Męskie Granie – powstanie książka o historii projektu

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Męskie Granie w tym roku odbywa się po raz 10-ty. Z tej okazji dziennikarz muzyczny związany z projektem - Piotr Stelmach, zapowiedział wydanie książki, opisującej historię tej trasy koncertowej.

Męskie Granie – książka o historii trasy

W ubiegłą sobotę, 13 lipca w Poznaniu wystartowała tegoroczna, dziesiąta już edycja Męskiego Grania. Tego samego dnia Piotr Stelmach, związany z projektem od początku, na swoim profilu na Facebooku zapowiedział, że podjął się napisania książki o historii projektu.

Męskie Granie to dekada wspomnień, emocji i szleństw. To również czas gigantycznej pracy. Artyści, polska muzyka, czuwająca nad wszystkim ekipa profesjonalistów, burze mózgów, chwile gaszenia nagłych pożarów, ale również ich wzniecania. I bardzo ważny w tym wszystkim element – Publiczność. Bo to przecież dla Niej wszystko było i jest organizowane. Ta trasa stała się wydarzeniem. Impulsem, który połączył dwa pokolenia. Na scenie i poza nią. Dziś ze sceny Męskiego Grania mogę śmiało pytać, czy wśród Widzów jest ktoś, kto urodził się w 2010 roku, czyli wtedy, kiedy startowaliśmy. Mam nadzieję, że usłyszę niejedną potwierdzającą odpowiedź.

W książce będzie można przeczytać rozmowy z artystami, którzy brali udział w projekcie oraz z organizatorami całego przedsięwzięcia. Będzie to okazja, żeby „zajrzeć” za kulisy, poznać emocje i ilość pracy, która towarzyszy przy organizacji trasy.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Kayax a jej premiera planowana jest na połowę 2020 roku.


Ż muzyką – kulisy pracy nad singlem Sobie i Wam

Na YouTube z kolei ukazał się drugi odcinek z serii Ż muzyką, która przybliża kulisy Męskiego Grania.

Pierwszy odcinek dotyczył konkursu Męskie Granie Young. Drugi to kulisy powstawania tegorocznego singla promującego trasę – Sobie i Wam. W rolach głównych występują artyści, wzięli w nim udział: Igo, Organek, Zalewski i Nosowska.

fot. Damian Kramski

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: