Krzysztof Zalewski zapowiada swój koncert MTV Unplugged zupełnie nowym singlem „Ptaki”


23 września 2021

Podziel się newsem:

Stało się! Krzysztof Zalewski zagrał koncert w ramach cyklu MTV Unplugged. Zupełnie nowy singiel Ptaki to jego pierwsza zapowiedź. Sprawdźcie!

Krzysztof Zalewski podbija nie tylko rynek muzyczny

Krzysztof Zalewski nie pozwala nam się nudzić. Ostatnio co chwilę otrzymujemy od niego jakieś nowości i to nie tylko muzyczne! Po zaskakującym singlu Francuskie Filmy, w którym artysta połączył siły z czołowymi reprezentantami polskiego środowiska hip-hopowego – Pezetem, Favstem i Gibbsem, światło dzienne ujrzał zwiastun filmu Bo we mnie jest seks, w którym wokalista gra jedną z głównych ról – Lucka.

Zobacz również: „Bo we mnie jest seks” – film o Kalinie Jędrusik wkrótce w kinach. Jedną z ról zagra Krzysztof Zalewski

favst/gibbs feat. Zalewski, Pezet – Francuskie filmy, posłuchaj!

Krzysztof Zalewski zagrał koncert w ramach cyklu MTV Unplugged

W międzyczasie odbył się również wyjątkowy koncert Zalewski i Przyjaciele w katowickim Spodku, który był celebracją urodzin śląskiego miasta. Długo nie musieliśmy czekać również na solowe nowości od Krzysztofa Zalewskiego. Jego ostatni album – Zabawa, zaledwie kilka dni temu skończył roczek. Artysta nie zamierza długo zwlekać i długo odcinać kuponów od sukcesu swojej trzeciej, autorskiej płyty. Krzysztof Zalewski mknie dalej, a kolejnym przystankiem na wciąż postępującej osi czasu jego kariery jest… koncert w ramach kultowego cyklu MTV Unplugged!

Zobacz również: Krzysztof Zalewski to kolejny artysta, który zagra w ramach MTV Unplugged

Krzysztof Zalewski to już dziesiąty po Kayah, HEY, zespole Wilki, Kult, O.S.T.R., Brodce, Kamilu Bednarku, Kasi Kowalskiej oraz Natalii Przybysz, polski reprezentant, który zagrał swój koncert z cyklu MTV Unplugged. Wydarzenie odbyło się 16 czerwca w warszawskim Och Teatrze, a na scenie obok Krzysztofa stanął rozszerzony, ośmioosobowy zespół. Tradycyjnie, w setliście nie zabrakło nowych, akustycznych odsłon znanych już utworów z dyskografii artysty oraz – jak się okazuje – zupełnych nowości!

Krzysztof Zalewski Ptaki MTV Unplugged
Krzysztof Zalewski – „Ptaki” (MTV Unplugged)

Ptaki – nowy singiel od Krzysztofa Zalewskiego napisany specjalnie na koncert „bez prądu”

Pierwszą zapowiedzią tego, co Krzysztof Zalewski przygotował w ramach swojego koncertu MTV Unplugged jest bowiem singiel Ptaki – zupełnie nowy utwór artysty napisany specjalnie na tę okazję, o którym sam Krzysztof mówi:

W jaki sposób odróżnić nasz Unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: „Ptaki” – numer o tym, że kiedy wzniesiemy się wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę.

Krzysztof Zalewski – MTV Unplugged. Kiedy premiera koncertu i płyty?

Zapis całego koncertu Krzysztofa Zalewskiego z cyklu MTV Unplugged będzie miał swoją premierę 16 października na Canal+. Z kolei 26 listopada ukaże się album MTV Unplugged z dźwiękowym zapisem tego wyjątkowego wieczoru, na którym poza nowym utworem Ptaki i odświeżonymi, akustycznymi aranżacjami znanych przebojów Krzysztofa Zalewskiego, znajdzie się również nowy cover artysty, Romanca Cherubina – piosenka wykonywana oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską na płycie Muzyka teatralna i telewizyjna z 1971 roku. Zgodnie z tradycją MTV Unplugged, na płycie nie zabraknie także gości specjalnych, którzy zostaną ujawnieni bliżej premiery albumu.

Krzysztof Zalewski - koncert MTV Unplugged
Krzysztof Zalewski – koncert MTV Unplugged

Reżyserem koncertu Krzysztof Zalewski MTV Unplugged był Piotr Onopa – twórca m.in. teledysku do singla Miłość miłość. Z kolei za scenografię, którą możemy podziwiać w teledysku do utworu Ptaki, odpowiada Anna Szczęsny. Artystka stworzyła na scenie klimat jak ze snu – elementy rodem z upalnej Arizony, agawy, wulkany czy wielkie słońce zmieniające się w księżyc. Dzięki tej scenografii w połączeniu ze światłem – koncert był pełnym dniem od świtu do zachodu słońca, a każdy utwór był odgrywany o innej porze dnia.

To Mars czy Arizona? Tego do końca nie wiadomo… Zależało nam po prostu na stworzeniu magicznego świata, w którym „odłączone od prądu” piosenki Krzyśka zyskają nowy wymiar. Zmieniające barwy Słońce w centralnej części sceny, to nie przypadek. Ten świat, rządził się bowiem regułami Układu Słonecznego – z główną gwiazdą, wokół której krążą inne planety. Gości nie brakowało (…), a atmosfera była gorąca

– opowiada Piotr Onopa.
Krzysztof Zalewski MTV Unplugged
Krzysztof Zalewski – koncert MTV Unplugged

Stało się! Krzysztof Zalewski zagrał koncert w ramach cyklu MTV Unplugged. Zupełnie nowy singiel Ptaki to jego pierwsza zapowiedź. Sprawdźcie! Krzysztof Zalewski podbija nie tylko rynek muzyczny Krzysztof Zalewski nie pozwala nam się nudzić. Ostatnio co chwilę otrzymujemy od niego jakieś nowości i to nie tylko muzyczne! Po zaskakującym singlu Francuskie Filmy, w którym artysta […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →