fot. Hubert Grygielewicz

Notoryczni debiutanci feat. Michał Wiraszko, czyli nowy singiel od tria Niemoc


29 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Niemoc zaprezentowała właśnie swój najnowszy singiel zatytułowany Dwa Tygodnie, który zapowiada nadchodzący, drugi album grupy – Kilka Najlepszych Dni W Życiu. W utworze gościnnie słyszymy również lidera zespołu Muchy – Michała Wiraszko. Sprawdźcie!

Niemoc, czyli autentyczni Notoryczni debiutanci

Wraz z dzisiejszą premierą nowego singla od tria Niemoc, stwierdzenie Notoryczni debiutanci, którym zwykli się określać, zważając na fakt, że pomimo swojego 7-letniego stażu scenicznego, wciąż są przez wielu określani jako “młodzi zdolni”, nabrało zupełnie innego znaczenia.

Nie da się bowiem nie zauważyć, że określenie to jest jednocześnie bezpośrednim nawiązaniem do debiutanckiego krążka poznańskiego zespołu rockowego – Muchy, którego lider, Michał Wiraszko, użyczył swojego wokalu do najnowszego singla Niemocy.

Zobacz również: „Kosztowało mnie dużo pracy, żeby przestać patrzeć na siebie, jak na pępek świata” – wywiad z Michałem Wiraszko z zespołu Muchy

Niemoc Michał Wiraszko Dwa tygodnie
Niemoc feat. Michał Wiraszko – “Dwa tygodnie”, okładka singla

Dwa Tygodnie – nowy singiel Niemocy zakręci Was niczym karuzela

Po serii kilku dość alternatywnych singli zapowiadających drugi album zielonogórskiego tria w postaci utworów Plankton z gościnnym udziałem Kachy z zespołu Coals, Lekkie Góry oraz Potop z wokalem Asi Longić z Tęskno, przyszedł czas na prawdziwy hicior spod warsztatu Niemocy. Dzięki swojemu wkręcającemu się w głowę i ciało, tanecznemu vibe’owi, kawałek Dwa Tygodnie zdaje się być istnym pretendentem do alternatywnego przeboju tego roku. Nie dajcie się jednak zwieść! Singiel Dwa Tygodnie z pewnością nie ma w sobie nic z typowej, mainstreamowej radiówy, a i porządnych gitar w nim nie zabrakło. Sprawdźcie sami, jak to buja i przyjrzyjcie się odjechanemu, hipnotyzującemu teledyskowi, nawiązującemu do pierwotnej wersji kultowej gry The Sims, za który odpowiada Jakub Jakobiszyn, znany również jako Korbusje!

Niemoc – Dwa Tygodnie feat. Michał Wiraszko, zobacz teledysk!

Niemoc i Michał Wiraszko – historia współpracy od fana do featuringu

Sam Michał Wiraszko pisze o współpracy z grupą Niemoc:

Muzyka chłopaków z Niemocy jest dla polskiej sceny głębokim oddechem, spuszczeniem powietrza i dostawą szczerego uśmiechu bez zadęcia. Trochę sprawia wrażenie, jakby cała Polska leżała nad morzem, nad którym lato trwa 10 miesięcy. To granie jest nienachalne i naznaczone energią chłopaków, działa na wyobraźnię i opowiada swoją własną historię.

Poszerzenie formuły o śpiewaków na nowej płycie, to ich naturalny rozwój, choć te piosenki mogłyby się bronić nadal jako instrumentale.

Zaproszenie przyjąłem jako wielkie wyróżnienie. Tym bardziej, że Michała Drozdę pamiętam z koncertów Much sprzed dekady, jako dzieciaka z podstawówki, stojącego tuż pod sceną i wpatrzonego w nasze gitary, efekty i wzmacniacze z hipnotycznym wręcz zaciekawieniem. To wielka sprawa móc oglądać rozwój tych chłopaków i czuć się jego częścią.

Wyszła nam piosenka pandemiczna, bo jaka miała wyjść. Gdzieś przez te kilkanaście miesięcy co najmniej kilkukrotnie nasze nadzieje na powrót do grania muzyki i tak zwanej “normalności” mocno przymierały. Tęskniliśmy, wspominaliśmy, czekaliśmy. Dwa tygodnie, które trwały pół roku sprawiły, że bardziej doceniamy życie. To o tym jest ta piosenka.

Niemoc Michał Wiraszko Dwa tygodnie
Niemoc i Michał Wiraszko, Męskie Granie 2021 w Warszawie, fot. Hubert Grygielewicz

Kilka Najlepszych Dni W Życiu – nowy album Niemocy nadchodzi. Premiera i preorder płyty

Singiel Dwa Tygodnie to czwarta zapowiedź nowego albumu grupy Niemoc – Kilka Najlepszych Dni W Życiu, który ujrzy światło dzienne już 22 października 2021 roku i zostanie wydany nakładem wytwórni Asfalt Records. Krążek ten zredefiniuje nieco brzmienie Niemocy, bowiem poza charakterystycznymi dla siebie elektroniczno-gitarowymi dźwiękami, zespół po raz pierwszy postanowił zaprosić na swoją płytę wokalistów składzie: Kacha Kowalczyk z zespołu Coals, Misia Furtak, Tęskno, Próżnia z Undadasea oraz wspomniany już Michał Wiraszko z Much. Nie przegapcie tej premiery i już teraz zamówcie swój preorder płyty, który jest dostępy na stronie asfaltshop.pl.

Więcej o albumie Kilka Najlepszych Dni W Życiu przeczytacie tutaj:

Zobacz również: Niemoc i ich „Kilka Najlepszych Dni w Życiu” – nowy album nadchodzi!

Niemoc – „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, okładka albumu
Niemoc – „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, okładka albumu

Niemoc zaprezentowała właśnie swój najnowszy singiel zatytułowany Dwa Tygodnie, który zapowiada nadchodzący, drugi album grupy – Kilka Najlepszych Dni W Życiu. W utworze gościnnie słyszymy również lidera zespołu Muchy – Michała Wiraszko. Sprawdźcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →