Natalia Kukulska - „Nie ma wody na pustyni” (Bajm cover) - MTV Unplugged

Natalia Kukulska w wyjątkowym coverze zespołu Bajm„Nie ma wody na pustyni”


28 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Natalia Kukulska podzieliła się nagraniem z płyty MTV Unplugged, na którym wykonuje cover piosenki zespołu Bajm – Nie ma wody na pustyni.

Natalia Kukulska w MTV Unplugged

Natalia Kukulska jest kolejną polską artystką, która zagrała koncert MTV Unplugged. Piosenkarka dołączyła do grona, w którym znaleźli się już m.in. Kult, HEY, Krzysztof Zalewski, Brodka, Kayah, O.S.T.R. czy zespół Wilki. Występ ten połączyła również ze swoim 25-leciem na scenie, dzięki czemu znalazły się na nim utwory, które stworzyła na przestrzeni czasu trwania swojej kariery. Album ukazał się co prawda dwa miesiące temu, ale warto do niego wracać. Tym bardziej, że to nie tylko wyjątkowe aranżacje, ale również i goście. Na płycie pojawili się Igor Herbut i Natalia Szroeder, a całość była współtworzona przez Archie Shevskiego. Natalii towarzyszył zespół w składzie: Artur „BooBoo” Twarowski (gitara akustyczna); Marcin „Mały” Górny (Moog); Michał Dąbrówka (perkusja); Jaś Dąbrówka (marimba); Michał Pękosz (handpany); Mikołaj Grott (waltornia); Tomasz Żymła (klarnet basowy); Tomasz Duda (flet) oraz Kasia Rościńska i Ola Nowak (chórki). Tak prezentuje się tracklista:

 1. Bezdomni bez siebie
 2. Halo tu Ziemia
 3. Miau
 4. To jest komiks
 5. Decymy
 6. Pióropusz
 7. Kobieta feat. Natalia Szroeder
 8. Jednogłośna
 9. W biegu
 10. Pół na pół feat. Archie Shevsky
 11. Im więcej Ciebie tym mniej
 12. Osobno czy razem feat. Igor Herbut
 13. Nie ma wody na pustyni
 14. Ostatnia prosta
 15. My
 16. Piosenka światłoczuła

Nie ma wody na pustyni w nowej wersji

W Internecie ukazał się kolejny singiel z płyty, a wybór padł na cover utworu grupy Bajm Nie ma wody na pustyni.

Od małego jeździłam na wakacje do ZAiKS’u- Domu Pracy Twórczej w Ustce. Miałam tam swoją paczkę przyjaciół i były to zawsze najlepsze wakacje. Pamiętam, że dojście do tzw. „dzikiej plaży” czyli bezludnej, wydawało nam się niezwykle długie, a małe nogi zatapiały się w gorącym piasku. Hymnem tej drogi dla mnie i koleżanek stała się piosenka Nie ma wody na pustyni Bajmu, która była bardzo na czasie. Ale kręciło mnie śpiewanie słów „Nasz kapelmistrz pije stare wino… spił się już dokładnie tak jak świnia”. Moja babcia tylko marszczyła brwi, a my się z koleżankami śmiałyśmy i miałyśmy wymówkę, że przecież to jest znana piosenka z radia. Tym bardziej cieszę się, że właśnie w momencie rozpoczęcia wakacji prezentuję Wam moją wersję tego utworu z koncertu MTV Unplugged.

Dlaczego postawiłam na ten cover? Oprócz powodów sentymentalnych, uwielbiam nutę szaleństwa, zadziorność i dowcip w tym numerze. Mało takich w polskim repertuarze. Wspaniale udało się zamortyzować przy tej okazji instrumenty, które były w naszym składzie i kojarzą się „pustynnienie” – flet, handpany czy marimbę. Kocham to jak zagrali wszyscy muzycy i jak zaśpiewały dziewczyny w chórku. Podłoże do tej szaleńczej zabawy stworzył aranżem Archie Shevsky wykorzystując motywy aranżacji Mateusza Gwizdałły. Zobaczycie jak „nasza karawana w piach się wciska”. Zapraszam do odsłuchu w streamingach i oglądu na YouTube. Utwór ten znajdziecie oczywiście również na wydanym niedawno albumie Kukulska MTV Unplugged

– napisała Natalia Kukulska w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna).

Natalia Kukulska – Nie ma wody na pustyni (Bajm cover) – MTV Unplugged

Natalia Kukulska podzieliła się nagraniem z płyty MTV Unplugged, na którym wykonuje cover piosenki zespołu Bajm – Nie ma wody na pustyni. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →