Żywiec Męskie Granie 2023 - ŻYWIEC

Żywiec Męskie Granie 2023 – ŻYWIEC

26 sierpnia 2023, Sobota

Amfiteatr pod Grojcem

Grojec 50, 34-315, Żywiec

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Męskie Granie 2023 – gdzie koncerty i kto zagra na festiwalu?

W ramach trasy Męskie Granie 2023 zapowiedziano 7 miast i 14 koncertów. Bilety sprzedają się szybko, więc warto zadbać o nie wcześniej, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem line-upu. Na mapie znalazł się w tym roku Szczecin (16 i 17 czerwca), Poznań (23 i 24 czerwca), Warszawa (7 i 8 lipca), Gdańsk (21 i 22 lipca), Kraków (4 i 5 sierpnia), Wrocław (11 i 12 sierpnia) oraz Żywiec (25 i 26 sierpnia). O tym, kto zagra podczas Męskiego Grania, dowiemy się niedługo, bo już w maju.

W 2022 roku na Męskim Graniu pojawili się reprezentanci polskiego popu – Sanah, Ralph Kaminski, Mrozu, Mery Spolsky, Daria Zawiałow; uwielbianego przez młodszą publikę hip-hopu – Bedoes, Szczyl, Zdechły Osa; alternatywy – Brodka, Zalewski, Król; czy rocka – Ørganek, Waluś Kraksa Kryzys, Rubens. Każda edycja to jednak także nowe odkrycia, którymi organizatorzy Męskiego Grania potrafią pozytywnie zaskoczyć. W zeszłym roku w line-upie wydarzenia znalazło się w sumie ponad 80 wykonawców, którzy zagrali aż 180 koncertów.

🤘 PIĄTEK:
SCENA GŁÓWNA:
PIOTR ZIOŁA
KACPERCZYK
RAT KRU x KOMBII
MARIA PESZEK FEAT. MERY SPOLSKY
BRODKA
MĘSKIE GRANIE PRZESTAWIA: NOSOWSKA – KRÓL

SCENA Ż:
POTOCK
FAUSTYNA MACIEJCZUK
HOLDEN
BŁOTO: HIP HOP SPECIAL
KUBAN
MERY SPOLSKY
THE DUMPLINGS

🤘 SOBOTA:
SCENA GŁÓWNA:
BEZTROSKO: ZALIA, DOMINIKA PŁONKA, JULIA ROCKA, JULIA POŚNIK, FRANK LEAN, IGNACY, LACKLUSTER
PAKTOFONIKA: RETROSPEKCJE
RALPH KAMINSKI
MROZU
DARIA ZAWIAŁOW
MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2023

SCENA Ż:
NITA
LXS FEAT. OSKAR83, WOJTEK SOKÓŁ
DAWID TYSZKOWSKI
KAŚKA SOCHACKA
KIM NOWAK
MUSIAŁOWSKI

Trasa koncertowa Męskie Granie

Od 2010 roku trasa muzyczna Męskie Granie jest jednym z najbardziej rozchwytywanych wydarzeń koncertowych na mapie polski. Festiwal każdego roku serwuje słuchaczom dawkę różnorodnej muzyki. Na Męskim Graniu usłyszymy czołowych artystów polskiej sceny, zaskakujące odsłony znanych muzyków, czy dopiero rozwijających się, debiutujących twórców. Gwiazdy rodzimej sceny muzycznej reprezentują szeroki gatunkowy wachlarz. 

Do tradycji festiwalu należy również prezentacja hymnu Męskiego Grania przez kilku wybranych artystów, zmieniających się każdej edycji. Z poprzednich edycji możemy znać Jest tylko teraz Bedoesa, Krzysztofa Zalewskiego i Kwiatu Jabłoni oraz I Ciebie też, bardzo Darii Zawiałow, Dawida Podsiadło i Vito Bambino. Supergrupa Męskie Granie Orkiestra gra podczas festiwalu specjalny koncert, na którym prezentuje covery polskich artystów oraz premierowy utwór. 

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →