Misia Furtak i jej muzyczna oda do prezydenta, który „Jest z Nami”


21 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Misia Furtak zapowiada swój nowy album zabierając głos w sprawie… Prezydenta! Jest z Nami to bardzo ładna i czuła piosenka, posłuchajcie!

Misia Furtak śpiewa o prezydencie

Jak podaje ASZ dziennik„Powstała ładna piosenka o Andrzeju Dudzie. Szkoda, że raczej mu się nie spodoba”. Mowa o najnowszym singlu Misi Furtak, zatytułowanym Jest z Nami. Kto? Nikt inny, jak oczywiście nasz czuwający i troskliwy prezydent!

To tak pół żartem pół serio, bowiem sam utwór jest równie mocno ironizujący. Misi Furtak w niecałych czterech minutach udało się wypunktować wszelkie absurdy ostatnich tygodni związane z działalnością naszego prezydenta. Co więcej – zrobiła to z wielką klasą!

W informacji prasowej czytamy słowa Krzysztofa Kwiatkowskiego:

Misia Furtak, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, ma nadzieję, że i epidemia koronawirusa nie pokona pasji polityka z Krakowa. Że znów stanie on u szczytu góry i zapominając o codziennych troskach, milczącej żonie czy niesubordynacji partyjnych kolegów, puści się w ożywczy pęd. Że pokona muldy jak błyskawica, która nikomu nie będzie przypominać symboli SS. Że w sprawnym slalomie ominie zamknięte restauracje, wyludnione hotele i nieczynne kioski. Bo przecież tak bardzo teraz nam potrzeba mądrych przywódców wsłuchanych w zdanie ekspertów. Autorytetów wiodących społeczeństwo we właściwą stronę. Wzorów do naśladowania. Tylko czy wszyscy w dobie pandemii są w stanie docenić idealny ślizg carvingowych nart?

Misia Furtak Jest z Nami
Kadr z teledysku do utworu „Jest z Nami”

Misia Furtak zapowiada nowy album singlem Jest z Nami

W ten sposób, mocnym i wymownym głosem Misia Furtak zapowiada swój nowy album. Singlowi Jest z Nami towarzyszy owity śnieżno-białą aurą teledysk, w którym poza wokalistką widzimy również Elizę Rycembel, Agatę Różycką, Julię Przyborę oraz Zofię Krawiec. Sama Misia Furtak mówi o nim:

Bardzo lubię ten klip. Udało nam się uchwycić zarówno satyrę, zawartą w tekście, jak i delikatną mądrość tych, których prezydent, jak napisał Krzysiek Kwiatkowski, „omija w sprawnym slalomie”. Siostrzeństwo, bliskość, rytuały – to daje nam moc. Katarzyna Szugajew wymyśliła dla nas piękną choreografię, m.in. powtarzający się w klipie ruch palcem, którym rysujemy w powietrzu trasę narciarskiego zjazdu. Jednocześnie jest to gest niezgody, tak jak piosenka Jest z Nami to mój wyraz sprzeciwu wobec sposobu, w jaki władza traktuje kobiety, mniejszości i wszystkich, którzy się z nią nie zgadzają. Moje współ-wiedźmonarciarki są twarde i delikatne, magiczne i komiczne, subtelne i zadziorne. Ogromnie się cieszę, że udało nam się zrealizowac ten pomysł z tak znakomitą ekipą. To, że powstał to w ogromnej mierze zasługa reżysera, Wojtka Warzywody.

Misia Furtak – Jest z Nami, zobacz teledysk

Misia Furtak zapowiada swój nowy album zabierając głos w sprawie… Prezydenta! Jest z Nami to bardzo ładna i czuła piosenka, posłuchajcie! Misia Furtak śpiewa o prezydencie Jak podaje ASZ dziennik – „Powstała ładna piosenka o Andrzeju Dudzie. Szkoda, że raczej mu się nie spodoba”. Mowa o najnowszym singlu Misi Furtak, zatytułowanym Jest z Nami. Kto? […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.