fot. Magda Halicka

Brodka dla Ukrainy. Artystka pojedzie na granicę


27 lutego 2022

Podziel się newsem:

Brodka jako kolejna polska artystka zadeklarowała wsparcie oraz realną pomoc dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Nie tylko finansową.

Brodka – tak bezpośredniej pomocy jeszcze nie było

Rosyjska agresja na Ukrainę spotkała się z ogromną mobilizacją – na całym świecie trwają protesty oraz zbiórki na pomoc dla uchodźców oraz żołnierzy. Polska całkowicie obiektywnie robi dużo – na wschodnią granicę wysyłane są transporty z niezbędnymi artykułami codziennego użytku, ludzie na własną rękę przyjeżdżają po najbardziej potrzebujących, organizowane są tymczasowe mieszkania dla cywili dotkniętych wojną. I dużo więcej.

Artyści również zaangażowali się w pomoc, scena rapowa (i nie tylko) pokazała klasę. Najpierw Tymek postanowił, że cały dochód ze sprzedaży preorderu EP-ki Romantyk przekaże na Ukrainę, później Bedoes zakomunikował, że wpłacił znaczną sumę na zrzutkę dla naszych wschodnich sąsiadów. Muzycy będący w trasie również wspierają ruchy i działania niosące pomoc dla ofiar wojny. Przykładem jest choćby Kwiat Jabłoni, który zorganizował zbiórkę podczas swego warszawskiego koncertu w Palladium. Zresztą nie oni jedni – Polska naprawdę chce pomagać.

Tymczasem, nietypową formę wsparcia zaproponowała Brodka, która prócz nagłaśniania sytuacji oraz zachęcania do wszelkich zbiórek, tak finansowych, jak i rzeczowych, zaproponowała, że… będzie gotować dla Ukrainy.

Przeczytaj: Redaktorzy i redaktorki Rytmy.pl solidarni z Ukrainą

Ukraina Rosja wojna

Brodka – odważnie i z sercem

Drugą pasją artystki prócz muzyki jest gotowanie, co postanowiła wykorzystać w niezwykle szlachetny sposób. Dziś rano Brodka udostępniła post z prośbą o wypożyczenie food trucka, ponieważ zamierza jechać na granicę i gotować dla ludzi zbiegłych przed wojną.

W sprawie pomocy należy kontaktować się z artystką poprzez Instagram – wszelkie wiadomości kierować na profil missbrodka, moniamocni lub partnera akcji, yellowphuc.

brodka ukraina pomoc moniamonci
screen z Instagrama artystki

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

Brodka jako kolejna polska artystka zadeklarowała wsparcie oraz realną pomoc dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Nie tylko finansową. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


ZOBACZ: Brodka, „BRUT” | Warszawa – fotorelacja

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →