“Całe życie to mem” – nowy singiel Pezeta już jest!

Obserwuj nas na instagramie:

Pezet zupełnie z zaskoczenia podzielił się swoim nowym singlem Mem. Na bicie Auera raper pozostawił kilka osobistych refleksji. Sprawdźcie!

Pezet ponownie łączy siły z Auerem i prezentuje nowy singiel

Niespodzianka od Pezeta! Artysta zupełnie niespodziewanie podzielił się swoim nowym kawałkiem – Mem, przy którym raper ponownie nawiązał współpracę z producentem Auerem, który odpowiada za takie utwory z ostatniej płyty PezetaMuzyka Współczesna – jak Magenta, Obrazy Pollocka, Zonda, Nisko jest niebo, Broniewski czy Dom.

Pezet – Nisko jest niebo feat. Kayah, posłuchaj:

Pezet i Mem z nieudaną historią miłosną w tle

Na, tym razem, dość pogodnym, spokojnie płynącym, wakacyjnym wręcz bicie, raper położył kilka osobistych, refleksyjnych myśli, zahaczających głównie o kwestie miłości i relacji między dwojgiem partnerów, ale także tematykę przemijania, dochodząc ostatecznie do wniosku, że “całe życie to mem”. Singlowi towarzyszy również pełen miłości i wakacyjnego vibe’u teledysk, za którego reżyserię odpowiada Maciek Adamczak, a sam Pezet mówi o swoim najnowszym utworze Mem:

Byłem w dość melancholijnym nastroju, a jednocześnie było już lato, świeciło słońce i było mi zwyczajnie dobrze. Dla mnie to dość prosty komentarz do otaczającego mnie dziś świata. Z nieudaną, czyli moją „ulubioną”, historią miłosną w tle. Trochę o tym, że im dalej w las tym tak naprawdę mniej wiemy o świecie, o dewaluacji wielu ludzkich wartości, nietrwałości relacji. Ale jednak jest w nas dużo zgody na to. Na zasadzie „it is what it is”, chodźmy gdzieś, pójdźmy potańczyć, wyjdźmy, pieprzyć to, żyjmy!

Pezet – Mem, zobacz teledysk do singla

Nowy album od Pezeta nadchodzi?

Jakiś czas temu Pezet zorganizował Q&A na swoim Instagramie, w ramach którego raper zdradził, że jego kolejny album ukaże się już w 2022 roku. Czyżby wydany z zaskoczenia singiel Mem był pierwszą zapowiedzią tego nadchodzącego krążka Pezeta? Wszystko możliwe! Spodziewajcie się zatem niespodziewanego. :)

Muzyka Współczesna Pezeta na winylu

Tymczasem raper ogłosił premierę swojego najnowszego albumu Muzyka Współczesna, który zostanie wydany na winylu. Podobnie jak w przypadku dotychczasowych wydań Deluxe i Extended, tracklista albumu różnić się będzie od wersji podstawowej i zostanie do niej dodany właśnie utwór Mem. Na Muzykę Współczesną LP składać się będą dwa winyle w kolorze smoke magenta. Dodatkowo, w poligrafii wydania znajdą się teksty wszystkich utworów. Album możecie zamawiać na stronie pezet81.pl.

Muzyka Współczesna LP – tracklista

A1 Intro (prod. Auer, cuty DJ Panda)
A2 Czas to iluzja (feat. Syny) (prod. 1988)
A3 Magenta (prod. Auer)
A4 Obrazy Pollocka (prod. Auer)

B1 5.07 (prod. Auer)
B2 2K30 (feat. Taco Hemingway) (prod. Hatti Vatti, cuty DJ Panda)
B3 Braincell (prod. Auer)
B4 Gorzka Woda (prod. Auer)

C1 Nauczysz się czekać (prod. Auer)
C2 Mem (prod. Auer)
C3 Zły śpi spokojnie (feat. Lua Preta, Oskar PRO8L3M) (prod. Mentalcut)
C4 Odinoczestwo (prod. Auer)

D1 Nie zobaczysz łez (prod. Auer, cuty DJ Panda)
D2 Dom (prod. Auer)
D3 Piroman (prod. cuty Steez83)
D4 Outro (feat. Bryndal) (prod. Auer, cuty DJ Panda)

Z kolei dla prawdziwych koneserów Pezet przygotował coś wyjątkowego. We współpracy ze sklepem Winylownia.pl powstał również limitowany winyl half-black half-magenta, który prezentuje się znakomicie! Możecie go zamówić pod tym linkiem. Dostępnych jest tylko 200 sztuk, śpieszcie się!

Pezet Muzyka Współczesna LP
Pezet – “Muzyka Współczesna LP”, limitowana edycja

Pezet w trasie. Nie przegap koncertów z trasy (Magenta) Extended Tour

Zanim jednak nowy album, nie przegapcie najbliższych koncertów rapera w ramach przełożonej trasy Magenta Tour, która teraz przeobraziła się w Extended Tour. Pezet zagra we wrześniu dwa koncerty: 10 września we Wrocławiu na Torze Wyścigów Konnych Partynice i 24 września w Warszawie na Błoniach PGE Narodowego. Zarówno wydanie winyla, jak i koncerty z trasy Extended Tour są zamknięciem trwającego w karierze Pezeta dwa lata rozdziału związanego z albumem Muzyka Współczesna, który osiągnął status potrójnej platyny, a pochodzący z niego kawałek Magenta może się pochwalić statusem diamentowego singla. Są to jak dotąd najwyższe wyróżnienia w dyskografii Pezeta.

Dodatkowo, jeszcze w te wakacje będziecie mieli okazję posłuchać Muzyki Współczesnej na żywo podczas FEST Festivalu (12 sierpnia), Olsztyn Green Festiwalu (14 sierpnia) oraz w ramach cyklu koncertów Open’er Park (8 sierpnia). Nie może Was tam zabraknąć!

Pezet Extended koncerty
Pezet – “Extended Toru”, koncerty

Pezet zupełnie z zaskoczenia podzielił się swoim nowym singlem Mem. Na bicie Auera raper pozostawił kilka osobistych refleksji. Sprawdźcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Pezet ponownie łączy siły z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →