Miuosh, Nosowska i Ralph Kaminski w hermetycznym zamknięciu – posłuchajcie „Kluczy”


25 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Miuosh nieoczekiwanie wypuścił singiel, który jednak nie zapowiada żadnego nowego wydawnictwa. Kluczami artysta celebruje rocznicę albumu Powroty, a czyni to w towarzystwie doskonałej Katarzyny Nosowskiej oraz Ralpha Kaminskiego.

Miuosh i Powroty – zamknięcie?

Powroty to album pod każdym względem dobry – nie katowałam go wprawdzie do tego stopnia, by cyferki przy moich statystykach zwariowały, ale miałam z nim swoje momenty. Ciekawe rzeczy działy się tam muzycznie, zdarzyły się też naprawdę udane współprace – choćby numer z Igo czy Natalią Nykiel. W rok po wydaniu tej płyty, Miuosh postanowił przypomnieć o sobie i wydał singlowy numer Klucze, nagrany razem z Katarzyną Nosowską. Ten duet zdążył już się utrzeć, a Tramwaje i Gwiazdy z krążka POP. to jeden z najmocniejszych kawałków rapera w ogóle. Artyści po raz kolejny udowadniają, że ich współpraca opiera się przede wszystkim na pewnym zrozumieniu i nie dograniu się do, a zgraniu się z. Zarówno muzyką, jak i intencją.

Miuosh, Nosowska Klucze
Facebook/Miuosh

Miuosh bez cenzury

Klucze są ostre i zmysłowe, przykre, ale w pewien sposób pociągające. Artyści bazują w nich na sprzecznościach, wywlekając na wierzch to, co odrzuca i to, co nakręca. Zmieszana moralność, tak to widzę, bo to przecież kolejny, stricte społeczno-polityczny kawałek, niespecjalnie kryjący się za fasadą czegoś innego. Doskonale wiemy, o czym nawija Miuosh, słyszymy, o czym śpiewa Nosowska. Właściwie, uważam że udało im się przedstawić to więcej, niż trafnie, a cała lipna fasadowość posłużyła jedynie do podbicia wrażenia. Udanie, nieco dyskomfortowo. Dla niektórych ten utwór stanie się pewnie solą w oku.

Miuosh ft. Nosowska – Klucze

No i w końcu, przy słowach i muzyce, stoi jeszcze obraz, za który odpowiedzialny jest Ralph Kaminski. Estetyką nie uciekł daleko od swoich klimatów przerysowanych bohaterów i taniego blichtru, a w osiedlowym supermarkecie nietrudno wypatrzeć znajome twarze. Miuosh w sklepowym mundurku, Nosowska z pogardą na twarzy, a nieco dalej – świetne kreacje Dominiki Kachlik, Doroty Kamińskiej-Kowalik, Danila Vitkovskiego, Lulli La Polaca oraz Natana Miglioriego. Ponownie: bardzo hermetyczne miejsce i tak samo – równie hermetycznie ludzie. Backstory wyszło pyszne.

Singiel jest samodzielnym wydawnictwem i ukaże się jedynie w formie limitowanego winyla. Płytę z autografem można zamówić na stronie kulturalnysklep.pl.

zdjęcie główne: Facebook/Miuosh

Miuosh nieoczekiwanie wypuścił singiel, który jednak nie zapowiada żadnego nowego wydawnictwa. Kluczami artysta celebruje rocznicę albumu Powroty, a czyni to w towarzystwie doskonałej Katarzyny Nosowskiej oraz Ralpha Kaminskiego. Miuosh i Powroty – zamknięcie? Powroty to album pod każdym względem dobry – nie katowałam go wprawdzie do tego stopnia, by cyferki przy moich statystykach zwariowały, ale […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →