@jakubinafoto

Pezet z klasycznym numerem – “#1” – w zupełnie nowej aranżacji


18 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na kanale 2020, wytwórni należącej do Taco Hemingwaya i duetu PRO8LEM, pojawił się dziś numer Pezeta zatytułowany #1, który możecie kojarzyć z albumu Muzyka Rozrywkowa. Zaserwowano go jednak w zupełnie innej aranżacji.

Nowy stary Pezet

Czy tytuł piosenki, #1, może być dwuznaczny i być zapowiedzią serii rearanżacji klasycznych kawałków polskiego rapu, pod przewodnictwem wytwórni 2020? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy taką nadzieję. Nowa wersja piosenki z roku 2007 jest niezwykle świeża i z chęcią byśmy usłyszeli więcej takich starszych numerów w nowej interpretacji. Na fali rosnącej popularności polskiego rapu taka seria mogłaby pełnić dla młodego słuchacza także funkcję edukacyjną – zapoznaliby się dzięki niej z największymi klasykami, do których niewątpliwie należy Muzyka Rozrywkowa, album, z którego pochodzi tytułowy numer. Wydany w roku 2007 był powiewem świeżości w dyskografii młodego Pezeta – dotychczas za pośrednictwem Muzyki Klasycznej dał się poznać jako wrażliwy, uważny i refleksyjny artysta. Na Muzyce Rozrywkowej prezentuje zupełnie inny styl, co można odczuć słuchając #1 – teraz mamy do czynienia z raperem pewnym siebie, bezwzględnym, ciskającym morderczymi punchline’ami na prawo i lewo.

Przeczytaj także: Eldo, Mes, Pezet… Oto ciekawe kawałki rapowe o Polsce i Polakach

Pezet nowy singiel
Pezet, fot. Marie Marou

Autorem oryginalnej ścieżki dźwiękowej był Bartosz Szogun Pietrzak. Produkcją reinterpretacji zajął się natomiast JIMEK, producent, z którym Pezet współpracował już w przeszłości, m.in przy kawałku Nie Muszę Wracać. W teledysku do piosenki zostały użyte fragmenty z eventu Clouds Fest sponsored by glo. Realizacją klipu zajęło się studio Shootme Visual Arts. Wyreżyserował go Arek Nowakowski. Sprawdźcie sami!

Na kanale 2020, wytwórni należącej do Taco Hemingwaya i duetu PRO8LEM, pojawił się dziś numer Pezeta zatytułowany #1, który możecie kojarzyć z albumu Muzyka Rozrywkowa. Zaserwowano go jednak w zupełnie innej aranżacji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →