YouTube

Dawid Podsiadło zmienił plastikowe drzewa z „Leśnej Muzyki” w unikatowe winyle


17 listopada 2021

Podziel się newsem:

Koncertowy album to nie koniec nadchodzących niespodzianek od Dawida Podsiadło. Artysta ma dla nas również wyjątkowe, koncertowe winyle, które powstały z plastikowych odpadów tworzących scenografię trasy Leśna Muzyka.

Dawid Podsiadło zaskakuje kolejną, niecodzienną inicjatywą

Dawid Podsiadło zdążył nas już przyzwyczaić do swoich niecodziennych inicjatyw, akcji specjalnych i wyszukanej promocji własnej muzyki na najwyższym, marketingowym poziomie. Wystarczy tylko przypomnieć sobie zaszyfrowany telefon o wróżbity Dawida, zapowiadający datę premiery jego ostatniego albumu czy małomiasteczkowy kiosk i wiele innych tego typu pomysłów. Mimo to, artysta wciąż nie przestaje nas zaskakiwać, a sztab współpracujących z nim osób zdaje się mieć niekończące się pokłady kreatywności, które tym razem postanowili przekuć jednocześnie w coś dobrego dla planety.

Zobacz również: Dawid Podsiadło – jest już płyta. Znamy datę premiery albumu

Jeśli braliście udział w koncertach z trasy Leśna Muzyka, Waszą uwagę z pewnością zwróciła niecodzienna scenografia tych wydarzeń, stworzona z… plastikowych odpadów! Tym samym, każdy z 57 koncertów Leśnej Muzyki faktycznie przeniósł nas do lasu, który stworzyły wyrastające między muzykami, plastikowe drzewa. Efekt był fenomenalny, bowiem przezroczysty plastik przepuszczał rzucane na scenę światła, tworząc widowiskowe i niespotykane dotąd efekty wizualne.

Scenografia chłonęła dźwięki, chłonęła Waszą atmosferę i energię. Plastikowe drzewa ładowały się naszą muzyką. Ten plastik wie co robi, słyszał nasze okrzyki, bo spędził z nami wiele godzin podczas prób, koncertów, słyszał brawa ludzi… – mówi Dawid Podsiadło o scenografii koncertów z trasy Leśna Muzyka.

Zobacz również: Scenografia z plastikowych śmieci na trasie „Leśna Muzyka” Dawida Podsiadło

Leśna Muzyka – zobacz, jak wyglądała trasa koncertowa Dawida Podsiadło!

Namacalna część trasy Leśna Muzyka na Twoim gramofonie. Wyjątkowe eko winyle Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło i polski oddział banku Credit Agricole, z którym artysta współpracuje od kilku lat, postanowili nie poprzestawać tylko na tym i nadali koncertowej scenografii Leśnej Trasy kolejne, trzecie już życie. Plastik, który – jak twierdzi sam Dawid – nieodpowiedzialni ludzie wyrzucili do lasów, mórz i oceanów – został przetopiony i dzięki pomocy Wesley’a Wolfe’a – zmieniony w niezwykłe, ręcznie wykonane winyle.

Inspirował mnie żartobliwy charakter Dawida i jego zmienny styl, dlatego mamy tutaj różnorodne akcenty kolorystyczne i dużo przezroczystego plastiku, przez który przebijają plastikowe ścinki. Jestem odpowiedzialny za to by moja praca była spójna z tym, co już zrobili, a to jest fantastyczne! – mówi twórca winyli.

Koncertowa Leśna Muzyka na jedynych w swoim rodzaju winylach

W ten sposób powstało aż czternaście unikatowych, kolorowych nośników analogowych, a na każdym z nich znalazł się inny utwór zarejestrowany na żywo, podczas koncertów z trasy Leśna Muzyka. Wśród nich znalazły się:

 • Co mówimy?
 • Dżins
 • Forest
 • Intro + Bela
 • Małomiasteczkowy
 • Matylda
 • Najnowszy klip
 • Niekłami
 • Nieznajomy
 • No
 • No part II + LIS
 • Pastempomat
 • Trofea
 • W dobrą stronę

Zobacz również: „Na luzie wygramy z Hiszpanią” – relacja z koncertu Dawida Podsiadło w Toruniu

Dawid Podsiadło Leśna Muzyka relacja z koncertu
Dawid Podsiadło – „Leśna Muzyka”, fot. Michał Murawski / ishootmusic.eu

Nie tylko winyle. Wylicytuj też złoty bilet na koncert Dawida Podsiadło!

To jednak nie wszystko! Na każdym z czternastu winyli znajdzie się również cover utworu Sailing, zaśpiewany przez Julię Pietruchę, który Dawid Podsiadło i Olek Świerkot nagrali za pomocą instrumentów stworzonych z plastikowych odpadów. Jest coś jeszcze! Do każdej z płyt dołączono również plakat z autografem artysty oraz… złoty bilet, który upoważnia jego posiadacza do udziału w dowolnym, nadchodzącym koncercie Dawida Podsiadło. Jest o co walczyć!

Zobacz również: Dawid Podsiadło i Julia Pietrucha stworzyli muzyczne „Tony plastiku”

A teraz najważniejsze – jak je zdobyć? Wszystkie winyle zostały wystawione na specjalnej aukcji w serwisie Allegro, która potrwa tylko do 29 listopada 2021 roku. Dochód ze sprzedaży winyli trafi do Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Piękny gest!

Aukcję winyli Dawida Podsiadło znajdziecie pod tym linkiem

Dawid Podsiadło winyle licytacja Leśna Muzyka
„Leśna Muzyka” – winyle

Koncertowy album to nie koniec nadchodzących niespodzianek od Dawida Podsiadło. Artysta ma dla nas również wyjątkowe, koncertowe winyle, które powstały z plastikowych odpadów tworzących scenografię trasy Leśna Muzyka. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →