fot. Katarzyna Mieszawska

Daria Zawiałow zaśpiewa razem z Patrickiem the Panem


26 października 2021

Podziel się newsem:

Miło Wszystko – najnowszy album Patricka the Pana już wkrótce ukaże się na winylu. Artysta stopniowo odkrywa karty tego wyjątkowego wydawnictwa: zdradził właśnie gościa, który pojawi się na płycie. Razem z nim jeden z utworów zaśpiewa Daria Zawiałow.

Patrick the Pan pierwszy raz na winylu

Miło Wszystko to czwarty album w dorobku Patricka the Pana, lecz pierwszy będący tak… beztroskim? Im więcej czasu spędzam na osłuchiwaniu się z tą płytą, tym więcej mam do niej cierpliwości. Bo chociaż materiał jest tak bardzo płynny i nieinwazyjny, to nadal potrzebuje uwagi, a nawet takiej gry na czas. Słuchany w całości nie nastręcza przesytu, lecz i tak wnioskuję o jego staranne porcjowanie. Na kawałki, lecz przy tym z należytą atencją.

Album już 29 października ukaże się na winylu (nadal można zamawiać preorder na kulturalnysklep.pl), ale artysta postanowił już teraz uchylić rąbka tajemnicy. Zapowiedział już wcześniej, że na wydawnictwie znajdą się muzyczne niespodzianki, a teraz karty zostały odkryte.

Specjalną gościnią na winylowej edycji płyty będzie bowiem – obok Meek, Oh Why’a? – nie kto inny, jak Daria Zawiałow.

Przeczytaj: Daria Zawiałow w zaskakującej współpracy z A_GIM-em. Oto ich wersja przeboju „Serca gwiazd”!

Daria Zawiałow Patrick the Pan Remanenty serca
via Facebook/Patrick the Pan

Patrick the Pan i Daria Zawiałow w romantycznej inwentaryzacji

Patrick co prawda nie wyraził się precyzyjnie, ale kto czytał wywiady z nim i słuchał, co opowiadał o płycie – ten wie. Strzelając na ślepo, trudno byłoby wytypować duet dla tej pary, lecz bazując na informacjach od samego autora, zdaje się to oczywiste. Domyślacie się, jaki duet zaśpiewają wspólnie Patrick the Pan i Daria Zawiałow?

Wszystko zaczęło się w kwietniu, gdy wpadłem na pomysł, żeby tę piosenkę zaśpiewać z kimś. Mając tylko muzykę i nie mając wiele do stracenia napisałem do Darii, z którą znaliśmy się już wcześniej, że mam taką piosenkę i czy może nie chciałaby coś razem. Daria miała wtedy przygotowania do premiery “Wojen i Nocy” oraz przygotowania do orkiestry Męskiego Grania a mimo to zgodziła się nie tylko zaśpiewać, ale i napisać razem tekst. Zaproponowałem temat a następnie w jeden weekend – Daria z pociągu, ja z domu – napisaliśmy tekst na komunikatorze internetowym. Nagranie trzasnęliśmy w maju, Warszawie, w dwie i pół godziny.

– napisał Patrick the Pan na swoim Facebooku

Jak sądzicie, jak wypadnie ten duet? Ja sama mam szczerą nadzieję, że prócz specjalnego tracka na winylu, ich wspólny utwór prędko wpadnie również na streamingi.

Daria Zawiałow – 30 października – Łódź – bilety

Daria Zawiałow w ramach trasy promującej album Wojny i Noce już 30 października wystąpi w Łodzi w Klubie Wytwórnia. Bilety są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Miło Wszystko – najnowszy album Patricka the Pana już wkrótce ukaże się na winylu. Artysta stopniowo odkrywa karty tego wyjątkowego wydawnictwa: zdradził właśnie gościa, który pojawi się na płycie. Razem z nim jeden z utworów zaśpiewa Daria Zawiałow. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →