Natalia Kukulska przedstawia wyjątkowy projekt – “Czułe Struny”


03 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Czułe Struny to największy projekt w karierze Natalii Kukulskiej, w ramach którego artystka odświeżyła wybitną twórczość Chopina.

Natalia Kukulska i Fryderyk Chopin, czyli Czułe Struny

Swoim nowym projektem, Natalia Kukulska bardzo wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę. Wzięła bowiem na warsztat wybitne kompozycje Fryderyka Chopina i zaangażowała blisko 100 osób w stworzenie Czułych Strun.

Czułe Struny to największa, muzyczna inicjatywa w życiu Natalii Kukulskiej oraz na całym polskim rynku fonograficznym w ogóle. W jej ramach wybrane dzieła Fryderyka Chopina zostały po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały również teksty.

Czułe Struny – największy projekt muzyczny na polskim rynku fonograficznym

W projekcie wzięli udział znakomici polscy kompozytorzy i aranżerowie: Krzysztof Herdzin, Nikola Kołodziejczyk, Adam Sztaba, Paweł Tomaszewski oraz Jan Smoczyński, a pod ich batutą zagrała orkiestra Sinfonia Varsovia.

To wielkie wydarzenie wsparli również muzycy: Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel oraz wybitny pianista Janusz Olejniczak, a także inne artystki, które obok Natalii Kukulskiej odpowiadają za warstwę liryczną utworów, czyli Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Bovska. Miksem i reżyserią dźwięku zajął się zaś jeden z najbardziej cenionych polskich producentów – Leszek Kamiński.

Projekt Czułe Struny powstał z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, która przypada właśnie w tym roku. Jego inicjatorka, Natalia Kukulska dodaje również:

Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.

Album Czułe Struny – tracklista, premiera, preorder

Premiera albumu będzie miała miejsce 28 sierpnia 2020 roku. Znajdą się na nim następujące utwory:

  1. Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
  2. Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka
  3. Czułe struny [Polonez As-dur] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego
  4. Powiem Ci kiedy [Walce a-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
  5. Pod powieką [Preludium e-moll] w aranżacji Pawła Tomaszewskiego
  6. Tu i teraz [Nokturn Es-dur] w aranżacji Adama Sztaby
  7. Znieczulenie [Preludium c-moll] w aranżacji Jana Smoczyńskiego
  8. Przedsionek [Koncert fortepianowy e-moll] w aranżacji Nikoli Kołodziejczyka
  9. Oda do serca [Mazurek a-moll] w aranżacji Krzysztofa Herdzina
  10. Zezowate szczęście [Mazurek F-dur] w aranżacji Adama Sztaby
Natalia Kukulska Czułe Struny

Natalia Kulska – Czułe Struny [Polonez As-dur], posłuchajcie singla

Preorder albumu Czułe Struny już teraz możecie zamawiać na stronie www.kulturalnysklep.pl. Tymczasem, w oczekiwaniu na premierę posłuchajcie i zobaczcie teledysk, do pierwszego singla, zapowiadającego całe wydawnictwo – Czułe Struny [Polonez As-dur].

Czułe Struny to największy projekt w karierze Natalii Kukulskiej, w ramach którego artystka odświeżyła wybitną twórczość Chopina. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Natalia Kukulska i Fryderyk […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →