Misia Furtak udostępnia nowy utwór z dwoma teledyskami

Podziel się newsem:

Misia Furtak podzieliła się dziś zupełnie nowym utworem Energia, który jest zapowiedzią kolejnych kroków artystki. Towarzyszą mu aż dwa teledyski. Sprawdźcie.

Misia Furtak dzieli się nowym utworem z dwoma teledyskami

Energia to pierwsza nowość od Misi Furtak od wydania debiutanckiego solowego albumu Co Przyjdzie?, który ukazał się w styczniu 2019 roku. Nowy utwór opowiada o poczuciu wspólnoty i o tym, że warto uwierzyć w swoją sprawczość.

W obliczu pandemii ten utwór zyskał dodatkowe znaczenie. Co, jeśli już nigdy nie będziemy mogli zrealizować planów, które odkładaliśmy na później? Za czym tęsknimy na kwarantannie? Czy odkrywamy, na co przed przymusową izolacją traciliśmy zbyt dużo czasu, a co robiliśmy zbyt rzadko? Czego w biegu nie docenialiśmy? Na poprzedniej płycie, Co przyjdzie?, zadawałam pytania o przyszłość. Teraz mamy jeszcze mniej danych, żeby na nie odpowiadać. Znajdujemy więc spokój w codzienności i jej rytuałach. Gotując dla siebie i bliskich, chodząc na spacery, okazując sobie serdeczność i bawiąc się z psem, odkrywamy, że czasem nie potrzeba wielkich czynów, aby wpływać na otaczający nas świat. Może więc to najlepszy moment, aby określenie „głupie rzeczy”, którego używam w refrenie piosenki, zdefiniować na nowo?

Do piosenki powstały dwa klipy. Do jednej z wersji artystka zaprosiła swoich słuchaczy, którzy podesłali jej filmiki pokazujące, jak spędzają czas w samoizolacji. Autorki filmu – Misia Furtak i Michalina Bieńko – przedstawiają, jak zachowujemy bliskość w czasach przymusowego dystansu.

Misia Furtak – Energia (Wszyscy Razem Version)

Kolejny klip stworzył Jakub Jakobiszyn. Ukrywający się pod pseudonimem korbusje artysta wizualny, który zajmuje się przede wszystkim fotografią architektury.

Uwielbiam zdjęcia Kuby, jestem fanką jego unikalnego talentu. Zależało mi, żeby w teledysku zarejestrował opustoszałe w czasie pandemii miasta. Ich obrazy niosą refleksję o nieodwracalności upływu czasu oraz przywodzą na myśl plany, które odkładaliśmy na później, a teraz nie da się ich już wcielić w życie.

Misia Furtak – Energia (korbusje version)

Misia Furtak podzieliła się dziś zupełnie nowym utworem Energia, który jest zapowiedzią kolejnych kroków artystki. Towarzyszą mu aż dwa teledyski. Sprawdźcie. Misia Furtak dzieli się nowym utworem z dwoma teledyskami Energia to pierwsza nowość od Misi Furtak od wydania debiutanckiego solowego albumu Co Przyjdzie?, który ukazał się w styczniu 2019 roku. Nowy utwór opowiada o […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.