Kuba Badach i Igor Herbut w soundtracku do filmu „Co w duszy gra”

Podziel się newsem:

Kuba Badach i Igor Herbut stworzyli piosenki, które stały się częścią soundtracku nowej bajki Disneya – Co w duszy gra. Posłuchajcie!

Disney stworzył bajkę osadzoną w świecie muzyki

Już niedługo do kin trafi film, którego wielu fanom kinematografii i muzyki zawsze brakowało. Disney w końcu połączył formułę dziecięcej animacji z historią osadzoną w świecie muzyki. W efekcie powstała bajka Co w duszy gra. W opisie produkcji czytamy:

Joe Gardner, nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Kuba Badach Igor Herbut Co w duszy gra Liczy się tylko to Miłość
„Co w duszy gra” – plakat filmu

Zalewski, Herbut, Domagała, Niedźwiecki, Mann i inni w obsadzie bajki Co w duszy gra – polska premiera filmu

Polska premiera Co w duszy gra zaplanowana jest na 5 marca 2021 roku. Mam nadzieję, że nowy film w reżyserii zdobywcy Oscara, Pete’a Doctera (W głowie się nie mieści, Odlot), będziemy mogli obejrzeć już w kinowych fotelach, bo szykuje się naprawdę ciekawy seans.

W polskiej wersji językowej usłyszymy bowiem głos Tomasza Kota (Joe Gardner) oraz Joanny Koroniewskiej (dusza 22). W pozostałe role wcielą się osoby związane z polską sceną muzyczną, w tym: Paweł Domagała, Krzysztof Zalewski, Igor Herbut, Robert Amirian oraz gwiazda polskiej wokalistyki jazzowej Danuta Błażejczyk. Usłyszymy również dziennikarzy radiowe postaci Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego i Hirka Wronę.

Co w duszy gra – zobacz zwiastun filmu

Kuba Badach i Igor Herbut w soundtracku filmu Co w duszy gra

W piątek swoją premierę miał soundtrack filmu, w tym towarzyszące mu dwie polskie piosenki: Liczy się tylko to oraz Miłość. Pierwsza, to kompozycja Kuby Badacha, opatrzna tekstem Aleksandry Kwaśniewskiej, w której swój udział miał również Adam Sztaba. Drugą zaś wykonał Igor Herbut.

W sieci pojawił się również wyjątkowy teledysk do utworu Liczy się tylko to, w którym fragmentu bajki przenikają się z Kubą Badachem i zespołem wykonującym piosenkę. Sam wokalista napisał o tym projekcie w swoich social mediach:

No i stało się. Szczęśliwy i dumny pragnę dziś ogłosić premierę utworu pod tytułem Liczy się tylko to, który miałem zaszczyt stworzyć do najnowszego filmu animowanego wytwórni Pixar, zatytułowanego Co w duszy gra. Dziesięć miesięcy temu dostałem od Disney Polska propozycję napisania piosenki do tego obrazu. Wymyśliłem muzykę, następnie moja żona Ola napisała do niej przepiękne słowa. Potem dołączyli wspaniali muzycy i weszliśmy do studia. Następny był teledysk. I wreszcie dzisiaj, po wielu miesiącach oczekiwania, zamrożeń i odmrożeń, mogę podzielić się z Wami owocami naszej pracy, zwiastującej premierę filmu.
P.S. Co w duszy gra to przepiękny film. Mądry, zabawny i wzruszający. Obejrzyjcie koniecznie, bo to dzieło, które wzbogaca. Serio.

Posłuchajcie utworu, który będzie można usłyszeć podczas napisów końcowych polskiej wersji filmu Co w duszy gra!

Kuba Badach – Liczy się tylko to

Igor Herbut – Miłość


Co w duszy gra (Muzyka z filmu), posłuchaj całego soundtracku

Kuba Badach i Igor Herbut stworzyli piosenki, które stały się częścią soundtracku nowej bajki Disneya – Co w duszy gra. Posłuchajcie! Disney stworzył bajkę osadzoną w świecie muzyki Już niedługo do kin trafi film, którego wielu fanom kinematografii i muzyki zawsze brakowało. Disney w końcu połączył formułę dziecięcej animacji z historią osadzoną w świecie muzyki. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.