fot. Michał Murawski / ishootmusic.eu

Dawid Podsiadło gra „Leśną Muzykę” live, czyli na żywo. Album już jest!


03 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Święta przyszły w tym roku nieco szybciej, a Święty Mikołaj, w którego wcielił się Dawid Podsiadło, przyniósł nam swój pierwszy koncertowy album. Posłuchajcie Leśnej Muzyki (live, czyli na żywo)!

Dawid Podsiadło z najbardziej wyczekiwanym albumem w swojej karierze

Dawid Podsiadło to chyba jedyny polski artysta, który ma tak ogromne predyspozycje do nagrywania albumów koncertowych, a taki w jego przypadku był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw na polskiej scenie muzycznej od dobrych kilku lat. Zważając na fakt, że każda trasa autora Małomiasteczkowego albumu to zawsze nowa setlista, zupełnie odświeżone aranżacje, często z pozoru nie przypominające nawet oryginału i zawsze unikatowe doznania muzyczna angażujące wszystkie zmysły, nie tylko słuch, swój koncertowy album Dawid Podsiadło mógłby wydawać co najmniej raz w roku.

Dawid Podsiadło album Leśna Muzyka odsłuch
Dawid Podsiadło – Leśna Muzyka, fot. Michał Murawski / ishootmusic.eu

Pierwsze spekulacje o takim wydawnictwie pojawiły się już pod koniec 2016 roku, kiedy to pierwszym tak dużym koncertem polskiego artysty w warszawskiej hali COS Torwar, Dawid Podsiadło zakończył swoją wyjątkową trasę Andante Cantabile, podczas której artyście towarzyszyli na scenie wyśmienici goście, tacy jak: Artur Rojek, Mela Koteluk, Organek, Katarzyna Nosowska, Julia Pietrucha, Tomasz Makowiecki, Y (BOKKA), Kortez, Pezet, Miuosh, Ten Typ Mes, Julia Marcell, Piotr Zioła czy Natalia Nykiel.

Jako że koncert ten zapowiadał dłuższy urlop w karierze Dawida, jak się potem okazało niemal dwuletni oraz przyniósł wiele niesamowitych aranżacji (a nawet nowych utworów!), aż się prosiło żeby wydać go w formacie CD/DVD, zwłaszcza, że sam artysta w kuluarach przyznawał, że koncerty te zostały zarejestrowane i być może coś się z nimi wydarzy. Do dziś ubolewam, że to się jednak nie wydarzyło.

Dawid Podsiadło i Tomasz Organek – Letting Myself Run z trasy Andante Cantabile

Dawid Podsiadło z nowym albumem. I to jakim! Pierwszym koncertowym!

Na koncertowy album Dawida Podsiadło przyszło nam zatem czekać pięć kolejnych lat, aż do trzeciej trasy koncertowej, którą artysta zagrał ze swoim ostatnim wydanym trzy lata temu, najbardziej przebojowym albumem – Małomiasteczkowy. Nie powiem, żeby czas tu zagrał na korzyść, bo wciąż bardzo chętnie wróciłabym i posłuchała tych koncertowych aranżacji utworów z 2016 roku, obejmujących dwa pierwsze, trochę mam wrażenie zapomniane już, albumy Dawida, choć nie napiszę również, że nie było na co czekać, bo oczywiście, że było i to jak!

Zobacz również: „Na luzie wygramy z Hiszpanią” – relacja z koncertu Dawida Podsiadło w Toruniu

Pierwszy koncertowy album Dawida Podsiadło, podsumowujący wyjątkową akustyczną trasę Leśna Muzyka, przynosi nam aż siedemnaście utworów zarejestrowanych podczas 57 koncertów, które artysta zagrał na przełomie dwóch ostatnich lat ze swoim powiększonym zespołem w składzie: Julia Kulpa, Aga Bigaj, Magdalena Laskowska, Aleksander Świerkot, Darek Sprawka, Dominik Trębski, Jacek Chrzanowski, Kuba Galiński, Marcin Ułanowski, Oliwier Andruszczenko, Piotr „Patrick The Pan” Madej i Tomasz Duda.

Dawid Podsiadło – Leśna Muzyka, podsumowanie trasy

Leśna Muzyka na żywo, czyli live w Twoim domu

Swoją najnowszą premierą Dawid Podsiadło zabiera nas w dobrze ponad godzinną podróż w wykonaniu live po przekroju swojej muzycznej dyskografii, oczywiście ze szczególnym naciskiem na jej najnowszą reprezentantkę. Na albumie Leśna Muzyka (live, czyli na żywo) znalazły się nowe aranżacje takich przebojów, jak Najnowszy Klip, Matylda, W Dobrą Stronę, No, Małomiasteczkowy, Trofea czy Nieznajomy. Nie brakuje jednak bardziej emocjonalnych chwil refleksji przy nieco mniej znanych utworach, jak Nie Kłami, Forest czy No Part II. Na koncertowym albumie Dawida Podsiadło znalazł się również wyjątkowy duet z Ralphem Kaminskim, w ramach którego artyści zaśpiewali wspólnie przebój Kosmiczne Energie.

Dawid Podsiadło i Ralph Kaminski – Kosmiczne Energie z albumu Leśna Muzyka (live, czyli na żywo)

Z kolei sam Dawid pisze o swojej najnowszej premierze:

W chwilach gdy jakiekolwiek dziecię muzyczne do Was trafia, jestem zazwyczaj tak podekscytowany, że nie chcę nic gadać, tylko chcę żebyście posłuchali.
Dzisiaj premiera pierwszego koncertowego albumu z trasy „Leśna Muzyka”.
Jestem totalnie dumny z mojego zespołu i całej ekipy, z którą stworzyliśmy tę trasę. Słuchając dzisiaj tych kawałków czuję ogromna wdzięczność i radość, że mogę w życiu robić takie rzeczy, z takimi ludźmi.
Płytę w wersji jak na załączonych obrazkach, możecie znaleźć w sklepach z płytami i w serwisach streamingowych, od dzisiaj, na zawsze.
Przyznam, że ja już słuchałem i mam już swoich faworytów. Ciekawy jestem jak u Was.
Z OKAZJI PREMIERY KILKA LICZBOWYCH EKOCIEKAWOSTEK:

96% materiałów wykorzystanych do produkcji opakowania płyty pochodzi z recyklingu
No ale śliczna i jak pięknie pachnie.

5000 metrów kwadratowych – wysłaliśmy już dziś do Was tyle płyt, że zasadzimy w Waszym imieniu pół hektara lasu na zawsze. A to dopiero pierwszy dzień. Wawawiwa!
Przypominam, że każde zamówione 100 płyt to 50 metrów. Run Forest!

76 519,10 zł – tyle udało się zebrać dzięki licytacji 14 limitowanych winyli zrobionych z naszej koncertowej scenografii. Cała suma, a nawet ciut więcej, trafiła do stowarzyszenia Zero Waste.
Uf. To tyle z przechwałek.
Zróbcie sobie dzisiaj przyjemność i odpalcie „Leśną Muzykę”, bo to naprawdę teleport do ogromnych aranżacji, frajdy i radości z muzyki.
Dziękuję Wam i ściskam.
W kontakcie!
Dawid

Zobacz również: Dawid Podsiadło zmienił plastikowe drzewa z „Leśnej Muzyki” w unikatowe winyle


Dawid Podsiadło – Leśna Muzyka (live, czyli na żywo), posłuchaj albumu!

Święta przyszły w tym roku nieco szybciej, a Święty Mikołaj, w którego wcielił się Dawid Podsiadło, przyniósł nam swój pierwszy koncertowy album. Posłuchajcie Leśnej Muzyki (live, czyli na żywo)! Dawid Podsiadło z najbardziej wyczekiwanym albumem w swojej karierze Dawid Podsiadło to chyba jedyny polski artysta, który ma tak ogromne predyspozycje do nagrywania albumów koncertowych, a […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →