Wymowny teledysk do wspólnego utworu Michała Kmieciaka i Michała Wiraszko


14 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Michał Kmieciak i Michał Wiraszko połączyli siły w ramach projektu Estrada w sieci: duety, czego efektem jest utwór Coś więcej, do którego powstał wyjątkowy teledysk. Zobaczcie!

Michał Wiraszko i Michał Kmieciak razem w nowej odsłonie

Coś więcej to wspólny utwór dwóch Poznaniaków – lidera zespołu Muchy, Michała Wiraszko oraz kompozytora i pianisty Michała Kmieciaka. Obaj artyści na potrzeby tego projektu wyszli z ram twórczości, którą zajmują się na co dzień i tak pierwszy z nich odstawił na bok soczyste riffy gitarowe, a drugi odszedł na chwilę od klasyki, aby wspólnie zmierzyć się z formatem tradycyjnej, balladowej piosenki.

Wiraszko i Kmieciak opowiadają o zmieniającym się świecie widzianym z perspektywy dwojga ludzi, choć teledysk, który właśnie ujrzał światło dziene ukazuje o wiele szersze pole interpretacyjne.

Michał Kmieciak, Michał Wiraszko - "Coś więcej"
Michał Kmieciak, Michał Wiraszko – “Coś więcej”

Wiraszko i Kmieciak z wyjątkowym teledyskiem do utworu Coś więcej

Wymowny obrazek to odzwierciedlenie sytuacji, która panuje na polskich ulicach i w polskim społeczeństwie od kilku ostatnich lat. Obserwujemy w nim dwójkę policjantów i radiowóz, w którym pojawiają się skuci przedstawiciele najróżniejszych grup i społeczności. Albo po prostu zwyczajni, różnorodni ludzie, wśród których znalazł się chociażby ksiądz, kibic Kolejorza, czy legendarny, zatrzymany jakiś czas temu na ulicach Poznania przez policję – Święty Mikołaj.

Michał Kmieciak Michał Wiraszko
Michał Kmieciak, Michał Wiraszko – “Coś więcej”, kadr z teledysku

W symbolicznej, końcowej scenie, wszyscy zatrzymani rozgrywają między sobą mecz futbolu, do którego ostatecznie dołączają policjanci, tym razem w niespodziewanej, zaskakującej roli sojuszników. Prawdziwa magia świąt bez choinek, światełek, kolęd i całej tej infantylności. Zobaczcie!

Michał Kmieciak x Michał Wiraszko – Coś więcej, zobacz teledysk

Estrada Poznańska łączy skrajne brzmienia w projekcie Estrada w sieci: duety

Singiel Coś więcej powstał w ramach inicjatywy Estrady PoznańskiejEstrada w sieci: duety, która miała na celu połączenie w pary poznańskich artystów, reprezentujących często zupełnie skrajne i odmienne gatunki muzyczne. Oprócz utworu Michała Wiraszko i Michała Kmieciaka, projekt zaowocował również współpracami między Swiernalisem a Małgorzatą Ostrowską, Adim Nowakiem a grupą Bloki oraz Michałem Kowalonkiem i Agą Czyż. Posłuchajcie wszystkich utworów tutaj.

Estrada Poznańska
Swiernalis, Michał Kmieciak i Michał Wiraszko – Estrada Poznańska

Michał Kmieciak i Michał Wiraszko połączyli siły w ramach projektu Estrada w sieci: duety, czego efektem jest utwór Coś więcej, do którego powstał wyjątkowy teledysk. Zobaczcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →