Kult zgromadził milion pod sceną – będzie płyta!


07 października 2020

Podziel się newsem:

Kult to zespół będący nierozerwalnie związany z tradycją polskiego rocka. W zeszłym roku na festiwalu Pol’And Rock odbył się wyjątkowy koncert grupy, który zgromadził pod sceną bagatela milion osób. Dla wszystkich, których to ominęło lub dla tych, którzy chcieliby przeżyć ten występ jeszcze raz, mamy dobrą wiadomość – już niedługo ukaże się album z zapisem show.

Kult – ich granie się nie starzeje

Kazik (s)tworzył historię naszej rodzimej muzyki i nie ustaje w szerzeniu okołogitarowego rzężenia, często gęsto z politycznym podkładem. Nic dziwnego, że słuchali go nasi dziadkowie, słuchają nosi rodzice i słuchamy i my. Czas leci, pokolenia się wymieniają, ale Kult swoją muzykę buduje na harmonii żyznej uniwersalizmem. To nie tak, że ma trafiać do każdego, bo jak do każdego, to tak, jakby do nikogo, nie. Tutaj mamy do czynienia ze starannym przebraniem materiału i wywlekaniem na wierzch tego, co w duszy gra. Obojętnie, czy to gniew, złość, czy zauroczenie. Zrobić sześć zer na Spotify obecnie jest osiągnięciem, ale nie wyczynem. Zgromadzić milion pod sceną – jest i jednym, i drugim.

Kult – raz na 56 lat

To nie zdarza się co rok, ani nawet co dekadę. Pol’And Rock 2019 był absolutnym zjawiskiem pod względem liczbowym, bo frekwencje tak na Małej, jak i na Dużej Scenie nieźle szokowały. Kult jednak bezapelacyjnie porozbijał wszystkie banki, być może na kolejne 56 lat. Niemal milion osób szalało na koncercie zespołu, bawiąc się do kultowych już kawałków.

Każdemu, kto będzie chciał wrócić do tego koncertu, nic już nie stanie na przeszkodzie. Premiera wydawnictwa z zapisem ubiegłorocznego występu przewidziana jest na 6 listopada 2020. Za puszczenie w obieg dwupłytowego albumu CD wraz z DVD oraz winylowego wydawnictwa odpowiedzialny jest label SP Records oraz firma Złoty Melon, czyli organizator festiwalu Pol’And Rock.

Kult

Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu. Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane

Jurek Owsiak

Kult – nowe i stare

Na albumie znajdą się oczywiście najbardziej znane i popularne utwory zespołu. Na płycie nie może przecież zabraknąć takich hitów jak Baranek, Polska, czy Arahja. Muzycy na tym jednak nie poprzestali i zagrali także nowsze numery m.in. Prosto, czy Wstyd, nieobce tym, którzy na bieżąco śledzą poczynania Kultu. Na ich koncercie bawiła się rekordowa liczba osób: Najpiękniejszy Festiwal Świata dotąd nie widział takiej publiki.

Kult – Arahja

Kult Live Pol’And’Rock Festival 2019

Przeszło 100 minut muzycznej pielgrzymki z Kazikiem teraz, kiedyś, być może – ponad 100 minut jednego z najważniejszych polskich koncertów. Dziś chyba jeszcze za wcześnie, by tak mówić, lecz gdyby przygotowywać podobne zestawienie, mielibyśmy bardzo silnego kandydata. Występ Kultu ukaże się jako box złożony z dwóch płyt CD oraz płyty DVD, natomiast wersja winylowa będzie wydana na potrójnym wosku w czterech różnych wersjach kolorystycznych. Przedsprzedaż startuje w piątek 9 października w samo południe w internetowym sklepie wytwórni SP Records, a także na SiemaShop, oficjalnej platformie festiwalu Pol’And’Rock.

Kult
fot. Grzegorz Dembiński

Kult na Pomarańczowej Trasie – koncerty

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera albumu live z pewnością przełoży się na nagły skok hype’u zespołu. Zrobi to im dobrze, zwłaszcza, że Kult właśnie rusza w trasę, a my, na szczęście dla Was, mamy bilety na ich koncerty. Nie chcecie tego przegapić – rozgrzejcie się w domu przed telewizorem, oglądając zapis występu z Pol’And’Rocka, a później wbijajcie, żeby usłyszeć Kazika na żywo!

zdjęcie główne: fot. Szymon Aksienionek

Kult to zespół będący nierozerwalnie związany z tradycją polskiego rocka. W zeszłym roku na festiwalu Pol’And Rock odbył się wyjątkowy koncert grupy, który zgromadził pod sceną bagatela milion osób. Dla wszystkich, których to ominęło lub dla tych, którzy chcieliby przeżyć ten występ jeszcze raz, mamy dobrą wiadomość – już niedługo ukaże się album z zapisem […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kult, Klub Wytwórnia, Łódź

Biletomat.pl
120-139 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →