Natalia Kukulska bierze nas z zaskoczenia EPką “Jednogłośna”


24 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

“To moje dzisiejsze “the best of”, bez coverowania samej siebie i podsumowań”. Tak pisze Natalia Kukulska o swoim najnowszym wydawnictwie. Posłuchajcie EPki Jednogłośna!

Kolejne muzyczne przeobrażenie Natalii Kukulskiej

Po przygodzie z muzyką chopinowską, do której Natalia Kukulska napisała własne teksty w ramach wyjątkowego i niecodziennego projektu Czułe Struny, wokalistka powraca do swojej solowej działalności, która na ostatnim wydawnictwie, zatytułowanym Halo tu Ziemia, przybrała mocno elektroniczną, a nawet nieco alternatywną odsłonę.

Zobacz również: Natalia Kukulska przedstawia wyjątkowy projekt – „Czułe Struny”

Album z 2017 roku był sporą rewoltą w brzmieniu Natalii Kukulskiej, która na dobre zerwała już z wizerunkiem legendarnego Puszka Okruszka. Materiał z Halo tu Ziemia poza tanecznymi bitami emanował również ogromną, kobiecą dojrzałością i dostarczył nam takich przebojów, jak Kobieta, Lunatyk, Ostatnia Prosta czy tytułowe Halo tu Ziemia.

Natalia Kukulska – Halo tu Ziemia, posłuchaj!

Jednogłośna, czyli nowa odsłona Natalii Kukulskiej

Dziś, z zupełnego zaskoczenia, Natalia Kukulska podzieliła się ze światem swoim najnowszym wydawnictwem, czyli EPką – Jednogłośna. Znalazły się na niej zaledwie cztery, ale jakże interesujące utwory: Bezdomni bez siebie, Jednogłośna, Osobno czy razem oraz Lepiej nie pytaj.

Przy tym mini albumie Natalia Kukulska ponownie (podobnie jak w przypadku płyty Halo tu Ziemia) współpracowała z Archiem Shevskim, choć tym razem efekty współpracy tej dwójki okazały się zdecydowanie mniej ofensywne. Muzyczne wyładowania elektroniczne artyści zmienili na bardziej organiczne brzemienia, które w połączeniu z poruszającymi historiami, zawartymi w refleksyjnych tekstach Natalii, stały się pięknymi balladami, w których cząstkę siebie z pewnością odnajdzie każdy z nas.

Natalia Kukulska Jednogłośna
Natalia Kukulska – “Jednogłośna”, okładka albumu

Natalia Kukulska z niecodziennym “Best of” na jubileusz 25 lat od debiutu z albumem Światło

Sama Natalia pisze na swoim profilu na Facebooku o swoim najnowszym wydawnictwie:

Pisałam, że będzie się działo… i już mogę napisać – oto dzieje się! Lubię robić niespodzianki. Już od północy do namierzenia we wszystkich platformach streamingowych jest moja EP-ka pt. “Jednogłośna”, czyli mini album, na którym usłyszycie cztery premierowe utwory, które stworzyłam muzycznie z Archie Shevskim, z moimi tekstami.
Nie chcę pisać zbyt wiele by nie sugerować Wam interpretacji tekstów, by nie wrzucać do szuflady gatunkowej, ale bardzo ciekawa jestem Waszego odbioru… Pomimo wielu poszukiwań i eksperymentów na mojej drodze, zawsze czekałam na te momenty naszych połączeń przez muzykę. Mój odbiorca czasem zmieniał się ze mną i mi towarzyszył, czasem wypadał na większym zakręcie, a czasem wracał. Myślę, że „Jednogłośna” to esencja moich wielu muzycznych podróży, a od albumu „Światło” (wydanego 25 lat temu!) nagrałam 11 solowych płyt. To moje dzisiejsze “the best of”, bez coverowania samej siebie i podsumowań.

Zobacz teledysk do nowego singla Natalii Kukulskiej!

Wraz z premierą EPki Jednogłośna ukazał się również teledysk do tytułowego singla, za którego koncepcję odpowiada sama Natalia Kukulska wraz z Marcinem Kopcem oraz Pawłem Talagą. Intymny klip, który zagląda za kulisy życia codziennego bohaterów, opowiada historię kilku burzliwych relacji, które ostatecznie łagodzi muzyka, wspólny śpiew, taniec i zabawa. Zobaczcie!

Natalia Kukulska – Jednogłośna. Wyjątkowe, kolekcjonerskie i limitowane wydanie EPki

Jednogłośna nie tylko pięknie brzmi, ale również zachwycająco wygląda. Wersja fizyczna EPki to prawdziwe arcydzieło i zaskakująca zabawa formą, również trójwymiarową, na którą pozwoliło zamknięcie płyty CD w opakowaniu wielkości płyty winylowej. W środku możemy znaleźć postery z fotografiami Marty Wojtal, opisami nagrań i tekstami piosenek, a za oprawę graficzną całości odpowiada Adam Żebrowski.

Kolekcjonerskie, fizyczne wydanie EPki Jednogłośna jest edycją limitowaną, której pierwszych 100 egzemplarzy, artystka osobiście ponumeruje i podpisze z imienną dedykacją. Znajdziecie je na stronie artystki – www.sklep.nataliakukulska.pl. Nie przegapcie i koniecznie zaopatrzcie się w swój egzemplarz! Tymczasem sprawdźcie, jaka zawartość czeka na Was w środku!

Natalia Kukulska – Jednogłośna, posłuchaj albumu!

“To moje dzisiejsze “the best of”, bez coverowania samej siebie i podsumowań”. Tak pisze Natalia Kukulska o swoim najnowszym wydawnictwie. Posłuchajcie EPki Jednogłośna! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →