Rocketmanfilm o Eltonie Johnie już w kinach


07 czerwca 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

W ten piątek swoją polską premierę ma film Rocketman. To obraz opowiadający historię życia legendarnego artysty, jakim jest Elton John. Koniecznie musicie go zobaczyć!

Takiej postaci jak Elton John nie trzeba nikomu przedstawiać. Zdobywca sześciu nagród Grammy, czterech Brit Awards, ale przede wszystkim wybitny artysta. Brytyjczyk swoją twórczością zapisał się w historii muzyki.

72-letni Elton John ma także na koncie Oscara za współtworzenie ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu animowanego Król Lew. Teraz powstał film o nim samym.

Rocketman to historia życia muzyka pokazana od jego najmłodszych lat. Podpatrujemy go m.in. tuż przed przełomem w karierze i u szczytu sławy, gdy jest już międzynarodową gwiazdą muzyki pop.

W filmie nie zabraknie oczywiście muzyki Eltona. W jego postać wcieli się Taron Egerton. 30-letni aktor grał w takich filmach jak Robin Hood czy Kingsman. Prócz niego, na ekranie zobaczymy także Jamiego Bella, Richarda Maddena i Bryce Dallas Howard.

Będzie to poruszająca i inspirująca opowieść. Sprawdźcie sami, oto zwiastun Rocketmana:

Brytyjski gwiazdor ma już na koncie jeden film biograficzny z 1997 roku, Tantrums and Tiaras,  wyreżyserowany przez jego męża, Davida Furnisha. To dokument nagrywany podczas trasy Made in England Tour z 1995 roku, który zawiera głównie fragmenty koncertów i wywiady. Sam Elton również miał kilka epizodów aktorskich w swoim życiu.

Elton John w Polsce

W maju Elton John wystąpił w Polsce w ramach trasy  Farewell Yellow Brick Road, która była zwieńczeniem jego kariery artystycznej. Muzyk dał niesamowite show w krakowskiej Tauron Arenie, grając aż 3-godzinny koncert. To było pożegnanie godne mistrza!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także