Metz, Stelmach, Kaczkowski – kolejni dziennikarze odchodzą z Trójki

Obserwuj nas na instagramie:

Zła passa w Programie Trzecim Polskiego Radia trwa. Kolejni dziennikarze solidarnie odchodzą ze stacji. Tym razem żegnają się z nią Piotr Metz, Piotr Stelmach oraz Piotr Kaczkowski.

3x”P” – Metz, Stelmach i Kaczkowski opuszczają Myśliwiecką 3/5/7

W związku z wydarzeniami z ostatnich dni i wewnętrznym protestem pracowników radiowej Trójki wobec działań władz stacji, mury Myśliwieckiej 3/5/7, przy której znajduje się siedziba stacji, opuszczają kolejni dziennikarze muzyczni.

Wczoraj, o złożeniu wypowiedzenia poinformował sam Piotr Metz – wieloletnia twarz Programu Trzeciego Polskiego Radia i dyrektor muzyczny tej stacji. W swoim wideo-oświadczeniu, które trafiło do sieci, dziennikarz pokazał Monice Olejnik SMS-a, którego otrzymał w nocy, po ostatniej, rzekomo zmanipulowanej Liście Przebojów, tym samym potwierdzając słowa innego, zawieszonego dziennikarza TrójkiBartosza Gila, które ten wystosował w swoim wirtualnym liście do dyrektora TrójkiTomasza Kowalczewskiego (więcej o liście przeczytacie tutaj). Treść wiadomości, którą Piotr Metz otrzymał od swojego szefa w sobotę, 16 maja, o godzinie 2:52 w nocy brzmi:

Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy nie była na antenie.

SMS dyrektora Trójki do Piotra Metza, zobacz nagranie

W ten dość wymowny sposób, Piotr Metz pożegnał się z radiową Trójką, podsumowując jeszcze optymistycznie, że Trójka, to przecież stan umysłu. Dziś z radiem po 57 latach pożegnał się również dziennikarz Piotr Kaczkowski. Jednak fanów muzyki wyjątkowo poruszył wpis, który na swoim Facebooku umieścił dziś Piotr Stelmach. On również opuszcza Trójkę.

“Kocham Cię, Trójko!” – Piotr Stelmach żegna Trójkę

Piotr Stelmach to kolejna ikona Trójki. Dziennikarz prowadzący takie audycje jak Myśliwiecka 3/5/7, czy Offensywa, twórca koncertów Offensywa De Luxe, podczas których artyści grali na żywo w studiu radiowym Trójki i otrzymywali “szczoty” – symbole pozamiatania.

Dziennikarz stał się również twarzą Męskiego Grania, bowiem od startu tego projektu to właśnie on prowadził wszystkie koncerty na tej trasie. W końcu – krzewiciel twórczości Ciechowskiego i twórca wspomnieniowej książki Lżejszy od Fotografii.

Dziś w wyjątkowo emocjonalny sposób dziennikarz pożegnał się ze swoim ukochanym radiem i jak sam twierdzi – własnym domem. Na swoim Facebooku napisał między innymi tak:

Ludzie. To Oni byli tu zawsze najważniejsi. Różni charakterologicznie, ale wspaniali. Istotni. Nasyceni kolorami. Ci, z którymi miałem zaszczyt współtworzyć Program Trzeci przez dwadzieścia trzy lata. I Ci, dla których to wspólnie robiliśmy, czyli Słuchacze. Im wszystkim dziękuję. Za czas, który bezpowrotnie zmienił moje życie.
Myśliwiecka 3/5/7. Warszawa. Choć nie byłem tam formalnie zameldowany, ten adres stał się moim domem. Zawsze w ten sposób będę to miejsce pamiętał. I rozumiał.
Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są.
Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.
Twój Piotrek

Co dalej czeka radiową Trójkę? Jak na razie jej pokład opuszczają najbardziej profesjonalni dziennikarze muzyczni w Polsce, brakuje chętnych do prowadzenia ośmieszonej i zbojkotowanej Listy Przebojów Trójki, kolejni artyści odmawiają współpracy z radiem, krytykująca sytuację w stacji piosenka Fisz Emade TworzywoMój Kraj Znika staje się piosenką dnia, a w tym czasie zarząd Trójki zaprasza do współpracy młodych i chętnych. Albo tylko chętnych.

Radio Nowy Świat – alternatywa dla Trójki?

Dużo nadziei pokłada się w nowym projekcie, w którym uczestniczy między innymi Wojciech Mann – internetowym radiu Nowy Świat, które miałoby zrzeszyć byłych dziennikarzy Trójki i stać się alternatywą dla upadającej stacji. Projekt jest inicjatywą obywatelską, która ma być finansowana z pieniędzy pochodzących ze zbiórek crowdfundingowych. Wsparcie dla projektu rośnie z dnia na dzień, na swoim koncie zbiórka ma już ponad milion złotych i zdaje się, że dziennikarzom również nie brakuje zapału do pracy na tej nowej płaszczyźnie. Swoją cegiełkę do tej inicjatywy możecie dołożyć na stronie www.patronite.pl/radionowyswiat.

RAdio Nowy Świat

Zła passa w Programie Trzecim Polskiego Radia trwa. Kolejni dziennikarze solidarnie odchodzą ze stacji. Tym razem żegnają się z nią Piotr Metz, Piotr Stelmach oraz Piotr Kaczkowski. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →