Bartosz Mrozowski

„Bo we mnie jest seks” – film o Kalinie Jędrusik wkrótce w kinach. Jedną z ról zagra Krzysztof Zalewski


16 września 2021

Podziel się newsem:

W Internecie pojawił się oficjalny zwiastun filmu Bo we mnie jest seks, który weźmie na tapet historię największej skandalistki polskiego kina – Kaliny Jędrusik. W jedną z ról wcieli się Krzysztof Zalewski.

Bo we mnie jest seks wkrótce w kinach

Film o Kalinie Jędrusik pojawi się w kinach w 12 listopada. Za produkcję dzieła odpowiadają RE Studio, Renata Czarnkowska-Listoś oraz Maria Gołoś. Koproducentami są Telewizja Polska, NEXT FILM, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Chimney Poland, DI Factory, Aeroplan Studios. Film został dofinansowany ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W główną bohaterkę wcieli się Maria Dębska, która do roli polskiej Marilyn Monroe przygotowywała się około półtora roku.

Bo we mnie jest seks – oficjalny zwiastun

Gwiazdorska obsada Bo we mnie jest seks

Film o legendarnej aktorce nie mógł zostać wyprodukowany bez wielkich współczesnych nazwisk. Obsada Bo we mnie jest seks obfituje w popularnych polskich aktorów. Na ekranie zobaczymy Borysa Szyca w roli Kazimierza Kutza, Pawła Tomaszewskiego jako Tadeusza Konwickiego oraz Dariusza Basińskiego i Rafała Rutkowskiego, popularnego komika, którzy wcielą się w role Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę, czyli twórców Kabaretu Starszych Panów. Męża głównej bohaterki odegra Leszek Lichota. W filmie wziął udział także Krzysztof Zalewski, który podjął się roli Lucka – kochanka aktorki.

Zobacz: Krzysztof Zalewski przeciwko światu – wywiad

Czy twórcy idą na wojnę ze stereotypami?

Historia Kaliny Jędrusik przypada na okres PRL-u, kiedy rola kobiety w społeczeństwie drastycznie różni się od obecnych norm. Bo we mnie jest seks opowie nie tylko o karierze aktorki, lecz również o jej życiu prywatnym.

Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym ludziom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem
i Luckiem), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL-u. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

Bo we mnie jest seks to ważny fragment życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej

– zapewniają producenci filmu.
plakat filmu Bo we mnie jest seks

W Internecie pojawił się oficjalny zwiastun filmu Bo we mnie jest seks, który weźmie na tapet historię największej skandalistki polskiego kina – Kaliny Jędrusik. W jedną z ról wcieli się Krzysztof Zalewski. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →