fot. materiały promocyjne / fot. Piotr Jakubowski

„Muzyka Klasyczna” kończy 20 lat. Pezet ze specjalnym koncertem z tej okazji


29 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

20 lat minęło jak jeden dzień. Dwie dekady temu ukazała się Muzyka Klasyczna Pezeta i Noona. Z tej okazji raper zagra wyjątkowy koncert na warszawskim Torwarze.

Żywa legenda

Album-legenda. Wychowały się na nim kolejne pokolenia raperów. Nawiązania, follow-upy czy wykorzystania w cutach fragmentów tej płyty są wręcz niemożliwe do zliczenia. Tak, Muzyka Klasyczna duetu Pezeta i Noona kończy 20 lat. W ramach zwieńczenia tej rocznicy Pezet zagra specjalny koncert na Torwarze:

W tym roku mój w sumie pierwszy album solowy, jeśli chodzi o warstwę tekstową, obchodził okrągłe urodziny. „Muzyka Klasyczna”, bo o tej płycie mówimy, skończyła 20 lat. 
W związku z tym w moim rodzinnym mieście – Warszawie, na najbliższym koncercie, który odbędzie się 18.12 na Torwarze, dokonamy swojego rodzaju celebracji urodzin tego album. Oprócz standardowego koncertu, który zwykle gramy przekrojowo, uwzględniając wszystkie albumy, poświęcimy oddzielny czas na zagranie numerów z „Muzyki Klasycznej”, niektórych z nich nie grałem co najmniej kilkanaście lat

– zapowiada w informacji prasowej Pezet.

Wyjątkowym wydarzeniem związanym z dwudziestoleciem Klasycznej było wykonanie wraz z livebandem Ukrytego w mieście krzyku na dachu Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury i Nauki. Pezet był pierwszym raperem, który zagrał w tym ikonicznym miejscu.

Pezet – Ukryty W Mieście Krzyk (Live, Popkillery 2022)

Pezet o Klasycznej

W kwietniu tego roku w związku z dwudziestoleciem muzyki Klasycznej Pezet udzielił nam wywiadu. W jego trakcie przyznał, kto początkowo miał być producentem jego solowego debiutu, których wersów z Klasycznej najchętniej by się pozbył oraz na którym z numerów miał pojawić się Łona. Pełną treść rozmowy o kulisach powstawania Muzyki Klasycznej znajdziecie tutaj.

20 lat minęło jak jeden dzień. Dwie dekady temu ukazała się Muzyka Klasyczna Pezeta i Noona. Z tej okazji raper zagra wyjątkowy koncert na warszawskim Torwarze. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →