, Kayah&Bregovic. To zresztą nie koniec ciekawych współprac, bo na żywo usłyszymy również Miuosha z Zespołem „Śląsk”. Na żywo usłyszymy również Mroza, laureata pięciu Fryderyków, które zgarnął dzięki albumowi Złote Bloki, a także Brodkę, która zgarnęła statuetkę za Album Roku z gatunku Alternatywa za Sadzę. A to dopiero początek.

Nie zabraknie innych dużych nazwisk. Na trasie Męskie Granie 2023 pojawili się m.in.: Artur Rojek, Daria Zawiałow, IGO, Ralph Kaminski, The Dumplings, Vito Bambino, Zalewski, Fisz Emade Tworzywo, Kacperczyk, Karaś/Rogucki, Szczyl, Ørganek, Piotr Zioła, Paluch feat. Słoń, Kuban, Kaśka Sochacka, WaluśKraksaKryzys, czy Maria Peszek. Festiwal to także świeże nazwiska w polskiej muzyce. Na scenie posłuchamy składów, które łączą się w ciekawe młode projekty, takie jak Beztrosko z Zalią, Dominiką Płonką, Julią Rocką, Julią Pośnik, Frank Leenem, Ignacym i Lacklusterem. Usłyszymy również Janna, polskiego faworyta tegorocznych preselekcji Eurowizji. Wybrani artyści razem z kompozytorem Kamilem Paterem zaprezentują również utwory Zbigniewa Wodeckiego. Rubens przedstawi polską muzykę z lat 8.0 w specjalnym koncercie m.in. z Brodką, Beatą Kozidrak, czy Mery Spolsky.

Wciąż nie wiemy, kto będzie częścią Męskie Granie Orkiestra, które co roku gra hymn trasy. Możemy spodziewać się jednak, że będzie to ktoś z headlinerów.

Poniżej pełny skład:

Line-up trasy Męskie Granie

Gdzie na koncerty? Kto zagra hymn?

W tym roku trasa Męskie Granie 2023 odwiedzi 7 polskich miast – Szczecin, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Żywiec – na łącznie 14 koncertach. Na razie bilety są wyprzedane, ale niedługo pojawi się w sprzedaży kolejna pula. Jak poinformowali organizatorzy, ogłoszenia nie są ostateczne i czekają nas w najbliższym czasie kolejne informacje na temat trasy.

Oto lista poszczególnych wydarzeń w ramach trasy Męskie Granie 2023:

SZCZECIN (dzień pierwszy)

SZCZECIN (dzień drugi)

POZNAŃ (dzień pierwszy)

POZNAŃ (dzień drugi)

WARSZAWA (dzień pierwszy)

Męskie Granie 2023 line-up

WARSZAWA (dzień drugi)

GDAŃSK (dzień pierwszy)

GDAŃSK (dzień drugi)

KRAKÓW (dzień pierwszy)

KRAKÓW (dzień drugi)

WROCŁAW (dzień pierwszy)

WROCŁAW (dzień drugi)

ŻYWIEC (dzień pierwszy)

ŻYWIEC (dzień drugi)

Poznaliśmy line-up festiwalu Męskie Granie 2023. Kto zagra na słynnej trasie koncertowej z udziałem polskich artystów? Lista robi wrażenie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Męskie Granie 2023. Kto zagra? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →