Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: maj 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Co się działo w ostatnim miesiącu w świecie muzyki? Sprawdźcie, czy nie przegapiliście czegoś istotnego! Oto nasze podsumowanie maja 2020!

Co się działo w maju 2020?

Maj, nawet w świecie muzyki, zdecydowanie nadal kręcił się wokół sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Kolejne odwołane koncerty i festiwale, przełożone premiery nadchodzących, nowych albumów i wyczekiwane decyzje w sprawie wsparcia branży muzyczno-evetowej, które niestety wciąż nie zapadły.

Na szczęście, nawet w tych trudnych czasach nie brakuje dobrej muzyki, która w obecnych realiach stała się jeszcze bardziej istotna, niż kiedykolwiek. Mimo trudności, artyści nie przestają nas rozpieszczać i wciąż serwują nam wyśmienite premiery muzyczne.

Przyglądamy się im dzisiaj i podsumowujemy miniony miesiąc – maj 2020 w muzyce. Sprawdźcie, co się działo!

Premiera debiutanckiego albumu sanah – Królowa Dram

Początek tego miesiąca zdecydowanie należał do młodej, polskiej debiutantki – sanah. Jej album Królowa Dram ukazał się 8 maja i przez wielu został okrzyknięty rodzimym debiutem roku. Nic dziwnego, bo subtelna twórczość tej młodej wokalistki dostarcza naprawdę wielu wyjątkowych emocji. Do tego nie brakuje tu również przebojów. Sprawdźcie!

sanah wystąpi na Enea Spring Break 2020

Najnowszą płytę sanah będziecie mieć okazję usłyszeć na żywo na Enea Spring Break 2020. Bilety na festiwal kupicie na stronie Biletomat.pl.


#hot16challenge2

Chwilę później stery w polskiej branży muzycznej przejęła inicjatywa #hot16challenge2. Choć zainicjowana została w środowisku rapowym, szybko wyłamała się z jego ram, a wyzwanie zaczęli podejmować niemalże wszyscy artyści i nie tylko oni! Swoje gorące szesnastki zaprezentowali chociażby Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Brodka, ale również tak kultowe postaci jak Beata Kozidrak, Kayah, czy nawet Maryla Rodowicz. Jedno jest pewne – wszyscy stanęli na wysokości zadania!

Zobacz naszą oś czasu #hot16challenge2 z wszystkimi nagraniami!


Afera w Programie Trzecim Polskiego Radia

Nie da się przejść obojętnie obok wydarzeń, które w tym miesiącu wydarzyły się na Myśliwieckiej 3/5/7. Niefortunne wprowadzenie przez zarząd radia cenzury na Liście Przebojów Trójki, która zdetronizowała nową piosenkę KazikaTwój ból jest lepszy niż mój, bojkot stacji przez artystów, a potem masowe rezygnacje najważniejszych dziennikarzy muzycznych ze swoich posad w Trójce, to sytuacje, które pozostaną z nami na długo i miały znaczący wpływ na obecną sytuację branży muzycznej w Polsce. Więcej o aferze trójkowej przeczytacie tutaj.

Trójka Polskie Radio

Premiera drugiego albumu Hani Rani – Home

Z odsieczą tym niezbyt pozytywnym wydarzeniom przychodzi, jak zawsze niezawodna, Hania Rani. W ostatni piątek maja ukazał się jej drugi solowy album – Home. Jedna z aktualnie najbardziej uznawanych polskich artystek na całym świecie, rok po debiucie dzieli się kolejną porcją emocji zaklętych w swoich subtelnych kompozycjach na fortepian. Tym razem, w kilku utworach możemy również posłuchać głosu Hani. Nie przegapcie tej wyjątkowej premiery!


Lady Gaga – wielki powrót divy z albumem Chromatica

Po czterech latach od wydania swojego ostatniego albumu Joanne, amerykańska gwiazda wraca z długo wyczekiwanym albumem Chromatica. Ten jak dotąd zbiera sam pozytywny odzew od fanów Lady Gagi. Na jej nowej płycie usłyszycie również wyjątkowe współprace – z Arianą Grande, Eltonem Johnem oraz k-popowym girlsbandem BLACKPINK. Jeśli jeszcze tego nie słyszeliście, to koniecznie nadróbcie zaległości.

Sprawdźcie również, na co czekamy w czerwcu 2020!

Co się działo w ostatnim miesiącu w świecie muzyki? Sprawdźcie, czy nie przegapiliście czegoś istotnego! Oto nasze podsumowanie maja 2020! Co się działo w maju 2020? Maj, nawet w świecie muzyki, zdecydowanie nadal kręcił się wokół sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Kolejne odwołane koncerty i festiwale, przełożone premiery nadchodzących, nowych albumów i wyczekiwane decyzje w […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

sanah wystąpi na Enea Spring Break 2020

Biletomat.pl
od 120 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.