fot. Erik Weiss

WROsound ogłasza artystów. Wśród nich legenda trip-hopu i laureatka dwóch Fryderyków


24 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy pojawią się w lipcu na WROsoundowej scenie. Tegoroczna edycja festiwalu, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem.

Tricky na WROsound

Headlinerem pierwszego dnia festiwalu został Tricky – wokalista, producent i przy okazji żywa legenda trip-hopu. Można kojarzyć go z solowych nagrań i takich płyt, jak Maxinquaye czy Angels with Dirty Faces, a także współpracy z Massive Attack. Współtworzył z nimi słynne, ponadczasowe bristolskie brzmienie, opierające się na elektronice i trip-hopie. Co ciekawe, we Wrocławiu Tricky’emu towarzyszyć będzie nasza rodaczka, Marta Złakowska, wokalistka pochodząca z Krakowa. Duet pracuje obecnie nad solowym krążkiem artystki, który ukaże się za pośrednictwem wytwórni Tricky’ego, False Idols.

Wro Sound Brodka

Brodka na WROsound

Tricky nie jest jedyną duża gwiazdą, która pojawi się na scenie 14 lipca. Co-headlinerką Brytyjczyka będzie Brodka. Jej działalność także trudno zamknąć w jednym słowie – to nie tylko wokalistka, ale i kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna. W sobotę odebrała dwa Fryderyki – za album i teledysk roku. Na scenie wraz z Brodką pojawi się producent płyty Sadza, 1988, który przy okazji nowego materiału dołączył do jej zespołu.

WROsound już 14 i 15 lipca

Wiadomo także, że 14 lipca zobaczymy koncerty asthmy, młodego rapera z Bielska Białej, który prezentować będzie utwory z płyty manifest i nadchodzącego nowego życia. Na scenie mocną, punktową energią wspomagać będzie go zespół. Festiwal WROsound otworzy natomiast zespół Serce, wskład którego wchodzą Radek Baranowski, Kamila Jagiełło i raper Kowalczyk. Pierwszą artystką tegorocznej odsłony sceny Tak Brzmi Wrocław będzie z kolei Guest Julka, autorka tekstów, wokalistka i raperka, zawieszona gdzieś między soulem a rapem. Niedługo dowiemy się także, kto pojawi się we Wrocławiu podczas drugiego dnia festiwalu.

Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy pojawią się w lipcu na WROsoundowej scenie. Tegoroczna edycja festiwalu, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →