fot. Dominik Mailk

Natalia Kukulska świętuje swoje 25-lecie na scenie MTV Unplugged

Obserwuj nas na instagramie:

Natalia Kukulska wzięła udział w kultowym cyklu koncertów MTV Unplugged, gdzie nadała nowe życie jednemu ze swoich największych przebojów — Decymy.

Natalia Kukulska zagrała „bez prądu” w ramach swojego 25-lecia

Po starym, dobrym, muzycznym MTV nie zostało już wiele, na szczęście pozostało to, co najbardziej wartościowe — legendarne już wręcz koncerty „bez prądu”, czyli cykl MTV Unplugged. Do muzycznych tuz, które dostąpiły zaszczytu wystąpienia w ramach tej wyjątkowej inicjatywy (m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton, Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski), dołączyła właśnie Natalia Kukulska.

Artystka połączyła to wydarzenie z celebracją swojego wyjątkowego jubileuszu — ćwierćwiecza „dojrzałego” istnienia na scenie muzycznej, bowiem w 2021 roku minęło dokładnie 25 lat od wydania jej pierwszego „dorosłego” albumu — Światło. Kukulska zwieńczyła więc miniony rok koncertem „bez prądu”, który odbył się w grudniu na deskach warszawskiej Sceny Relax.

Natalia Kukulska MTV Unplugged Decymy
Natalia Kukulska podczas MTV Unplugged/ fot. Dominik Mailk

Natalia Kukulska, Natalia Szroeder i Igor Herbut na jednej scenie w ramach MTV Unplugged

Specjalnie na tę okazję artystka rozszerzyła swój zespół o nowe instrumenty i dodatkowych muzyków, wśród których znaleźli się: Archie Shevski — autor, nowych akustycznych aranżacji, z którym Natalia stworzyła całą koncepcję tego koncertu; Artur „BooBoo” Twarowski (gitara akustyczna); Marcin „Mały” Górny (Moog); Michał Dąbrówka (perkusja); Jaś Dąbrówka (marimba); Michał Pękosz (handpany); Mikołaj Grott (waltornia); Tomasz Żymła (klarnet basowy); Tomasz Duda (flet) oraz wokalistki — Kasia Rościńska i Ola Nowak.

Tradycyjnie dla cyklu MTV Unplugged podczas koncertu Natalii Kukulskiej nie zabrakło na scenie zaproszonych gości w postaci Natalii Szroeder oraz Igora Herbuta, a także coveru — wybór artystki padł na repertuar wczesnego Bajmu — Nie ma wody na pustyni. Całość tracklisty to swoisty przekrój dyskografii Natalii Kukulskiej — od wczesnych utworów z początków kariery przez przełomowe Halo tu Ziemia, aż po najnowszą EP-kę Jednogłośna.

Kukulska — MTV Unplugged, tracklista albumu:

 1. Bezdomni bez siebie
 2. Halo tu Ziemia
 3. Miau
 4. To jest komiks
 5. Decymy
 6. Pióropusz
 7. Kobieta feat. Natalia Szroeder
 8. Jednogłośna
 9. W biegu
 10. Pół na pół feat. Archie Shevsky
 11. Im więcej Ciebie tym mniej
 12. Osobno czy razem feat. Igor Herbut
 13. Nie ma wody na pustyni
 14. Ostatnia prosta
 15. My
 16. Piosenka światłoczuła
Natalia Kukulska MTV Unplugged Decymy
Igor Herbut i Natalia Kukulska, fot. Dominik Mailk

Natalia Kukulska MTV Unplugged — gdzie oglądać i kiedy premiera albumu?

Warszawski koncert MTV Unplugged Natalii Kukulskiej zostanie wyemitowany już w najbliższą sobotę, 12 marca o godzinie 19:40 w CANAL+ Premium. To jednak nie koniec niespodzianek od artystki, bowiem zapis tego koncertu ujrzy światło dzienne w postaci albumu CD, którego premiera będzie mieć miejsce już 22 kwietnia 2022 roku. Atrakcyjne wydanie fizyczne albumu, z bogatą fotorelacją z koncertu, autorstwa Marty Wojtal i Dominika Malika, za którego stronę graficzną odpowiada Adam Żebrowski, jest już dostępne w przedsprzedaży na stronie kulturalnysklep.pl.

Natalia Kukulska MTV Unplugged Decymy
Natalia Kukulska – MTV Unplugged, okładka albumu

Natalia Kukulska i jej Decymy — dziś bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej

Płytę zapowiada singiel Decymy w odświeżonej wersji Unplugged. Oryginalny utwór zasilił piąty, solowy album wokalistki z 2003 roku, zatytułowany po prostu Natalia Kukulska. Jego przesłanie wydaje się być dziś bardziej aktualne niż kiedykolwiek, zatem nietrudno się domyśleć, że wybór tej piosenki w tak niepewnych i trudnych czasach jest nieprzypadkowy. Intencją Natalii jest, by utwór dawał ukojenie, podnosił na duchu i był — szczególnie teraz — „piosenką pocieszycielką”.

To nic, że oczy pełne łez, i tak nadejdzie nowy dzień.

Natalia Kukulska wzięła udział w kultowym cyklu koncertów MTV Unplugged, gdzie nadała nowe życie jednemu ze swoich największych przebojów — Decymy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →